Kategórie Tajnosť

Zemiaky „Spiridon“: vysoko výnosná a nenáročná odroda
Tajnosť

Zemiaky „Spiridon“: vysoko výnosná a nenáročná odroda

V sezóne boli stolné zemiaky „Spiridon“ pridané do štátneho registra našej krajiny pred desiatimi rokmi a počas tejto doby si získali obľubu tak medzi majiteľmi pozemkov pre domácnosť, ako aj medzi drobnými poľnohospodármi zaoberajúcimi sa pestovaním zemiakov na predaj. Pôvodcom tejto sľubnej odrody je GNU „Výskumný ústav južného Uralu pre záhradníctvo a zemiaky“.

Čítajte Viac

Tajnosť

Hruška „Forest Beauty“: opis odrody a vlastnosti pestovania

Hruška „Forest Beauty“ je mimoriadne obľúbená medzi ruskými záhradníkmi a letnými obyvateľmi s jesennou rozmanitosťou belgického pôvodu. Túto odrodu náhodne objavil Chatillon začiatkom 19. storočia v lesnej zóne východného Flámska. V súčasnosti je táto odroda široko distribuovaná na Ukrajine, v Bielorusku, Moldavsku, Litve a Estónsku, v republikách strednej Ázie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hruška "Zolotovorotskaya": opis odrody a vlastností poľnohospodárskej technológie

Hruška Zolotovorotskaya alebo Zolotovorotskaja sa získala krížením odrôd Parížska a Olivier de Serre. Túto odrodu vyvinuli odborníci experimentálnej stanice vo Ľvove spolu so skúsenými chovateľmi záhradníckeho inštitútu UAAN. Hruška „Zolotovorotskaya“ označuje skoré odrody skorej zimnej spotreby a opis tejto odrody nám umožňuje vyhodnotiť ju ako vysoko výnosnú a prispôsobenú na záhradkárstvo.
Čítajte Viac
Tajnosť

Strúčiky do miestnosti: vlastnosti výsadby a starostlivosti

Existuje veľa milovníkov týchto voňavých, krásne kvitnúcich rastlín. Samostatne však neexistujú také druhy, ako sú strúčiky klinčeka: starostlivosť o túto kvetinu doma sa príliš nelíši od starostlivosti o ňu na otvorenom priestranstve. Odrody a druhy karafiátov pestovaných v kvetináčoch Táto rastlina prišla z Európy na východ od nepamäti.
Čítajte Viac
Tajnosť

Cuketa "Iskander f1": popis odrody a výsadba

Cuketa "Iskander f1" ("Eskanderany F1") je relatívne nová odroda holandských chovateľov. Je to veľmi skorá a mimoriadne produktívna hybridná forma. Hybrid je dokonale prispôsobený pôdnym a klimatickým vlastnostiam našej krajiny. Opis, ktorý poskytol pôvodca, nám umožňuje odporučiť túto hybridnú formu na kultiváciu na hrebeňoch otvoreného terénu a použitie dočasných filmových prístreškov s cieľom získať veľmi skoré rastlinné produkty.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahodový "ananás": ​​opis a užitočné vlastnosti odrody

Ananásové jahody, opis rozmanitosti tejto chutnej a šťavnatej bobule bude uvedený nižšie, sa v súčasnosti v mnohých krajinách úspešne rozrastá. Toto je pôvodne kultivovaná rastlina, ktorá sa získala nie hybridizáciou, ako niektorí ľudia veria, ale krížením čílskych a panenských jahôd. Tieto dve odrody boli pôvodne jediné odrody jahôd alebo lesných jahôd, ktoré rástli v krajinách amerického kontinentu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hruška "Zábava": opis odrody, pravidlá pre prerezávanie a prípravu na zimu

Odroda hrušky Zabava bola chovaná bieloruskými chovateľmi a patrí do kategórie populárnych jesenných odrôd dozrievania. Táto odroda, ktorú dnes poznajú skúsení a začínajúci záhradníci, bola získaná ako výsledok práce na krížení hrušiek "Aleksandrovka" a "Milovaný Klappa". Odroda je stredne odolná a priemerné výnosy s náležitou starostlivosťou dosahujú 15 t / ha.
Čítajte Viac
Tajnosť

Uhorky "Alex f1": vlastnosti a výhody odrody

Uhorky „Alex“ patria do hybridnej skupiny. Pôvodcom odrody "Alex f1" je holandská spoločnosť "Bejo Zaden". Hybrid je zapísaný v štátnom registri Ruskej federácie a je charakterizovaný ako skoré zrelé a parthenokarpické, ktoré tvoria uhorky vhodné na výrobu šalátov a konzerv.
Čítajte Viac
Tajnosť

Dahlia Figaro: rysy pestovania zo semien

Vitajte! Minulý rok sa zasiali semená Figarovej dahlia, na jeseň niekoľko kópií zostalo na zimu. Povedzte mi, čo mám robiť na jar, aby kvitli? Odroda dahlia Figaro sa považuje za ročné skoré kvitnutie, pestované zo semien. Ak sa však na jeseň riadne spracovajú a dokážu sa zachovať až do jari, v apríli sa vysádzajú na pestovanie v kvetináčoch a až potom sa vysádzajú na kvetinové záhony.
Čítajte Viac
Tajnosť

Myš pre krajinu Hyacint

Myšový hyacint je malá rastlina z rodu cibuľovitej rodiny špargle. V poslednej dobe sa stala čoraz obľúbenejšou medzi amatérskymi záhradníkmi a medzi profesionálnymi krajinármi. Charakteristika rastliny Táto rastlina má niekoľko názvov: v Rusku sa nazýva viper cibuľa, v Európe - hroznový hyacint.
Čítajte Viac
Tajnosť

Marhuľa "Sardonyx": opis a technológia pestovania

Marhuľa "Sardoniks" ("Sardoniks") označuje skoré, veľmi produktívne odrody. Získal sa krížením rodičovského páru reprezentovaného odrodami šampióna severnej a jantárovej. Opis a charakteristika odrody marhúľ "Sardonyx" so strednou rastovou silou, s hustou a šíriacou sa korunou.
Čítajte Viac
Tajnosť

Marhuľový „New Jersey“: rysy pestovania americkej odrody

Americká odroda marhúľ s názvom "New Jersey" sa vyznačuje vysokou zimnou otužilosťou a môže sa pestovať na ťažkých a podmáčaných pôdach a na rozdiel od väčšiny ostatných druhov kôstkovíc ju prakticky neovplyvňuje hniloba koreňov. Úroda dozrieva v prvej dekáde júla. „New Jersey“ patrí do kategórie veľmi populárnych odrôd výrobcov ovocných výrobkov a vďaka vynikajúcim ukazovateľom komodít sa predáva za najvyššiu možnú cenu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ako uvariť „päť minút“ červeného ríbezle

Päťminútový džem z červených ríbezlí sa nielen rýchlo a ľahko pripravuje, ale tiež zachováva vitamíny a všetky prospešné vlastnosti bobúľ. Varí sa, samozrejme, neohlásených 5 minút, ale hosteska si nebude vyžadovať veľa času a úsilia: celý proces vrátane prípravy bobúľ a sirupu bude trvať asi 40 minút.
Čítajte Viac
Tajnosť

Pestovanie zemiakov ako podniku: od plánovania po zisk

Pestovanie zemiakov ako podniku je zisková činnosť, pretože takáto zelenina sa vždy vyžaduje, čo znamená, že nebude ťažké ju predať. Malo by sa však chápať, že vytvorenie úspešného podnikania je dôležité, aby ste ho mohli odborne premyslieť a zorganizovať. Najprv je potrebné vypracovať podnikateľský plán pre pestovanie plodín, aby sa stanovila ziskovosť činností, t.
Čítajte Viac
Tajnosť

Technológia pestovania jahôd na sadenice

Pri sadení je možné pestovať nielen záhradné plodiny. A nikoho neprekvapuje, že niekedy pestujeme jahody na sadenice z tých istých semien vo vreciach ako uhorky s paradajkami. Mnohí sa skutočne zaujímajú o nové odrody tejto chutnej a zdravej bobule a niekedy nie je možné kúpiť si zásuvky, ktorých cena je oveľa vyššia ako cena osiva.
Čítajte Viac
Tajnosť

Dobré odrody zemiakov pre Čiernu Zem

Prosím, povedzte mi, aké sú dobré odrody zemiakov pre Čiernu Zem. Tento rok zasadím niekoľko stoviek zemiakov a chcel by som získať slušnú úrodu. Bolo by škoda mrhať energiou, takže chcem zasadiť niekoľko rôznych odrôd zemiakov. Pomôžte mi vybrať najlepší. Pri výbere dobrých odrôd zemiakov pre oblasť Čiernej Zeme musíte pamätať na to, že tento koncept je komplexný.
Čítajte Viac