Kategórie Tajnosť


Tajnosť

Jahoda "Alba": vysoko produktívna talianska odroda

Jahody alebo záhradné jahody chovali Alba veľmi známa talianska spoločnosť New Fruts, ktorá sa nachádza v meste Cesena. Odroda "Alba" patrí do kategórie skorých zrelých a elitných. Odroda sa objavila na území Európy pred viac ako desiatimi rokmi a stala sa veľmi populárnou nielen vo vlasti, ale aj medzi ruskými a bieloruskými záhradníkmi, ktorí ju radi pestujú na domácich pozemkoch.
Čítajte Viac
Tajnosť

Paradajky "Rapunzel": vlastnosti odrody a pravidlá výsadby

Tomato Rapunzel alebo Tomato Rapunzel sa chovali v roku 2015 a jeho semená sa dnes ťažko nachádzajú v obchodoch alebo záhradných centrách. Opis odrody Rapunzel Charakteristickým rysom tohto hybridného rajčiaka je tvorba veľmi dlhých kaskádovitých štetcov, ktoré sa podobajú vrkočiam rozprávkovej hrdinky Rapunzel.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ako sa vysporiadať s neskorou plesňou na zemiakoch

Neskorá pleseň je plesňové ochorenie zemiakov a niektorých plodín v noci. Túto infekciu často podceňujú obyvatelia leta, ktorí považujú jej prejavy za kozmetický defekt postihnutých rastlín. V rokoch priaznivých pre vývoj plesne môže strata výnosu dosiahnuť až 15% a viac.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaková "pevnosť": odolná voči horúčave a suchu

Zemiaková „pevnosť“ od pôvodcu VNIIKH pomenovaná po A.G. Lorch sa získal ako výsledok šľachtenia odrodou Shurminsky-2 a hybridnou formou 2953-34. Táto sľubná skorá odroda bola zaradená do štátneho registra v roku 2005 a odporučila sa na pestovanie na území regiónu strednej čiernej Zeme.
Čítajte Viac
Tajnosť

Charakterizácia bielej kapusty "Hope"

Pôvodcom kapusty odrody Nadezhda, ktorá je obľúbená medzi ruskými pestovateľmi zeleniny, je N. M. Nasrullaev. Popis odrody a jej vlastnosti sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie pre väčšinu regiónov našej krajiny. Opis a odrodové vlastnosti Biela kapusta pod názvom „Hope“ sa vzťahuje na odrody stredného dozrievania.
Čítajte Viac
Tajnosť

Veľkoplodé záhradné jahody: odrody, starostlivosť a metódy rozmnožovania

Záhradné jahody pre mnohých záhradníkov - pravú kráľovnú, ktorá chce byť cenená a cenená. A ak hovoríme o veľkoplodých odrodách, môžeme hovoriť aspoň o cisárskom stave tejto kultúry na mieste. Ak chcete pestovať takú krásu vo svojej záhrade zo semien alebo sadeníc, a dokonca zbierať niekoľko košov bobúľ dlane, je stelesnením snov pre nadšeného záhradníka.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahodový „kardinál“: opis a pravidlá pestovania

Jahodový „kardinál“ sa týka veľmi neobvyklého vzhľadu, ľahko rozpoznateľných a populárnych odrôd záhradníkov. Túto záhradnú jahodu chovali americkí profesionálni chovatelia a po dlhú dobu zaujíma čestné miesto v hrebeňoch záhradníkov nielen u nás, ale aj v zahraničí.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahodový „Florencia“: rysy rastúcich anglických odrôd

Jahodová „Florencia“ alebo záhradná jahoda „Florencia“ je výber z anglického jazyka s vysokým výnosom a dozrievaním. Relatívne nová odroda jahôd vo Florencii sa chovala na testovacej stanici vo Veľkej Británii, vo východnom Mollingu, tesne pred dvadsiatimi rokmi. Získané krížením rodičovského páru predstavovaného veľmi obľúbenými odrodami záhradných jahôd „Vima-Tarda“ a „Vicoda“.
Čítajte Viac
Tajnosť

Najlepšie odrody repy pre Sibír

Výber odrôd cukrovej repy pre sibírsky región je v súčasnosti veľmi rozmanitý. Hlavnou podmienkou pestovania vysoko kvalitných koreňových plodín tejto užitočnej populárnej zeleniny je správny výber odrody, ako aj súlad so všetkými kultivačnými procesmi vrátane výsadby, starostlivosti a včasného zberu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Charlotte so slivkami - šťavnaté a chutné

Zmienka o takom jedle ako charlotte, najčastejšie znamená klasickú verziu jablkového koláča. To sú len tradície a zručné ženy v domácnosti ich radi porušujú. Charlotte recepty sa neobmedzujú iba na toto ovocie. Napríklad ako náplň môžu byť hrušky, broskyne, marhule, čerešne, višne, ríbezle atď.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hruška "August Rosa": obľúbená medzi záhradníkmi

Hruška - (Pyrus alebo v preklade „prírodný produkt“) je v našich záhradách obľúbeným a bežným stromom. Je cenený pre svoje šťavnaté ovocie, intenzívny rast a schopnosť zberu v zime. A hruškové drevo má rovnakú kvalitu ako ebenový strom. Vďaka dlhoročnej práci chovateľov získala moderný druh.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hruška "Extravaganza": opis odrody a prerezávanie

Hruška "Extravaganza" - zimná odroda získaná krížením odrôd "Talgar Beauty" a "Dcéra úsvitu". Popis odrody dal pôvodca - GNU „All-Russian Research Institute of Genetics and Selection of Fruit Plants pomenovaný po Michurine“. Autorstvo odrody je určené skúseným domácim chovateľom S.
Čítajte Viac
Tajnosť

Malina "Vera": vlastnosti výsadby a starostlivosti

Raspberry Vera sa chovala s použitím veľmi obľúbených odrôd malín Kaliningradskaya x Kuzmina Novosti x Barnaul. Popis odrody a charakteristiky dáva pôvodca: Sibírsky výskumný ústav záhradníctva pomenovaný podľa M. A. Lisavenka. Odroda je zaradená do štátneho registra pre oblasti Volga-Vyatka, stredná čierna zem a západný Sibír a patrí do kategórie skorého dozrievania.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hnojivá pre jahody a vlastnosti ich použitia

Pre akúkoľvek rastlinu, vrátane jahôd, je pre normálnu funkciu potrebná masa živín: aminokyseliny, minerály, stopové prvky a voda. Rastlina dokáže syntetizovať niektoré zlúčeniny sama osebe, ale nestačí na to, aby jahodový krík vytvoril dostatočne veľké a sladké bobule alebo dokonca aby priniesol ovocie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Najlepšie zimné odrody hrušiek

Odrody zimných hrušiek, spolu s jesennými odrodami, poteší záhradníkov a spotrebiteľov s výraznou chuťou a výraznou sviežosťou dužiny. V období jeseň - zima je možné získať nielen vysokú, ale aj dokonale skladovanú ovocnú plodinu. Spravidla sú tieto odrody najviac mrazuvzdorné v zimnom období a dužina zrelých hrušiek je veľmi chutná, šťavnatá a aromatická.
Čítajte Viac