Kategórie Tajnosť

Najlepšie odrody repy pre Sibír
Tajnosť

Najlepšie odrody repy pre Sibír

Výber odrôd cukrovej repy pre sibírsky región je v súčasnosti veľmi rozmanitý. Hlavnou podmienkou pestovania vysoko kvalitných koreňových plodín tejto užitočnej populárnej zeleniny je správny výber odrody, ako aj súlad so všetkými kultivačnými procesmi vrátane výsadby, starostlivosti a včasného zberu.

Čítajte Viac

Tajnosť

Zemiaky "Alvara": charakteristika odrody a vlastností pestovania

Zemiaky Alvara stredne skoré od nemeckých pestovateľov tvoria plodinu za 70 až 80 dní a osvedčili sa pri pestovaní vo väčšine regiónov Ruskej federácie. Podľa štátnej komisie Ruskej federácie je pôvodcom tejto odrody Saatzucht Fritz Lange KG. Zemiaky „Alvara“ sú súčasťou štátneho registra Ruska a odporúčajú sa na pestovanie v severozápadnej oblasti.
Čítajte Viac
Tajnosť

Nesladené pečivo: domáce koláče v zhone

V arzenáli skutočnej hostesky zaujíma pečenie zvláštne miesto a vôňa koláčov v dome je vždy spojená s dovolenkou. V každej kuchyni sa hodia rýchle domáce recepty. Koláče s pikantnými náplňami môžu nahradiť raňajky alebo večere, môžu sa stať jedlom pre nečakaných hostí alebo horúcim občerstvením na večere.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaky "Laura": vlastnosti odrody

Zemiaky Laura z polovice ranej nemeckej spoločnosti Europlant Pflanzenzucht GmbH sú jedným z nepopierateľných lídrov v európskej produkcii a patria medzi najobľúbenejšie odrody lúpaných zemiakov v pobaltských krajinách. Charakteristika odrody zemiakov Laura sa chovala ako vysoko produktívna náhrada odrody Scarlet a teraz ju takmer v celej Európe nahradila.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahodová „Felicia“: nová cudzia odroda

Opis Neskorá jahoda „Felicia“ („Felicia“) ju predstavuje ako rôzne neutrálne denné svetlo. Chovali ho tureckí chovatelia v roku 2010. Odroda nezískala v našej krajine príliš veľkú popularitu, avšak veľa záhradkárov ju úspešne pestuje na osobných pozemkoch.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaková riviéra: opis odrody a technológia pestovania

Špičkové zemiaky Riviera od pôvodcu Agrica sú zahrnuté do štátneho registra Ruskej federácie pre stredný región a tvoria plnohodnotnú plodinu jeden a pol mesiaca po výsadbe semenného materiálu do zeme. Opis odrody Kríky sú vysoké, stredného typu, zvislé, s červenkasto-fialovou kvetinovou korólou.
Čítajte Viac
Tajnosť

Maslové cesto: osvedčené recepty na úspešné pečenie

Ak sú v rodine deti, jednoducho sa bez sladkostí nezaobídete: rôzne sladké pečivo a koláče. V obchode je samozrejme jednoduchšie kúpiť si sladkosti a pečivo, ale ak sa mama pokúsi trochu, bude môcť potešiť svojich blízkych chutnými domácimi pečivami. Verte mi, váš domov bude vďačný, pretože vôňa a chuť čerstvých bucht je vždy len magická!
Čítajte Viac
Tajnosť

American Strawberry Variety "Honeoye"

Jahodová odroda "Honeoye" vyšľachtili americkí chovatelia v dôsledku kríženia odrôd "Vibrant" a "Holiday". Charakteristickým rysom odrody je prítomnosť vysokej adaptívnej kvality, ktorá vám umožňuje pestovať túto odrodu vo väčšine európskych krajín. Opis odrody Raná odroda jahody „Honeoye“ tvorí silno rastúce rastliny a nemá príliš hustú vzpriamenú korunu, čo značne uľahčuje zber.
Čítajte Viac
Tajnosť

Cesto na sladké domáce buchty: najlepšie recepty

Zdá sa, že hrubé, voňavé, vzdušné pečivo vyrobené z kysnutého cesta má magický účinok na každého z nás! Pravdepodobne každý má svoje vlastné láskavé spomienky spojené s touto vôňou a chuťou. Možno vaša babička pripravila najlepšie pečivo na svete a vy ste sa pokúsili ukradnúť pár koláčov priamo z rúry?
Čítajte Viac
Tajnosť

Technológia pestovania jahôd odrody "Ruská veľkosť"

Odroda jahôd „Ruská veľkosť“ je hybrid veľkého bobule záhradných jahôd. Obdobie hojného pestovania rastlín je veľmi dlhé a končí sa iba v prvých desiatich dňoch októbra, keď sa v noci pozoruje stály pokles teplôt. Opis odrôd Záhradné jahody odrody Russian Size sa vyznačujú veľmi chutnými bobuľami s šťavnatou a hustou dužinou.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahody pre Ural: najlepšie odrody a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

Záhradné jahody sa pestujú všade, ale v niektorých oblastiach, najmä s chladnou nestabilnou klímou, si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Ural patrí do takej náročnej jahodovej záhrady. Zasnežené a zároveň veľmi mrazivé zimy sa tu striedajú s letom, v ktorom nie je toľko príjemných teplých dní, a na jeseň a na jar sa často ťahajú von a menia sa na rad zamračených dní s dažďami alebo dokonca snehmi.
Čítajte Viac
Tajnosť

Pravidlá pestovania zemiakov "Čierny princ"

Stredne skoré zemiaky „Black Prince“ vynikajú na pozadí tradičných, klasických odrôd zemiakov so šupkou neobvyklej modro-fialovej farby. Opis charakterizuje zemiaky Black Prince ako odroda s vysokým obsahom antioxidantov. Táto odroda zemiakov nie je určená na priemyselné pestovanie a je odporúčaná na pestovanie amatérskymi záhradníkmi kvôli náročnej rozmanitosti „čierneho princa“ na plodnosť a zavlažovanie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Vlastnosti non-výber hrozna "Taiga"

Veľmi produktívne hrozno „Taiga“ sa vzťahuje na silné univerzálne odrody skorého dozrievania. Vinice sú často zamieňané s hybridnou formou Emerald Taiga, ktorú vyvinul renomovaný chovateľ Nikolai Tikhonov, aby opísala odrodu Taiga neznámeho pôvodu. Charakteristika odrody hrozna „Taiga“ vytvára pomerne silné a energické kríky.
Čítajte Viac
Tajnosť

Vysoko odolný a produktívny zemiak "Sagitta"

Zemiaky "Sagit" od pôvodcu "HZPC Holland" je odroda stolových odrôd strednej veľkosti, ktorá je v našej krajine dobre zavedená a je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie pre stredný región. Do procesu šľachtenia boli zapojené odrody Gallia a RZ 86-2918. Charakteristiky kultivaru: Krídla zemiakového kultivaru "Sagitta" od stredného až vysokého rastu, stredného typu, polopriame.
Čítajte Viac
Tajnosť

Technické odrody hrozna: opis, vlastnosti a účel

Technické odrody hrozna sú určené na spracovanie na vínne materiály a na výrobu štiav. Takéto odrody majú vyvážený obsah cukru a kyslosť, vďaka čomu sú obľúbené pri výrobe vína. Vlastnosti a účel Technické odrody hrozna tvoria pomerne jedlé a atraktívne bobule, ktoré sa líšia od rozšírených veľkostí stolov a chemického zloženia.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaková „Yanka“: sľubná bieloruská odroda

Vysoko výnosné stolové zemiaky „Janka“ sa pomerne nedávno začali pestovať ruskými pestovateľmi zeleniny. Odroda sa priaznivo porovnáva s dobrou odolnosťou proti celému radu chorôb a vyznačuje sa tiež vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami ovocia. Pôvodcom odrody je Národné výskumné centrum bieloruského NAS pre pestovanie zemiakov a záhradníctvo.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaky „Spiridon“: vysoko výnosná a nenáročná odroda

V sezóne boli stolné zemiaky „Spiridon“ pridané do štátneho registra našej krajiny pred desiatimi rokmi a počas tejto doby si získali obľubu tak medzi majiteľmi pozemkov pre domácnosť, ako aj medzi drobnými poľnohospodármi zaoberajúcimi sa pestovaním zemiakov na predaj. Pôvodcom tejto sľubnej odrody je GNU „Výskumný ústav južného Uralu pre záhradníctvo a zemiaky“.
Čítajte Viac
Tajnosť

Spôsoby zberu jahôd na zimu bez cukru

Jahody alebo záhradné jahody sú chutné a cenné bobule, ktoré rastú v každej záhrade. Pochádza z divých alebo divých jahôd, ktoré sa líšia od jahôd vo veľkých veľkostiach. Obdobie tohto voňavého bobule je krátke, čerstvý tento jemný zdroj vitamínov a minerálov sa uchováva najviac týždeň. A chcem si to užívať po celý rok!
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaky pre Sibír: najlepšie odrody a technológia pestovania

Na Sibíri sa zemiaky pestujú viac ako dvesto rokov. V súčasnosti pestovatelia vyvinuli špeciálne odrody zemiakov, ktoré sú optimálne prispôsobené poveternostným a klimatickým podmienkam v tejto oblasti, a sú tiež schopní vytvoriť dobrú úrodu na krátke letné obdobie. Najlepšie odrody pre Sibír: Aby ste dosiahli vysoký výnos zemiakov, bez ohľadu na oblasť pestovania, musíte si vybrať vhodnú odrodu, kúpiť kvalitné semená a zabezpečiť správnu poľnohospodársku technológiu.
Čítajte Viac