Kategórie Tajnosť

Funkcie hybridnej formy hrozna "Asya"
Tajnosť

Funkcie hybridnej formy hrozna "Asya"

Odroda Asya je hybridná forma získaná krížením odrôd Demeter a Dunav pomocou šľachtiteľa V. V. Zagorulka. Charakteristika odrody Stolová odroda bola vyvinutá pomerne nedávno, ale už sa jej podarilo získať uznanie od amatérskych vinárov. Biologický opis Kríky sa vyznačujú silným rastom.

Čítajte Viac

Tajnosť

Technická odroda hrozna "Platovsky"

Hrozno "Platovsky" sa vzťahuje na biele technické odrody vyvinuté v ruštine VNIIViV nich. J.I. Potapenko. Pri šľachtiteľských prácach sa používali také populárne odrody hrozna ako „Zaladende“ a „Gift of Magarach“. Odroda: Od počiatočného obdobia aktívnej vegetácie po úplné dozrievanie kefiek hrozna uplynie asi 110 - 115 dní, vďaka čomu sa platovský hroznový obľub stal populárnym.
Čítajte Viac
Tajnosť

Funkcie pestovania odrôd viniča "Arch"

„Oblúkové“ hrozno u záhradníkov v našej krajine ešte nie je veľmi obľúbené. V poslednej dobe však existuje tendencia zvyšovať dopyt po tejto odrode hrozna, ktorá je známa aj ako „ružové priateľstvo“, „farba“ alebo „III-14-1-1“. História výberu Hrozno tejto odrody sa získalo krížením odrôd Intervitis Magaracha a Druzhba.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiakový „obr“: sľubný nový

Zemiakový „gigant“ od pôvodcu All-Russian Research Institute of Manažment zemiakov pomenovaný po A. G. Lorcha sa odporúča na pestovanie v stredných čiernych zemiach, stredných a Volžsko-vyatských oblastiach. Odroda v polovici sezóny tvorí obchodnú plodinu tri mesiace. Zemiaky sú vhodné na varenie rôznych pokrmov, ako aj na spracovanie na škrob.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hrozno „Julian“: nová a málo študovaná hybridná forma

Hrozno "Julian" z amatérskeho výberu W. U. Kapelyushnogo, ktoré je veľa známe pod synonymom "BH8", sa vzťahuje na tabuľkovú formu hrozna s veľmi skorým zrením. Zber v závislosti od klimatických a poveternostných podmienok sa môže začať v 95. alebo 105. deň vegetačného obdobia. Charakteristiky odrody Hybridná forma juliánskeho hrozna sa získala ako výsledok šľachtiteľských prác na krížení populárneho Kesha s hroznom nazývaným Rizamat, čo umožnilo získať hybrid, ktorý je pre vinárov dosť zaujímavý a atraktívny.
Čítajte Viac
Tajnosť

Funkcie pestovania odrody jabloní "Vianoce"

All-Russian Research Institute for Fruit Crop Chov je jednou z najstarších záhradníckych inštitúcií v našej krajine. Práve tu sa vyvíjajú nové odrody jabloní pre stredné Rusko. Chovatelia sú usilovnou prácou v oblasti vytvárania odrôd, ktoré budú mať vysokú adaptabilitu, výnos a pravidelné rodenie.
Čítajte Viac
Tajnosť

Populárna odroda muštového vína "Citron Magaracha"

Hrozno "Citron Magaracha" sa vzťahuje na technické odrody, ktoré požadujú mnohí vinári, a vyznačuje sa stredne skorou dobou zberu vysokej kvality. História výberu Komplexný typ hybridu Citron Magaracha sa získal na Ukrajine v Magyarachu NIIViV pod vedením P. Ya Golodrigina. Pri práci na vývoji novej hybridnej formy sa použili odrody Madeleine Anzevevins, hybridy hrozna Magarach 124-66-26 s prídavkom Rkatsiteli, ako aj Magarach 2-57-72 a Novoukrainsky Early.
Čítajte Viac
Tajnosť

Najlepšie moldavské odrody hrozna

Súčasný regionálny sortiment hrozna, ktorý sa vytvoril na území Moldavska, je schopný uspokojiť nielen požiadavky priemyselného rozsahu, ale aj chuťové preferencie väčšiny spotrebiteľov. Moldavské odrody patria medzi najdôležitejšie vinárstvo na svete. Funkcie výberu Trendy vývoja vinohradníctva v súčasnosti naznačujú nielen zlepšenie existujúcich odrôd, ale aj vytvorenie nových hybridných foriem stolov hrozna (gfv) a technickú orientáciu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Hrozno "Alexa": vlastnosti odrody a pravidlá výsadby

Hrozno „Alexa“ je nová paleta komplexných európsko-amerických hybridov, ktoré patria k odrodám stolov, ktoré sú medzi spotrebiteľmi žiadané. História selekcie Hybridná forma hrozna "Aleksa" s predčasným dozrievaním bola chovaná na VNIIViV im. ya Potapenko. Kombináciou kríženia boli odrody viniča "Biruinets" a "Delight".
Čítajte Viac
Tajnosť

Rysy odrody hrozna senátora od šľachtiteľa E. G. Pavlovského

Hrozno „Senator“ alebo „Vitis Senator“ je nová hybridná forma skorého dozrievania. Obdobie pred zberom trvá asi 120 dní. Hybrid získal chovateľ E. G. Pavlovsky. Autor vykonal práce na krížení odrôd "Gift Zaporozhye" a "Maradona". Charakteristiky a fotografie odrody Vitis Senator Senator hrozno v optimálnych poveternostných podmienkach v regiónoch s miernym podnebím dozrieva koncom augusta.
Čítajte Viac
Tajnosť

Gaštan topiary: výrobné techniky a možnosti dekorácie

Tento typ vyšívania, keďže tvorba topiary získava stále viac a viac fanúšikov. Na výrobu „stromu šťastia“ sa často používajú obrúsky, sladkosti, látky, ale môžete ísť ešte ďalej a robiť remeslá z orechov - gaštanov, žalude alebo iných. Orech topiary má veľa výhod. Je vyrobený z prírodných materiálov a vyzerá veľmi originálne.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jahoda "Rusich": super veľká domáca odroda

Jahoda alebo jahoda Rusich je výsledkom domácich chovateľov a je zapísaná do štátneho registra Ruskej federácie ako určená na pestovanie v strednom regióne. Tento druh bol chovaný v Kokinskom pevnosti VSTISP v oblasti Bryansk. Opis odrody ju charakterizuje ako stredne oneskorený, nevyžadujúci univerzálny účel.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zber zemiakov odrody cisárovnej

Skoré zrelé zemiaky „cisárovná“ na stolové použitie dokážu rýchlo tvoriť prvé hľuzy v krátkom čase a priateľsky a pri starostlivom vykopávaní v júni až júli majú pestovatelia zemiakov na jeseň možnosť získať ďalšiu plodinu. Opis odrody Zemiakové odrody „Empress“ tvoria veľmi kompaktné kríky.
Čítajte Viac
Tajnosť

Funkcie pestovania stolových hrozienok hrozna "Rizamat"

Hrozno "Rizamat" je stolová odroda, ktorá vyšľachtila amatérski chovatelia z Uzbekistanu. Pôvodcovia tejto hybridnej formy hrozna: G. V. Ogienko, K. V. Smirnov, A. F. Gerasimova. Charakteristiky odrody určené na univerzálne použitie hrozna "Rizamat" chovaného pomocou rodičovského páru odrôd "Katta-Kurgan" a "Parkent".
Čítajte Viac
Tajnosť

Strawberry "Figaro": nová odroda s vysokým výnosom

Vysoko výnosná odroda jahodovej Figaro bola vyšľachtená pred pätnástimi rokmi v Holandsku. „Figaro“ sa vzťahuje na rôzne krátke denné hodiny, vďaka čomu je pre záhradkárov veľmi populárny rast na pozemkoch pre domácnosť vo väčšine regiónov našej krajiny. Opis odrody Charakter a opis odrody záhradných jahôd Figaro umožňujú oceniť jej potenciálne možnosti.
Čítajte Viac