Kategórie Tajnosť

Populárne druhy a odrody spathiphyllum
Tajnosť

Populárne druhy a odrody spathiphyllum

Druhy a odrody spathiphyllum pestovaných v kultúre sú také rozmanité, že je nemožné ich všetky vymenovať. Veľkosť tejto rastliny sa môže meniť od 30-40 cm do 1,5 m. Farba listov môže byť pestrá, tmavo zelená a škvrnitá. Kvet spathiphyllum je vždy snehobiely, iba niektoré druhy majú zelené pruhy.

Čítajte Viac

Tajnosť

Ako sa zbaviť bielych stredných rastlín v skleníku

V skleníku sa objavili biele stredy. Ako ich môžete zbaviť tým najhumánnejším spôsobom? Aké škody spôsobujú skleníkovým rastlinám? Biele stredy, ktoré sa často pestujú v skleníkoch, sa nazývajú skleníky alebo skleníky. Nebezpeční škodcovia môžu nenapraviteľným spôsobom poškodiť skleníkové rastliny, ako sú paradajky a paprika.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jabloň šampióna: opis odrody a vlastnosti pestovania

Jedna z odrôd jabloní, ktorá sa v Českej republike chovala začiatkom 70. rokov, sa nazýva „šampión“. Získal sa krížením odrody Delicious s odrodou Renet. Tieto jablone si získali popularitu a sú v Európe rozšírené. Dopyt po odrode je spôsobený nenáročnosťou stromov a zaujímavou chuťou ovocia.
Čítajte Viac
Tajnosť

Jabloň "Uslada": vlastnosti a výhody odrody

Najväčší dopyt po moderných záhradníkoch sú jablone, hrušky a višne. Avšak ovocný strom si drží vedúce postavenie. Plody tejto rastliny obsahujú veľké množstvo látok užitočných pre ľudské telo. Jedno jablko môže celkom ľahko nahradiť určité množstvo ďalších výrobkov z hľadiska kvantitatívneho a kvalitatívneho zloženia vitamínov.
Čítajte Viac
Tajnosť

Paradajky Octopus F1: ako pestovať paradajkový strom sami

S paradajkami, ktoré sa nazývajú paradajky „Octopus F1“, je známych len málo pestovateľov zeleniny. Takáto hybridná rastlina sa chovala relatívne nedávno, ale teraz je možné vyhodnotiť výhody takého rajčiaka ako aj jeho nedostatky. Opis a vlastnosti odrody Táto neobvyklá odroda vzbudila veľký záujem tak medzi začínajúcimi záhradníkmi, ako aj s poľnohospodármi, ktorí sa zaoberajú pestovaním paradajok s cieľom ďalšieho predaja.
Čítajte Viac
Tajnosť

Angrešt „Malachite“: veľké a zdravé bobule

Angrešt "Malachite" - odroda, ktorá patrí do priemerného obdobia zrenia. Bola chovaná v záhradníckom ústave pomenovanom po I.V.Michuríne ako výsledok kríženia druhov a čiernych negusov. Odroda sa od roku 1959 aktívne využíva v oblastiach strednej, severnej, uralskej a čiernej Zeme. Hlavné rysy odrôd egrešov sú pomerne silné.
Čítajte Viac
Tajnosť

Chrysanthemum "Multiflora": opis a vlastnosti pestovania

Chryzantémy alebo chryzantémy patria do rodu jednoročných a viacročných bylinných rastlín. Sú to zástupcovia rodiny Asterovcov alebo Compositaeovcov. Z rozmanitosti týchto kvitnúcich rastlín na otvorenom priestranstve v strednej zóne Ruska sú najbežnejšie pestované sférické chryzantémy „Multiflora“ z dôvodu ich vysokej dekoratívnosti.
Čítajte Viac
Tajnosť

Funkcie hybridnej formy hrozna "Asya"

Odroda Asya je hybridná forma získaná krížením odrôd Demeter a Dunav pomocou šľachtiteľa V. V. Zagorulka. Charakteristika odrody Stolová odroda bola vyvinutá pomerne nedávno, ale už sa jej podarilo získať uznanie od amatérskych vinárov. Biologický opis Kríky sa vyznačujú silným rastom.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ficus izbovej rastliny: opis a pravidlá pestovania

Ficus alebo Ficus je vždyzelená rastlina, ktorá patrí do čeľade Mulberry. V súčasnosti existuje viac ako pätnásť stoviek druhov fikusu. Charakteristiky kvetiny Izbová rastlina ficus sa vyznačuje rôznymi druhmi, ktoré sa líšia výškou, tvarom vetiev a listov, ako aj farbou.
Čítajte Viac
Tajnosť

Ficus Kinki: vlastnosti domácej starostlivosti

Ficus dlho láma všetky rekordy popularity rastlín v kvetinárstve v interiéroch. Dôvodom tohto dopytu je dokonalá kombinácia veľmi neobvyklého vzhľadu a absencia ťažkostí pri vykonávaní starostlivosti. Jedným z domácich miláčikov záhradníkov je figovník alebo fikus Kinki.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaková „Elizabeth“: osvedčená odroda

Zemiaková „Elizabeth“ je jednou z najstarších odrôd ruského výberu. Táto odroda stolových odchovov stredného začiatku pestovaná chovateľskou stanicou Vsevolozhsk získava trhovú hodnotu tri mesiace po výsadbe. História šľachtenia odrody Tento hybrid siedmich druhov vďačí za svoj pôvod použitiu génového materiálu z tvarov zemiaka, ako je S.
Čítajte Viac
Tajnosť

Technológia vhodného čerpania vodovodnej studne

Studňa na pozemkoch pre domácnosť patrí do kategórie najbežnejších spôsobov organizácie autonómneho systému zásobovania vodou. Čerpanie studne je dôležitá technologická operácia, ktorej dokončenie určuje jej výkon pri vypočítanom ťarchu. Vykonávať takúto prácu v súlade so všetkými technologickými nuansami je celkom možné.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaky "Assol": opis a pravidlá pestovania

Zemiaky „Assol“ patria do kategórie skorých odrôd, o ktoré majú zákazníci a pestovatelia zemiakov v našej krajine veľký záujem. Skoré zemiaky majú, samozrejme, svoje vlastné vlastnosti a medzi jeho hlavné výhody patrí nízky koeficient poškodenia výsadby s neskorou plesňou. Pestovatelia zeleniny majú navyše možnosť získať nie jednu, ale dve úrody tejto populárnej zeleninovej plodiny z jedného pozemku za sezónu.
Čítajte Viac
Tajnosť

Pestovanie melónu: od výberu odrody po zber

Melón je zdravá a chutná melónová plodina, ktorú môžete pestovať na svojej vlastnej stránke. Všetko, čo je potrebné, je vybrať si odrodu, ktorá je najvhodnejšia pre pestovateľskú oblasť, ako aj zvládnuť základné pravidlá starostlivosti o rastliny. Biologické vlastnosti kultúry Meloun (Citrúllus lanátus) sa vzťahuje na jednoročné dvojdomé bylinné rastliny so silným koreňovým systémom pokrývajúcim asi 7 metrov kubických pôdy a plazivou stopkou, ktorej dĺžka dosahuje 5 metrov.
Čítajte Viac
Tajnosť

Uhorka „konkurent“: opis odrody a odrôd pestovania

„Konkurent“ je charakterizovaný ako včelina opelená, vysoko výnosná odroda uhoriek skorého dozrievania. Rastlina je dlhá lezenie, so zväzkom vaječníkov. Hromadné zhromažďovanie zelene sa objavuje mesiac a pol po výskyte sadeníc. Plody majú oválny valcový tvar, s drsným povrchom hľúz, výraznej zelenej farby, s dĺžkou 9 až 12 cm.
Čítajte Viac
Tajnosť

Zemiaky „Krasa“: opis odrody a pravidlá pestovania

Zemiaková sezóna „Krasa“ sa vzťahuje na odrody stolov. Väčšinou sa pestuje zo semien, ktoré sa spracovávajú v 1% roztoku manganistanu draselného počas 45 minút a potom sa spracúvajú s roztokom epiny navyše v pomere dvoch kvapiek na 100 ml vody. Kríky sú veľmi silné, zvislé, s dosť hrubou a masívnou časťou stonky.
Čítajte Viac
Tajnosť

Mexická uhorka: Ako pestovať a variť

Na konci leta sa na čiernomorských trhoch objaví neobvyklá zelenina. Aj keď jeho vzhľad pripomína hrušku, nazýva ju mexická alebo španielska uhorka alebo chayote. Domov Chayote je tropická časť Mexika alebo Strednej Ameriky. Je známy v Afrike, Španielsku, Francúzsku. V Rusku sa objavil pred viac ako sto rokmi.
Čítajte Viac
Tajnosť

Uhorky "Adam f1": vlastnosti a vlastnosti pestovaných odrôd

Uhorka „Adam f1“ od pôvodcu „Bejo Zaden“ je skorý zrelý partenokarpický hybrid, ktorý vykazuje vysoký výnos v klimatických podmienkach našej krajiny. Opis odrody Hybridná forma uhoriek „Adam f1“ sa vzťahuje na zeleninové plodiny s raným zrením a je určená na použitie v šalátoch, morení a morení.
Čítajte Viac