Kategórie Tipy

Potato Joy: vlastnosti a vlastnosti poľnohospodárskej technológie
Tipy

Potato Joy: vlastnosti a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

V sezóne sú stolné zemiaky Radosť zaradené do štátneho registra našej krajiny pre oblasť Volga-Vyatka a veľmi sa oceňujú v komerčnej výrobe. Pôvodca - Uralský vedecký výskumný ústav poľnohospodárskych vied. Táto odroda má dobré vlastnosti. Potato Joy: Opis a charakteristika odrody Zemiaková „Radosť“ je veľmi obľúbená.

Čítajte Viac

Tipy

Broskyňový "Condor": skorá paleta amerického výberu

Broskyňa "Condor" ("Sviečka") amerického výberu dozrieva v prvej polovici júla a patrí medzi prvé odrody tejto plodiny. Odroda bola vyšľachtená takmer pred dvadsiatimi rokmi av mnohých krajinách sa stala populárnou a žiadanou. Opis a charakteristika odrody Strom broskýň Condor je vysoko rastúci strom s dosť rozšírenou korunou.
Čítajte Viac
Tipy

Pestovanie jahôd vo vreciach

Pestovanie jahôd vo vreciach je relatívne nový originálny a ziskový spôsob kompaktného pestovania plodov s vysokým výnosom po celý rok. Bolo to obzvlášť rozšírené v južných regiónoch, ale aj v strednom Rusku, čo vám umožňuje zbierať pomerne vysoké výnosy. Pestovateľská technológia Moderná, prístupná takmer každému, technológia pestovania záhradných jahôd vo vreciach je pomerne jednoduchá a lacná.
Čítajte Viac
Tipy

Broskyňa "Veľvyslanec sveta": opis odrody a odporúčania pre starostlivosť

Broskyňový veľvyslanec (Prunus persica "Posol mira") je jednou z najpopulárnejších odrôd v záhradníctve pestovaných skúsenými chovateľmi GNSS. Odroda patrí do kategórie vysoko výnosných, nenáročných a celkom mrazuvzdorných. Odrôdová charakteristika a opis Broskyňa zvaná „Veľvyslanec sveta“ tvorí strom priemernej výšky, pričom s náležitou starostlivosťou rastie do výšky 5-6 m.
Čítajte Viac
Tipy

Jahodový „Bogota“: vlastnosti a pravidlá pestovania

Vlastnosti a opis jahôd odrody Bogota sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie. Bogota je určená na kultiváciu v oblasti severného Kaukazu. Táto odroda záhradných jahôd sa vyznačuje neskorým dozrievacím obdobím a patrí k dezertným odrodám. Pôvodcom odrody je Severoaukazský zónový výskumný ústav záhradníctva a vinohradníctva.
Čítajte Viac
Tipy

Rybíz "Yonker van Tets": popis a odporúčania pre pestovanie

Červený rybíz "Jonkheer Van Tets" ("Jonkheer Van Tets", "Jonkhir van Tets") je veľmi populárny v mnohých regiónoch Ruska. Túto odrodu v polovici sezóny získali holandskí chovatelia pri prechode odrôd Faya Fertile a London Market. Rybár Yonker van Tets pred viac ako dvadsiatimi rokmi bol zaradený do štátneho registra Ruskej federácie a mohol sa pestovať v oblastiach severozápadnej, Volžskej Vyatky a strednej čiernej Zeme.
Čítajte Viac
Tipy

Hruška "Rogneda": opis odrody a odporúčania pre pestovanie

Hruška "Rogneda" označuje jesenné odrody, ktoré získali špecialisti Moskovskej poľnohospodárskej akadémie. K.A. Timiryazev. Toto je jedna z najpopulárnejších skorých jesenných odrôd hrušiek, ktorú záhradníci oceňujú pre svoju vynikajúcu odolnosť voči nízkym teplotám, hojnú úrodu a neprekonateľné aromatické vlastnosti ovocia.
Čítajte Viac
Tipy

Účinná ochrana zemiakov pred zemiakovým chrobákom Colorado

Zákerný hosť zo Severnej Ameriky, chrobák zemiakový v Colorade je pravdepodobne hlavným nepriateľom výsadby zemiakov v posledných desaťročiach. Inváziu tohto škodcu možno zastaviť iba úplným spracovaním zemiakov chemikáliami, ktoré nemajú vždy pozitívny vplyv na ľudské telo a životné prostredie. Oveľa bezpečnejším a účinnejším spôsobom, ako sa vysporiadať s inváziou pruhovaných coleoptera, je vybrať rezistentné odrody zemiakov alebo spracovávať sadivový materiál krátko pred výsadbou.
Čítajte Viac
Tipy

Kalendár výsadby zemiakov na rok 2019

Zemiaky pestujú všetci obyvatelia leta bez výnimky. Táto zelenina sa už dávno preslávila ako kult a patrí medzi najväčšie územia ruských zeleninových záhrad. Výťažok plodiny a kvalita hľúz závisí od času výsadby a od času, keď potrebujete pestovať zemiaky, závisí nielen od teploty vzduchu a pôdy, ale aj od mesačných cyklov.
Čítajte Viac
Tipy

Hruška "Lel": opis odrody a recenzie záhradníkov

Hruška "Lel" označuje odrody výberu Výskumného ústavu záhradníctva v Sibíri pomenovaného po M. A. Lisavenkovi a vyznačuje sa prezentáciou plodov letného dozrievania. Odroda bola získaná hybridizáciou hrušky odrody Vinnaya a hrušky odrody Lyubimitsa Yakovleva, obľúbenej medzi záhradníkmi. Odroda bola získaná skúsenými chovateľmi I.
Čítajte Viac
Tipy

Žiarovka gladioli: tajomstvá sviežeho kvetu

Gladiolus už dávno prestal byť exotický v ruských dáchach, ale nie každý pestovateľ môže správne zasadiť cibuľky tejto kultúry a starať sa o ne. Medzitým môžu aj malé chyby výsadby viesť k zníženiu dekoratívnosti rastliny alebo k jej smrti. Na zabránenie im stačí študovať základné pravidlá pestovania tejto nezvyčajnej kvetiny.
Čítajte Viac
Tipy

Kapusta "Kolobok f1": vlastnosti odrody

Kapusta "Kolobok f1" - veľmi produktívna hybridná forma, ktorá tvorí hlávku kapusty, má tvar a veľkosť, má vynikajúcu chuť. Pôvodcom odrody kapusty "Kolobok f1" je šľachtiteľská stanica pomenovaná po N. N. Timofeev. Opis odrody a jej vlastnosti sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie.
Čítajte Viac
Tipy

Jahoda "Lambada": bobule skorého obdobia dozrievania

Jahoda Lambada Strawberry alebo jahoda Lambada bola chovaná v roku 1982 krížením hybridných foriem IVT-76013 (Silvetta x Holiday a IVT-74112 (Karina x Primella). Potom sa vyvinula najplodnejšia línia, ktorá sa stala veľmi obľúbenou a žiadanou medzi záhradníkmi v našej krajine.
Čítajte Viac
Tipy

Hruška "Guidon": opis odrody a pravidiel tvorby koruny

Obdobie letného dozrievania hrušky Gvidon je súčasťou štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa na pestovanie na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch regiónu Volga-Vyatka. Odroda bola vyšľachtená L. A. Kotovom v záhradníckej chovateľskej stanici v Sverdlovsku v dôsledku výsevu semenného materiálu získaného voľným opelením odrody September Fun.
Čítajte Viac
Tipy

Odrody hrušiek "Lada": opis, najmä sadenie a starostlivosť

Hruška Lada je jednou z klasických odrôd, ktoré úspešne zakorenili v záhradách po celom Rusku. Štíhla krása posiate šťavnatým ovocím v tvare vajec získala slávu najobľúbenejšej hrušky. Jeho úplná charakterizácia je plná pozitívnych vlastností odrody: odolnosť voči všetkým druhom chorôb, prechladnutiu a škodcom, ľahká starostlivosť, „dlhovekosť“ stromu a nízke nároky na kvalitu pôdy.
Čítajte Viac
Tipy

Dorty a buchty s vtáčou čerešňou - nikdy to nechutí lepšie!

Bobule čerešne majú veľmi zaujímavú, mierne sťahujúcu chuť. Sú jedinečné v tom, že po tepelnom spracovaní nestrácajú svoje chuťové a liečivé vlastnosti. Preto ich možno použiť na výrobu džemu a zálievok na pečenie. Liečivé vlastnosti bobúľ čerešní majú dezinfekčný účinok, eliminujú hnilobu flóry v gastrointestinálnom trakte; sú antioxidanty; normalizovať črevnú motilitu.
Čítajte Viac
Tipy

Hruška "citrónová" vysoko výnosná a nenáročná

Hruška "Limonka" označuje letné odrody folklórneho výberu z Dolného Volhy, ktoré milovali mnohí záhradníci a letní obyvatelia. Vysoko výnosná a veľmi chutná odroda má neznámy genetický pôvod a opis odrody stolov je založený na údajoch získaných záhradníkmi v dôsledku pestovania ovocných stromov v záhradníctve.
Čítajte Viac
Tipy

Zemiaková „biela labuť“: vysoko výnosná novinka

Zemiakovú „bielu labuť“ začali relatívne nedávno pestovať ruskí záhradníci. Táto novinka ešte nebola zapísaná do štátneho registra a v našej krajine nebola vyčlenená na kultiváciu. Tento druh zemiakov si doposiaľ získal najobľúbenejšiu povesť medzi pestovateľmi zemiakov v regióne Vitebsk.
Čítajte Viac
Tipy

Rysy odrôd hrušiek "Severyanka"

Hruška "Severyanka" je jednou z najpopulárnejších a najpopulárnejších odrôd šľachtiteľa P. N. Yakovlev, ktoré pozná veľa záhradníkov v našej krajine. Táto odroda začiatkom leta bola vyšľachtená na All-Russian Research Institute of Genetics and Selection of Fruit Plants pomenovanom Michurin. Ako rodičovský pár boli zapojené odrody Koperechka č. 12 a Lyubimitsa Klappa.
Čítajte Viac
Tipy

Hrušky Ural: najlepšie odrody a pravidlá pestovania

Ruská federálna oblasť Ural zahŕňa územie Uralu a Západnej Sibír, pričom klimatické podmienky v týchto regiónoch nie sú ani zďaleka ideálne na pestovanie mnohých ovocných rastlín vrátane hrušiek. Napriek tomu sa záhradkári a obyvatelia leta naučili získavať veľmi dobré výnosy rôznych plodín vďaka správnemu výberu odrôd a prísnemu dodržiavaniu pestovateľských technológií.
Čítajte Viac