Kategórie Rastliny


Rastliny

Šalát „pani“: najlepšie recepty a tajomstvá varenia

Saláty z červenej repy sú na našom stole častými hosťami. Repa je bohatá na vitamíny B, antioxidanty, vlákninu, stopové prvky a je užitočná pre normálne fungovanie tráviaceho traktu, srdca a krvných ciev. Je dobre udržiavaný, takže je v predaji po celý rok. Jeden z najchutnejších repných šalátov možno považovať za šalát „pani“.
Čítajte Viac
Rastliny

Jahodový „prvý porovnávač“: veľkoplodá a nenáročný výber

Odrody jahôd „Prvý zrovnávač“ sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie pre západosibírsky región. Jedná sa o záhradnú jahody so stredne neskorým dozrievaním a univerzálnym účelom. Popis odrody dal pôvodca - sibírsky výskumný ústav záhradníctva pomenovaný po M. A. Lisavenkovi. Keď bola odroda vyvinutá pred 25 rokmi, boli do nej zapojené jahodové kultivary Fairy a Torpeda.
Čítajte Viac
Rastliny

Uhorka „Petersburg Express f1“: veľmi skorá a vysoko výnosná

Každý rok sa v šľachtiteľskom smere objavujú nové a perspektívne hybridné formy, ktoré sú určené na pestovanie v rôznych klimatických podmienkach. Uhorka „Petersburg Express f1“ sa týka ultrarýchlych nových odrôd so zväzkom vaječníkov. Opis odrody Hybridná forma uhorky Petersburg Express f1 od pôvodcu Biotechnika je zaradená do štátneho registra našej krajiny ako zeleninová plodina na pestovanie na záhradných pozemkoch, domácich záhradách a malých farmách s využitím filmového úkrytu.
Čítajte Viac
Rastliny

Chryzantéma kríkov: najlepšie odrody a pravidlá pestovania

Vo veľkom množstve odrôd a rozmanitosti druhov zaujíma krištáľ chryzantémy veľmi významný segment, ktorý je spôsobený možnosťou získania plnej a krásnej kytice pozostávajúcej iba z jednej vetvy kvetu. Charakteristika sprejovej chryzantémy Bush sprejovej chryzantémy patrí do čeľade Astrovidae alebo Compositae.
Čítajte Viac
Rastliny

Broskyňa "Kyjev skoro": charakteristika odrody a pravidlá pestovania

Broskyňa "Kyjev čoskoro" má niekoľko výhod a opis odrody je zaujímavý nielen pre záhradkárov a letných obyvateľov, ale aj pre profesionálnych poľnohospodárov zapojených do pestovania tejto plodiny v priemyselných objemoch. Túto odrodu získali skúsení chovatelia v Kyjevskom záhradníckom ústave v dôsledku kríženia odrody "Kashchenko-208" a obľúbenej odrody "Gross Mignon".
Čítajte Viac
Rastliny

Pravidlá a podmienky výsadby mrkvy a repy

Mrkva a repa patria medzi najobľúbenejšie a najbežnejšie zeleninové plodiny pestované pestovateľmi zeleniny a záhradníkmi v Rusku. Vo väčšine západných krajín sa táto zelenina považuje za národné ruské výrobky. Úroda týchto plodín sa v zime dokonale skladuje a spolu so zemiakmi a kapustou tvorí v chladnom období základ vitamínovej stravy.
Čítajte Viac
Rastliny

Hruška "Pakham": opis odrody a užitočné vlastnosti

Hruška „Pakham“ sa stala domácim spotrebiteľom ovocia známa pomerne nedávno. Odroda "Packham" je odroda "Bartlett" alebo "Bartlett". Táto odroda, známa vo väčšine krajín, bola vyvinutá už v roku 1890 austrálskym Charlesom Henrym Peckhamom a v súčasnosti patrí do kategórie naj voňavejších odrôd hrušiek.
Čítajte Viac
Rastliny

Uhorka „Spino f1“: vlastnosti pestovania

Generatívna partenokarpická uhorka „Spino f1“ od holandského výrobcu „Syngenta“ je sľubnou novou rastlinnou záhradnou plodinou. Opis odrody Hybridný tvar "Spino f1" - super včasné zrenie. Z obdobia objavenia sadeníc do štádia zberu trvá menej ako jeden a pol mesiaca.
Čítajte Viac
Rastliny

Hruška "Maršál Žukov": opis odrody a spôsobov, ako zvýšiť produktivitu

Hruška „Maršál Žukov“ bola pred deviatimi rokmi prevedená do štátnej rozmanitosti. Táto odroda hrušiek neskoro v lete alebo začiatkom jesene, dobre známa skúseným záhradníkom, bola chovaná chovateľom A. A. Kuzněcovom. Pri krížení, ktoré chovateľ vykonával pred viac ako dvadsiatimi rokmi, sa ako rodičovská línia použila odroda Volozhka a populárna hruška moskva Bergamot, výsledkom čoho bola nová odroda vysokej kvality.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiakový „maják“: vysoko výnosná novinka

Zemiakový „Mayak“ je zaradený do štátneho registra regiónu Volga-Vyatka. Odroda bola získaná GNU „Uralským výskumným ústavom poľnohospodárstva Ruskej poľnohospodárskej akadémie“. Odroda nie je dobre známa medzi domácimi pestovateľmi zemiakov, má však veľmi dobré kvalitatívne vlastnosti. Odroda Odroda zemiakov Lighthouse stredne skorá, stolová použitie.
Čítajte Viac
Rastliny

Dule ozdobné: opis a poľnohospodárska technológia

Ozdobné dule alebo Japonci (Chaenoméles japónica) patria do monotypického rodu drevín rodu Pink. Pre mnohých záhradníkov a krajinárov je táto dvojklíčnolistá kvitnúca rastlina známa ako japonský genomel. Botanický opis Ozdoba japonskej dule je listnatý ker, ktorého výška presahuje tri metre.
Čítajte Viac
Rastliny

Jahodová polka: výhody pestovania odrody

Jahodová „Polka“ alebo „Polka“ je variantom holandského výberu. V Poľsku bola táto odroda rozšírená pred tridsiatimi rokmi, ale stále patrí medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie medzi amatérskymi záhradníkmi. Polka hybridná forma bola vyvinutá takmer pred štyridsiatimi rokmi známymi chovateľmi z Holandska.
Čítajte Viac