Kategórie Rastliny


Rastliny

Opis a pravidlá pestovania odrôd hrozna A. V. Burdaka

Alexander Vasilievič Burdak je autorom mnohých všeobecne známych hybridných foriem hrozna. V súčasnosti už amatérsky chovateľ krížil viac ako 300 odrôd a hybridných foriem. Charakteristiky hybridných odrôd Významná časť rastlín chovaných A.V. Bourdakom patrí do kategórie veľmi komplexných medzidruhových hybridov.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaky "Nikulinsky": vlastnosti a vlastnosti pestovania

Zemiaky „Nikulinsky“ - odroda známa mnohým záhradníkom z moderného ruského chovu zemiakov. Rodičovský pár rastlín predstavuje zemiak Mavka a pomerne populárna odroda Peresvet. Popis odrody a jej hlavné charakteristiky deklaruje pôvodca - Pomenovaný je All-Russian Research Institute of Potato Economy
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaková „liga“ - pýcha domáceho výberu

Zemiaky „Liga“ boli získané šľachtiteľskou spoločnosťou „Liga“ a zaslúžene patria k najlepším skorým dozrievajúcim vysoko výnosným odrodám vhodným na pestovanie na území našej krajiny. Odroda je zaradená do štátneho registra Ruska, odporúča sa na pestovanie na osobných pozemkoch v severozápadnom regióne a od roku 2007 je vymedzená zóna.
Čítajte Viac
Rastliny

Vysoko výnosné skoré holandské uhorky "Pasadena f1"

Uhorka "Pasadena f1" chovaná holandskými chovateľmi. Tento stredne skorý partenokarpický hybrid je schopný dlhodobého plodenia a hlavnú plodinu tvoria rastliny 48 až 50 dní po objavení sa sadeníc. Hybrid je zaradený do štátneho registra Ruska a odporúča sa na pestovanie na území regiónov Stredného a Stredného Volhy.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiakový Mozart: opis a výhody odrody

Stredne neskoré zemiaky „Mozart“ sa vzťahujú na odrody stolov. Odporúča sa na pestovanie v ruských stredných, volga-vyatských a stredných čiernych zemiach. Pôvodcom tejto sľubnej odrody je HZPC Holland. Zemiaky Mozart sa môžu zbierať tri a pol mesiaca po výsadbe.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaky "Tuleevsky" - nenáročný sibírsky druh

Jedna z najpopulárnejších odrôd zemiakov "Tuleyevsky" sa u nás chovala. Túto odrodu získali ruskí chovatelia krížením hybridných odrôd zemiakov, ako napríklad Chernsky a Tolokan. Zemiaky „Tuleyevsky“ sa vyznačujú vysokou produktivitou a neprekonateľnou chuťou.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaky „Rosana“: obľúbená odroda z nemeckého výberu

Skoré zrelé zemiaky „Rosana“ boli chované pred viac ako dvadsiatimi rokmi poprednými nemeckými odborníkmi v oblasti selektívnej práce s rastlinnými rastlinami a vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam sa v mnohých krajinách podarilo získať primeranú popularitu. Ďalší pôvodca - Germicopa. Odroda je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie pre stredný región.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaky „Colombo“: nová odroda z Fínska

Fínsky zemiak "Colombo" (Colomba) - veľmi skorá odroda stolových odrôd - sa osvedčil na ruskom trhu a bol ocenený domácimi záhradníkmi. Je zahrnutá do štátneho registra Ruska pre regióny strednej, strednej čiernej Zeme a severného Kaukazu. Popis odrody a charakteristík zemiakov Colombo uvádza pôvodca - HZPC Holland, dobre známa spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním zeleniny na svetovom trhu.
Čítajte Viac
Rastliny

Funkcie záhradnej architektúry

Pokračujeme v publikovaní materiálov záhradnej architektky Kariny Solodovnikovej. V tomto článku bude odborník s mnohoročnými skúsenosťami hovoriť o pravidlách a jemnosti navrhovania záhradných návrhov. Dobrý deň, milí čitatelia portálu! Volám sa Karina Solodovniková, som záhradná architektka, riaditeľka spoločnosti Novosibirsk "Easy Summer", ktorá vyvíja projektové lokality po celom Rusku.
Čítajte Viac
Rastliny

Najlepšie odrody bieleho a karfiolu pre pestovanie na otvorenom priestranstve na predmestí

Kapusta je druhá najobľúbenejšia zelenina po zemiakoch v letných chatkách. V závislosti od pestovateľskej oblasti sa môžu dátumy ošetrovania a pestovania tejto plodiny líšiť. Napríklad v Moskovskom regióne sú klimatické podmienky veľmi odlišné od sibírskeho alebo severného Kaukazu, čo ovplyvňuje technológiu pestovania zeleniny na otvorenom priestranstve.
Čítajte Viac
Rastliny

Hruška "Tatyana": vlastnosti odrody a technológia pestovania

Hruška "Tatyana" je jesenná odroda z experimentálnej záhradníckej rastliny Rossoshanskaya zonálna. Odroda bola vyšľachtená chovateľom A. M. Ulyanischevom krížením odrôd „Klapp's Favorite“ a „Winter Michurina Coast“. Pred pätnástimi rokmi bola táto odroda zaradená do štátneho registra, zatiaľ však vo väčšine regiónov nebola široko distribuovaná a hromadne popularizovaná.
Čítajte Viac
Rastliny

Ako pestovať hrozno zo semienok doma

Mnoho záhradkárov sa zaujíma o to, ako pestovať hrozno zo semienok doma. Na tento účel je potrebné v prvom rade preštudovať technológiu tejto metódy na výrobu plodníc a naladiť ju na dostatočne dlhé obdobie rastu. Túto metódu používajú záhradníci a vinári zriedka, je však úplne nekomplikovaná a je dostupná aj pre začiatočníkov.
Čítajte Viac
Rastliny

Kapusta "Iceberg": poľnohospodárska technológia a rozmanitosť

Kapusta "Iceberg f1" označuje hybridy rastlinnej kultúry, ktoré sú v našej krajine populárne a sú zaradené do štátneho registra Ruskej federácie pre región Ďalekého východu. Odroda sa často zamieňa so šalátom s rovnakým názvom. Rastlinná kultúra má veľmi podobný vzhľad ako biela kapusta a má rovnaký okrúhly tvar a listy zozbierané v tesnej hlave.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiakové „šťastie“: nezvyčajne produktívna odroda

Zemiakové „šťastie“ sa vzťahuje na populárne odrody, ktoré sa v našej krajine pestujú nielen letnými obyvateľmi a záhradníkmi v domácnostiach, ale aj v poľnohospodárskych komplexoch, ako aj veľkými a malými poľnohospodármi. Charakteristiky a opis odrody umožňujú jej veľmi vysoké hodnotenie.
Čítajte Viac
Rastliny

Obsahuje prerezávanie broskýň

Broskyňa je rastlina, ktorá je užitočná vo všetkých ohľadoch a môže sa bez problémov pestovať v záhradách južných regiónov a dokonca aj v strednom pruhu. Skúsení záhradníci tvrdia, že pri neprítomnosti ročného prerezávania, od prvého roku po výsadbe, nebude broskyňa prinášať ovocie, alebo bude mať takú skromnú úrodu, že jej pestovanie bude nerentabilné.
Čítajte Viac
Rastliny

Pravidlá pestovania holandskej uhorky "Hector f1"

Uhorka skorého dozrievania opeľovania "Hector f1" od pôvodcu Nunhems je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa pre záhradné parcely, ako aj pre záhrady a malé farmy. Hybridná forma je ideálna pre pestovanie na hrebeňoch v otvorenom teréne. Opis odrody Hybridná forma uhorky s názvom „Hector f1“ je charakterizovaná ako zrelá, s priateľským formovaním plodiny, hladkosťou zelene, vysokou chuťou a odolnosťou voči chorobám.
Čítajte Viac
Rastliny

Všeobecne uznávaná a obľúbená odroda uhoriek "Claudia f1"

Uhorka „Claudia f1“ si záhradníci a súkromní poľnohospodári veľmi cenia pre svoje vysoké komoditné a chuťové vlastnosti plodiny, ich integrovanú odolnosť voči chorobám, ktoré sú pre uhoru najnebezpečnejšie. Opis odrody Hybridný produkt "Claudia f1" poskytuje veľmi skorú, bohatú a priateľskú plodinu. Je to najlepší moriaci hybrid pre otvorené a chránené územie.
Čítajte Viac
Rastliny

Hruška "Cure": technológia pestovania v záhradníctve

Hruška "Cure" alebo "Curé" je známa mnohým záhradníkom pod všeobecnejšími názvami "Williamsova zima", "Zima veľká", "Pastorálna", "Plebanovka" alebo "Popskaya". Táto zimná skorá hruška patrí do kategórie náhodných sadeníc. Charakteristickou črtou je dobrá chuť ovocia a možnosť ich dlhodobého skladovania.
Čítajte Viac