Kategórie Rastliny

Nektarínska fantázia: opis a vlastnosti pestovania
Rastliny

Nektarínska fantázia: opis a vlastnosti pestovania

Odroda Fantasy je jednou z najchutnejších nektáriniek svetového výberu, ktorá sa chovala na kalifornskej univerzite v dôsledku kríženia odrôd Red King a Gold King. Popis odrody Strom silného rastu. Kvety sú ružovkasté. Kvitnúce skoro a hojne. Veľkosti plodov sa líšia od stredných po veľmi veľké.

Čítajte Viac

Rastliny

Sakura: ako pestovať na svojej záhrade japonské třešňové kvety

Sakura alebo japonská čerešňa (Prunus serrulata) je staroveký symbol Japonska a rastlina vyznačujúca sa úžasnou nádherou a eleganciou kvetu. V skutočnosti sa pod názvom Sakura skrýva niekoľko východoázijských druhov stromov, ale všetky majú ružové dvojité kvety. Japonská čerešňa môže dosiahnuť výšku 25 m, listy sú veľké, kvitne od marca do júna.
Čítajte Viac
Rastliny

Expert Landscape Design 3D pre terénne úpravy

Registrácia letného pobytu vždy začína projektom. Môže to byť obyčajná kresba od ruky na kus papiera, alebo to môže byť plnohodnotný projekt vypracovaný pomocou programu Expert Landscape Design 3D, ktorý vám odporúčame. Iba najjednoduchší dizajn letnej rezidencie je možné vykonať bez väčšej prípravy, ale ak chcete skutočne úspešne zmeniť vzhľad krajiny, budete určite potrebovať asistenta.
Čítajte Viac
Rastliny

Funkcie pestovania narcisov na jeseň

Narcisy a tulipány sú najobľúbenejšie kvetinové kultúry medzi letnými obyvateľmi. Na rozdiel od tulipánov sa narcisy na nejakú dobu ukázali takmer nevyžiadané a až relatívne nedávno sa začali opäť používať ako dekorácia kvetinových záhonov a kvetinových záhonov na osobných pozemkoch a letných chatách našej krajiny, najmä v Moskovskom regióne.
Čítajte Viac
Rastliny

Ficus Bengali: rysy pestovania doma

Ficus bengal (Fícus benghalénsis) je strom z čeľade moruše. Táto rastlina rastie v Bangladéši, Indii a na Srí Lanke. Môže zaberať plochu niekoľkých hektárov a priemer koruny fíkusu môže prekročiť päťsto metrov. Opis Bengal ficus Rastlina Ficus bengal sa vyznačuje osobitnou formou života, ktorá sa nazýva banyan.
Čítajte Viac
Rastliny

Odrody jabloní "Lobo": opis odrody a recenzie záhradníkov

Zimné jablone sú u záhradníkov vo väčšine regiónov našej krajiny veľmi obľúbené. Tieto ovocné stromy sa pestujú na priemyselné aj súkromné ​​účely. História odrodových odrôd „Lobo“ Jabloň „Lobo“ sa vzťahuje na kategóriu odrôd získaných v dôsledku použitia semenného materiálu odrody „MacIntosh“.
Čítajte Viac
Rastliny

Vysoko výnosná uhorka „Artist f1“ od holandských chovateľov

Ultra skorá partenokarpická hybridná uhorka „Artist f1“ je určená na pestovanie na otvorenom priestranstve, ako aj vo filmových alebo sklenených skleníkoch. Hybrid bol spustený v roku 2010 a zaradený do štátneho registra Ruskej federácie. Pôvodcom hybridu je Bejo zaden b.V. Popis odrody Partenokarpická skorá zrelá hybridná forma „Artist f1“ samičieho kvetu vytvára stredne veľké kríky a výsledné rastlinné produkty sú určené na čerstvé použitie, ako aj na morenie a morenie.
Čítajte Viac
Rastliny

Hlavné metódy omladzovania jablone

Vekom môže jabloň rodiť ovocie výlučne v hornej časti koruny a výnos rastliny sa výrazne znižuje. Ak ju chcete obnoviť a usporiadať ovocný strom, mali by ste jabloň omladiť, čo znamená silné prerezávanie, vykladanie a zosvetľovanie korunky stromu. Uskutočnenie takéhoto postupu zvyšuje rast stromu a robí ho mladším z hľadiska tvorby plodín.
Čítajte Viac
Rastliny

Strihanie čerešní: zvýšenie výnosov pomocou strihu

Orezávanie čerešní je dôležitou súčasťou správnej záhradníckej starostlivosti. Napriek všeobecnému názoru na traumatický faktor prerezávania sa musia čerešne formovať a musia sa vykonávať v súlade so základnými pravidlami a požiadavkami. Všeobecné požiadavky Začiatočníci záhradníci sa pri kosení plodín často dopúšťajú chýb, v dôsledku čoho môže strom oslabiť a zle vydržať zimné obdobie a dokonca aj zomrieť.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiaky „Galaxy“: opis odrody a pravidlá pestovania

Zemiaková „galaxia“ je odroda, ktorá dobre rastie a poskytuje miernu úrodu v miernom podnebí. Je nenáročný a ľahko vydrží nedostatočne kompetentnú starostlivosť. Opis odrody Zemiaky "Galaxy" sa vzťahuje na kategóriu nových a sľubných odrôd chovaných v malom ostrovnom štáte Írsko.
Čítajte Viac
Rastliny

Jabloň "Starkrimson": opis odrody a vlastností pestovania

Neexistujú prakticky žiadne pozemky a miesta pre domácnosť, na ktorých sa jablone vôbec nepestujú. Tieto rastliny sú nenáročné a vykazujú stabilný výnos. Chovatelia so závideniahodnou pravidelnosťou okrem existujúcich a dobre známych odrôd pre záhradníkov vykazujú aj nové a veľmi sľubné odrody jabĺk. Základné informácie o odrode Stromy tejto odrody sa považujú za jeden z najlepších jabloní typu Delishes.
Čítajte Viac
Rastliny

Jedľa: Klasický ihličnan pre každú záhradu

Monochromatická jedľa (Ábies cóncolor) sa používa všade v krajinnom dizajne. Táto rastlina je obzvlášť oceňovaná pre svoju vysokú odolnosť voči nepriaznivým podmienkam, trvanlivosť a nie príliš rýchly rast. Existuje mnoho druhov jedľa obyčajnej, ktoré sa líšia veľkosťou a vzhľadom na ihly, konáre a kmeň.
Čítajte Viac
Rastliny

Rysy pestovania indoor ficus elastica

Ficus Elastica alebo guma z latinského názvu Ficus elastica je rastlina z rodu Ficus. Vlasť tejto populárnej izbovej rastliny je územím severovýchodnej Indie, ako aj južnej Indonézie. Opis Ficus Elastica Gumové ložisko Ficus alebo Elastica je vždyzelený strom, ktorý môže v divočine dosiahnuť až 40 metrov.
Čítajte Viac
Rastliny

Ako pestovať hrozno na jar: technológia a pravidlá

Očkovanie a opätovné štepenie absolútne všetkých kultivovaných rastlín vrátane hrozna patrí do kategórie dôležitých poľnohospodárskych činností. Očkovanie je vlastne prenos časti jednej rastliny nazývanej potomok vo forme odrezkov alebo pukov do inej rastliny alebo zásoby, s cieľom ich fúzie, ku ktorej dôjde v dôsledku tvorby nových buniek medzi tkanivami na odrezkoch a zásobe.
Čítajte Viac
Rastliny

Rysy rastúcich skorých odrôd uhoriek

Prvé odrody uhoriek sú u nás veľmi populárne. Nedostatočne teplé a dlhé letné obdobie vo väčšine Ruska robí vlastné úpravy pestovania rastlinných výrobkov a naznačuje najskoršiu možnú úrodu. Všeobecné vlastnosti a dátumy zrenia Odrody a hybridy uhoriek sa v súčasnosti nachádzajú v obrovskom sortimente.
Čítajte Viac
Rastliny

Zemiakové „gurmánske“: odroda s fialovou dužinou

Zemiaková „Gourmet“ je pomerne populárna a exotická odroda. Opis odrody odhaľuje jej vlastnosti, neobvyklé pre pestovateľov zeleniny, ktorí praktizujú pestovanie tradičných odrôd zemiakov. Opis odrody Zemiakové kríky tejto odrody sú polopriame, stredne veľké. Výška rastliny je od 50 do 70 cm.
Čítajte Viac
Rastliny

Kórejský chryzantéma - slnečný kvet v jesennej záhrade

Všetci letní obyvatelia poznajú kórejské chryzantémy, hoci mnohí z nich nevedia o správnom názve týchto kvetov. Ich kvety sú omnoho menšie ako tradičné (indické) chryzantémy a farebná schéma je rozsiahlejšia. Toto sa dokonale hrá pri vytváraní kvetinových záhonov. Charakteristiky a vlastnosti kórejských chryzantém Kórejské chryzantémy (Ch.
Čítajte Viac