Kategórie Inštrukcia

Drvič hrozna: pravidlá výberu a vlastnej výroby
Inštrukcia

Drvič hrozna: pravidlá výberu a vlastnej výroby

Po zbere hrozna začne veľa domácich záhradníkov, najmä tých, ktorí pestujú technické odrody, vyrábať domáce víno. V prvej fáze budete samozrejme musieť nasekať bobule a rozdrviť ich na buničinu. Ak skôr bolo obvyklé drviť bobúľ priamo rukami alebo nohami, v súčasnosti bola táto príliš hygienická metóda nahradená modernými agregátmi - drvičmi.

Čítajte Viac

Inštrukcia

Hruška Lyubimitsa Yakovleva: opis odrody a vlastností starostlivosti

Hruška Lyubimitsa Yakovleva je pomerne stará odroda, ktorú chovali významní chovatelia Yakovlev a Michurin vo Výskumnom ústave genetiky a šľachtenia ovocných rastlín v Rusku. Progenitorom odrody je dcéra Blankova a Bergamot Esperin. Táto hruška zdedila po nich najlepšie vlastnosti a rýchlo sa zakorenila v záhradách v oblastiach Strednej, Strednej Volhy a Strednej čiernej Zeme.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Cuketa squash: charakterizácia odrôd a technológia výsadby osiva

Cuketa squash je jednou z najpopulárnejších odrôd v súčasnosti a záhradníci ju v širokom rozsahu využívajú vďaka značnému počtu výhod. Táto skorá zrelá zelenina je veľmi obľúbená v záhradníctve v strednom Rusku. Odrôdová charakteristika a opis Tsukeshu sa týkajú skorého, plodného, ​​kompaktného a vhodného na skladovanie cukety.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Najlepšie recepty na pečenie rúry

Kastroly sú prítomné v kuchyniach takmer všetkých národov. Pretože existuje niečo ako rúra, existujú recepty na pečenie. V Taliansku je to lasagne, ktorá sa vyrába z rôznych výrobkov, ale s jednou spoločnou zložkou - parmezánom. Anglický puding nie je ničím iným ako špeciálnym kastrolom. Francúzi majú gratinované, Gréci a Bulhari majú moussaka, a hoci je pripravená rôznymi spôsobmi, nezabráni to tomu, aby bola kastról.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Blackberry "Polar": charakteristika a charakteristika výsadby veľkoplodých odrôd

Syčiaci sa ostružinový polár "Polar" sa stal známym záhradníkom našej krajiny relatívne nedávno. Táto odroda je však populárna už medzi letnými obyvateľmi a požaduje sa v podmienkach záhradníctva v mnohých regiónoch našej krajiny. Odroda bola získaná pred menej ako desiatimi rokmi odborníkmi poľského záhradníckeho ústavu v Brzezne a kombinuje vysoko kvalitné bobule, rovnako ako veľkoplodú a dostatočnú odolnosť proti mrazu.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Kedy a ako najlepšie transplantovať jahody

Kedy transplantovať jahody? Túto otázku kladú mnohí záhradníci, ktorí sa rozhodli zasadiť sladké bobule. Napriek jedinečnosti otázky sa odpovede na ňu môžu líšiť. Čo je vhodné na transplantáciu Je lepšie transplantovať jahody, ktoré dosiahli vek dvoch rokov. Takéto kríky už vyvinuli maximálny systém listov a koreňov, ale ešte nezačali starnúť.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Ako používať kuracie hnojy ako hnojivo pre jahody

Dobré popoludnie Som amatérsky záhradník. Milujem jahody. Ale pôda v mojej záhrade je zlá. Preto bobule rastú veľmi malé. S manželom sme sa rozhodli nakŕmiť našich obľúbených. Nechceme používať chémiu. Okrem toho chováme kurčatá a kuracie hnojy iba v prebytku. Povedzte mi, prosím, je kuracie stelivo vhodné ako hnojivo pre jahody?
Čítajte Viac
Inštrukcia

Marhuľový „Royal“: opis odrody a vlastností starostlivosti

Marhuľu Korolevskij chovali odborníci Výskumného ústavu agrárnych problémov v Khakassskej republike v dôsledku šľachtenia miestnych, osvedčených odrôd marhúľ. Špecialisti vidia pôvod „kráľovských“ marhuľových a francúzskych koreňov. Charakteristiky a opis odrody Marhule tejto odrody sú silné, vysoké až päť metrov, so zaoblenou korunou.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Účinnosť vykopávania zemiakov

Dobré popoludnie Povedzte mi, prosím, je kopanie zemiakov na úrodu efektívne a ako to funguje? Potrebujem kultivujúceho? Naša dedina má veľmi veľký pozemok, vysadíme viac ako 100 vedier zemiakov. Tento rok sa necítim ako kopať zemiaky lopatou. Vopred ďakujeme za odpoveď! Vitajte!
Čítajte Viac
Inštrukcia

Marhuľový štrk: charakteristika odrody

Marhuľa "Pogremok" sa vzťahuje na odrody stredne neskorého dozrievania a zber v závislosti od poveternostných podmienok nastáva koncom júla alebo začiatkom augusta. Názov odrody bol daný kvôli zvláštnosti malej kosti. Ľahko sa oddeľuje od hustej a zrelej šťavnatej dužiny a ticho „rachotí“ vo vnútri ovocia.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Elsanta divoká jahoda: opis odrody a odporúčania týkajúce sa pestovania

Jahody Elsanta si v poslednom čase získavajú čoraz väčšiu obľubu medzi letnými obyvateľmi a záhradníkmi, ktorých opis nám umožňuje pochopiť, že bola chovaná v Holandsku v roku 1981 v dôsledku kríženia bobúľ Holiday a Gorella. Táto jahoda sa stala akýmsi štandardom, pretože vyhovuje takmer všetkým kritériám, ktoré záhradníci predstavujú pre takéto bobule.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Blackberry "Doyle": vysoko výnosná odroda s vysokým dopytom

Blackberry "Doyle" alebo "Doyle's" je najnovšia odroda, ktorá nebola vyšľachtená chovanými skúsenými americkými chovateľmi. Opis odrody uvedený pôvodcom ju považuje za veľmi produktívnu a sľubnú pre pestovanie v podmienkach záhradkárstva. Vďaka vysokej poľnohospodárskej technológii a optimálnym pôdnym a klimatickým podmienkam táto odroda vykazuje nielen vynikajúci výnos, ale aj dobrú odolnosť proti nepriaznivým poveternostným faktorom a chorobám.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Diéta - pre radosť: kastrol tvarohu na stole

Mnohí sa rozčuľujú, keď ich okolnosti donútia ísť na diétu. Je to ešte ťažšie, keď lekári predpisujú stravu, a je rigidný a kategorický. Je ťažké vzdať sa svojich obľúbených jedál. Existujú však spôsoby, ako obísť zákazy bez toho, aby boli porušené. Kastrol s tvarohom je vynikajúcim potvrdením.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pestovanie marhúľ v Bielorusku: od výberu odrôd po poľnohospodársku technológiu

Marhule v Bielorusku nie sú v súčasnosti také časté ako na Kaukaze, v Arménsku, Kirgizsku a ďalších južných krajinách. Táto zdravá a chutná ovocná kultúra je však stále predmetom záujmu amatérskych záhradníkov. Nové výsledky šľachtenia, a to aj od bieloruských odborníkov, umožnili pestovať teplomilnú plodinu vo viac severných zemepisných šírkach a dokonca aj v tzv. Rizikových poľnohospodárskych zónach.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Ako kopať a deliť hľuzy

Amatérski záhradníci musia vyriešiť problém, ako rozdeliť Jiřiny ročne, aj keď ich nebudú chovať. Aby mohla rastlina tvoriť veľké kvety, mala by mať dahlia viac ako 2 stonky, inak bude veľa kvetov, ale nepotriabia sa s veľkosťou, počet lístkov sa zníži, farba zmizne a rastlina sa zmení z elegantnej ozdobnej na obyčajnú.
Čítajte Viac