Kategórie Inštrukcia

Technológia pestovania uhoriek "Paratunka f1"
Inštrukcia

Technológia pestovania uhoriek "Paratunka f1"

Uhorka "Paratunka f1" je skvelý skorý zrelý hybrid od spoločnosti Semko-Junior. Líši sa hlavne ženským typom kvitnutia a je ideálny na pestovanie na otvorenom priestranstve, ako aj v skleníkových alebo skleníkových stavbách. Hybridná forma je zapísaná v štátnom registri odrôd a hybridov určených na pestovanie pod krytom filmu na súkromných pozemkoch pre domácnosť.

Čítajte Viac

Inštrukcia

Funkcie prerezávania hrozna na jar

Hrozno (Vitis) - kultúra, ktorú miluje mnoho záhradníkov kvôli chutným bobuľám a tienistým listom. Aby však bola rastlina každoročne potešená dobrou úrodou, mala by byť správne orezaná. Neoddelené prerezávanie viniča vyvolá nesprávny rast, rýchle uschnutie a zníženie odolnosti rastlín proti mrazu. Kedy prerezávať hrozno: na jar alebo na jeseň Orezávanie sa vykonáva skoro na jar alebo na jeseň.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Charlotte s jablkami: recepty na najdostupnejší a najrelevantnejší dezert

Keď budete počuť slovo „charlotte“, určite budete chcieť pridať slovo „apple“. Je ťažké nájsť osobu, ktorá nepozná túto pochúťku. V Rusku tzv. Jablkový koláč. Pre obyvateľov iných krajín sú k tomuto mnohostrannému dezertu, ktorý má dlhú históriu, pridružené ďalšie združenia. História pôvodu jedla Existujú rôzne možnosti vzhľadu charlotte: Niekto verí, že názov dezertu pochádza z mena Charlotte.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pestovanie veľmi skorého hrozna "Nikopol Beauty" v podmienkach súkromnej domácnosti

Hroznový produkt „Nikopol Beauty“ bol vyšľachtený pred viac ako pätnástimi rokmi amatérskym chovateľom Sidunom Alexejom Stepanovičom a je pomerne dobre známou amatérskou odrodou. História pôvodu odrody: Odroda sa získala krížením hrozna „Rishbaba black“ s populárnou odrodou „Pearl of Saba“. Patrí k počtu odrôd stolového hrozna a vyznačuje sa veľmi skorým a priateľským obdobím dozrievania úrody.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Funkcie pestovania hrozna "Maxi white"

Hrozno „Maxi white“ sa vzťahuje na elitné odrody, ktoré sa široko používajú v oblasti výroby vína a predávajú sa aj na čerstvú spotrebu. Odrody Odroda Elite odrody hrozna vyžaduje úrodu s vynikajúcimi technickými a kvalitatívnymi charakteristikami. Odroda Maxi White sa najčastejšie pestuje na predaj.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Pestovanie hrozna Riesling

Rieslingové hrozno je všeobecne známe pod synonymami Riesling Rýn, Biely riesling, Reinriesling alebo Rheinriesling, ako aj Rieslinok. Odroda je požadovaná ako technické hrozno od pobrežia nemeckej rieky Rýn. Odrôdová odroda „Rizling rýnsky“ sa považuje za európsku odrodu, ktorá sa v súlade so svojimi morfologickými a biologickými charakteristikami môže zaradiť do ekologicko-geografickej skupiny.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Meringue f1: Holandská uhorka

Uhorka „Meringue f1“ alebo „Merengue F1“ je vysoko výnosný a veľmi skorý hybrid, ktorý je plodný počas vegetačného obdobia a odporúča sa na pestovanie na otvorenom aj chránenom povrchu. Opis odrody Hybridná forma "Meringue" patrí do kategórie parthenokarpických vysoko výnosných ultra dozrievajúcich hybridov, ktoré sú určené na čerstvú spotrebu a tiež sa široko používajú v konzervovaní a morení.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Rysy odrody hrozna „Konvalinka“ z výberu V.V. Zagorulko

Hrozno "Konvalinka" sú vinármi vysoko cenené pre svoj vynikajúci vzhľad a vynikajúce chuťové vlastnosti bobúľ. Charakterizácia odrody hrozna „Konvalinka“ bola výsledkom výberu amatérskeho vinára Vitalija Vladimiroviča Zagorulka. Opis odrody naznačuje, že hybridná forma bola získaná z rodičovského páru predstavovaného odrodami "Kishmish Luchisty" a "Talisman".
Čítajte Viac
Inštrukcia

Hrozno "Furor": novinka autorovho výberu

Hrozno "Furor" je stolová forma hrozna skorého dozrievania. Úroda sa môže zbierať po 105, niekedy 110 dňoch po prebudení obličiek. Hrozno "Furor" tvorí veľmi veľké a pomerne mohutné kríky. Listy nie sú príliš veľké, s charakteristickým strihom. Vytvorené hroznové kefy sú veľmi veľké: dĺžka strapca je asi 25 cm.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zemiaky „Rodrigo“: sľubný nový produkt z Nemecka

Domáce pestovatelia zeleniny vedia veľa o pestovaní vysoko produktívnych odrôd. Neváhajú si však požičiavať najlepšie postupy od zahraničných kolegov. Príkladom je nová odroda zemiakov s exotickým názvom Rodrigo alebo Rodrigo. Opis odrôd Zemiaky "Rodrigo" sa zaraďujú medzi odrody skoré alebo skoré dozrievanie.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Uhorka „Sibírsky veniec“: sľubný hybrid

Uhorka „Sibírsky veniec f1“ je super-lúčový, parthenokarpický hybrid, ktorý je schopný dlhodobo tvoriť skleníky. Plod je pozorovaný až do neskorých jesenných mrazov. Takáto hybridná forma sa môže pestovať ako v otvorenej, tak aj v chránenej pôde. Hlavné vlastnosti Najnovší hybridný „Sibírsky veniec“ zahrnoval výhody väčšiny odrôd uhoriek, ktoré sú medzi pestovateľmi zeleniny obľúbené a žiadané.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Hrozno „Galahad“: nová a sľubná hybridná forma

Hrozno „Galahad“ označuje odrody s veľmi vysokými chuťovými vlastnosťami, ktoré sú medzi záhradníkmi známe a obľúbené. Táto hybridná forma stabilne zaujíma vedúce postavenie v ochutnávkach. Charakteristika odrody Hybridná forma hrozna pod názvom „Galahad“ bola získaná opelením hybridného „Talisman“ peľom z odrody hrozna „Muscat Delight“.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Charlotte s kiwi: najlepšie recepty, najmä pečenie

Moderný charlotte získal bohatý recept na každý vkus. Chcete tradičný - s jablkami, chcete pikantný - s hruškami, chcete exotický - so zahraničným ovocím. Medzi naše ženy v domácnosti je pravdepodobne najobľúbenejšou možnosťou charlotte s kiwi. Táto príprava je rýchla a ľahká a predstavuje vynikajúci spôsob, ako ošetriť nečakaných hostí a rozmaznávať vašu domácnosť chutnými a nezvyčajnými pečivami.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Potato Timo: fínska rozmanitosť v rozľahlosti Ruska

Zemiaky „Timo“ alebo „Timo Khankkiyan“ od pôvodcu Boreal Plant Breeding-LTD patria k skorým odrodám stolového riadu veľmi obľúbeného u pestovateľov a spotrebiteľov zemiakov. Zemiaky tejto odrody vyšľachtené fínskymi chovateľmi úplne dozrievajú za 60 až 70 dní a odporúčajú sa na pestovanie v severných, severozápadných a stredných regiónoch.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Krásna odroda zemiakov pre dietetickú výživu "Chrpa"

Zemiaky „Chrpa“ získali ruskí chovatelia v dôsledku kríženia odrôd „Chugunka“, ktoré sú medzi pestovateľmi zemiakov známe a populárne, s hybridnou formou „D-31-88“. Pôvodcom odrody je VNIIKH im. A. G. Lorch. Zemiaky „Kukurica“ sú novinkou zapísanou do štátneho registra až v roku 2014 a odporúča sa na pestovanie v centrálnej federálnej oblasti.
Čítajte Viac
Inštrukcia

Zemiakový „bullfinch“: úspešná novinka od ruských chovateľov

Bramborový riad "Bullfinch" od domácich chovateľov je jednou z najpopulárnejších odrôd nielen v Ruskej federácii, ale aj v susedných krajinách. Odroda sa vyznačuje vynikajúcou chuťou, odolnosťou proti mrazu, prezentáciou a vynikajúcou kvalitou pri udržiavaní. Táto odroda bola chovaná v GNUAP Severozápadného výskumného ústavu poľnohospodárstva a vo Vavilovskom ústave všeobecnej genetiky a požaduje sa od malých fariem a záhradníkov, ktorí pestujú zemiaky na domácich pozemkoch av letných chatkách.
Čítajte Viac