Kategórie Nápady


Nápady

Dizajn krajiny pomocou programu ArCon

Náš letný dom nie je len každodennou prácou na záhrade alebo v kuchynskej záhrade, ale aj na zušľachťovaní územia. Predovšetkým pre ľudí, ktorí majú záujem o plánovanie lokality a budov, a následne vážne zmenia vzhľad chaty, ponúkame prehľad programu ArCon. ArCon je moderný profesionálny návrhársky softvér.
Čítajte Viac
Nápady

Obrie paradajky odrody kráľ kráľov

Odroda paradajok „Kráľ kráľov“ bola zaradená do štátneho registra odrôd našej krajiny a odporúča sa na pestovanie na záhradných pozemkoch, domácich záhradách a súkromných farmách ako rastlinná plodina na otvorenom priestranstve. Pestovanie tejto odrody vo filmových prístreškoch, skleníkových štruktúrach a skleníkoch sa tiež praktizuje.
Čítajte Viac
Nápady

Ficus Benjamin: tajomstvá riadneho rastu doma

Stálezelená izbová rastlina Ficus Benjamina bola pomenovaná podľa slávneho britského botanika Jacksona Benjamina Daydona. Ficus Benjamin patrí do čeľade Mulberry alebo Moraceae a je veľmi populárnou izbovou rastlinou medzi pestovateľmi kvetov u nás iv zahraničí. Všeobecné informácie Fikusy Benjamina sú neuveriteľne populárne medzi milovníkmi kvetinárstva v interiéroch, majstrami fytodesign a krajinárstva.
Čítajte Viac
Nápady

Angrešt "Kolobok": vlastnosti kultivaru a pravidlá pestovania

Angrešt "Perník" (Ribes uva-crispa) je odroda so stredným dozrievaním. Choval sa na WISISP krížením odrôd „Change“ a „Pink-2“. Odroda sa od roku 1988 aktívne využíva v regiónoch strednej, východnej Sibírskej a volgsko-vyatskej oblasti. Charakteristické znaky odrody Angreštové kríky tejto odrody majú hustú korunu.
Čítajte Viac
Nápady

Hrozno "Pinot": odrody a pestovateľské pravidlá

Odroda "Pinot" (z francúzskeho Pinot) sa vzťahuje na technické odrody, alebo víno, špeciálne odrody hrozna, ktoré sa široko používajú pri výrobe vína. Z francúzskeho jazyka sa názov prekladá ako „hrbol“, čo je dôsledkom vonkajšej podobnosti malých a hustých hrozienok tejto odrody s ihličnanmi.
Čítajte Viac
Nápady

Tajomstvo výroby vína z hrozna Isabella doma

Hrozno Isabella sa často používa ako hlavná zložka domáceho vína vďaka svojim vynikajúcim indexom chuti. Víno z hrozna Isabella doma je kyslé a mierne sladké. Odroda navyše nie je nenáročná na podmienky pestovania a je mrazuvzdorná, čo ju robí atraktívnou pre pestovanie.
Čítajte Viac
Nápady

Výsadba sadeníc hrozna na jar: vlastnosti a pravidlá

Jar 2016 je už veľmi blízko a prvé záhradné práce sa začnú čoskoro vrátane výsadby sadeníc hrozna. Len s vedomím, ako správne získať získaný materiál, sa môžete spoľahnúť na získanie dobrej úrody. Okrem iného je potrebné zohľadniť oblasť pestovania a druh sadivového materiálu, ktorý môžu predstavovať nielen sadenice, ale aj odrezky a vegetatívne rastliny.
Čítajte Viac
Nápady

Vlastnosti pestovania muštového hrozna: výber, opis a odrody

Existuje pomerne veľa hybridných foriem muškátového orieška a odrôd hrozna. Muškátové hrozno bolo známe starovekým Grékom a Rimanom. V stredoveku boli muškátové hrozno mimoriadne populárne v Taliansku a Francúzsku. Vlastnosti muštového hrozna V akejkoľvek odrode muštu alebo hybridnej forme hrozna sa najživšie tóny muškátu prejavujú výlučne v štádiu fyziologickej zrelosti plodu, a to vďaka prítomnosti ternoidných zlúčenín obsiahnutých v koži bobúľ, ako aj buničiny pod kožou.
Čítajte Viac
Nápady

Najlepšie detské vodné vychádzky pre letné chaty

Trávenie času na chate majú radi nielen dospelí, ale aj deti. A tak musíme prísť s niečím veľmi zábavným a zaujímavým pre deti, aby boli nadšené a nezasahovali do otcov a matiek. V krajine sa navrhuje zriadiť vodné športy. Stalo sa tak, že všetko pre deti je príliš drahé. Detské oblečenie, hračky, športové potreby - všetko je ťažké kúpiť, a preto sa snažíme vyberať buď rozpočtové položky, alebo ich sami robiť.
Čítajte Viac
Nápady

Charakteristika odrôd zemiakov „jarná ružová“ a „jarná biela“

Zemiaky s hornou jarou sa vyznačujú vysokým výnosom. Opis odrody ju charakterizuje ako somatická mutácia trojdruhovej hybridnej formy získanej za účasti odrôd S.demissum, S. stoloniferum, S. tuberosum. Morfologické znaky V súčasnosti pestovatelia pestujú dve odrody tejto ultimátnej stolovej odrody, ktoré majú mierne rozdiely v morfologických vlastnostiach.
Čítajte Viac
Nápady

Hrozno "Bazhena": opis a vlastnosti odrody

Hrozno „Bazhena“ odkazuje na relatívne nové hybridné formy amatérskeho výberu a sľubuje vinárstvo a záhradníctvo usadlostí v Rusku. História selekcie Hrozno hybridnej formy zvanej Bazhena získal chovateľ V.V. Zagorulko. Vitaliy Vladimirovich vytvoril veľa zaujímavých, hodných a nových odrôd hrozna, ktoré sa stali populárnymi u vinárov v našej krajine.
Čítajte Viac
Nápady

Uhorka "Berendey f1": opis a vlastnosti pestovania

Hybridná odroda uhoriek "Berendey f1" od známej originálnej spoločnosti "Gavrish" je zahrnutá do štátneho registra zeleninových rastlín a odporúča sa na pestovanie na lôžkach vo filmových skleníkoch alebo tuneloch. Táto odroda sa vyznačuje vysokou produktivitou a odolnosťou voči mnohým nepriaznivým rastovým podmienkam.
Čítajte Viac
Nápady

Opis javorového stromu Imrus

Jabloň "Imrus" patrí do kategórie ovocných stromov odolných voči mnohým chorobám. V štádiu vylučovania sa pridal špeciálny gén V-6, ktorý mal pozitívny vplyv na imunitu rastlín. Recenzie záhradníkov o tejto odrode sú väčšinou pozitívne. Je to Imrus, ktorý sa najčastejšie vysadzuje na osobných pozemkoch av súkromných záhradách vo väčšine regiónov stredného Ruska.
Čítajte Viac
Nápady

Najlepšie hrozno pre Bashkiria: starostlivosť, prerezávanie

Obraz klimatických podmienok v Baškirsku je dosť komplikovaný. Tu sa kontinentálne podnebie vyznačuje skôr teplými letami, snehovými, chladnými a dlhými zimami. Poveternostné podmienky sa často menia v dôsledku cyklónov pochádzajúcich z miernych zemepisných šírok, ktoré sa zrážajú s vtrhnutím arktického vzduchu a zimnými anticyklónmi zo Sibír.
Čítajte Viac