Kategórie Dom a záhrada


Dom a záhrada

Náš Garden Crystal 10.0

Program Our Garden Crystal 10.0 (Our Garden Rubin) je jedinečnou kombináciou kompletnej encyklopédie rastlín a najnovších funkcií krajinného dizajnu. Tento program je nevyhnutným pomocníkom profesionálnych dizajnérov a amatérskych záhradníkov. Okrem toho môže byť akýmkoľvek nástrojom výučby pre učiteľov a študentov dizajnérskych škôl, ústavov a vysokých škôl.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Hrozno "Brilliant": energická odroda stolov

„Brilliant“ (Blestyazchii) je hybridná tabuľková forma odvodená z odrôd „Original White“ (pôvodná belyy) a „Victoria“ (Victoria). Zrieva skoro - už koncom júla je rast silný, oválne bobule, stredne veľké. Chuťové vlastnosti bobúľ sú vynikajúce, plody dobre znášajú prepravu.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Ficus Microcarp: vlastnosti domácej starostlivosti

Ficus sa už dlho usadil v obytných priestoroch a kanceláriách. V našej krajine si táto izbová rastlina získala druhú vlnu popularity a stala sa neoddeliteľnou súčasťou interiérového dizajnu. Všeobecné informácie Ficus Microcarpa pochádza z latinského Ficus Microcarpa a je vždyzeleným stromom, ktorého vlasťou sú tropické a subtropické lesy v juhovýchodnej Ázii.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Technológia a metódy pestovania paradajok na parapete v zime

Paradajky na parapete v zime sa v poslednej dobe pestujú čoraz častejšie. Tento spôsob získavania vitamínových rastlinných výrobkov sa vyznačuje vysokou úrovňou účinnosti a nízkymi nákladmi na finančné prostriedky a čas. Výhody domácich paradajok Spôsob pestovania paradajok doma nie je náročný, má však určité výhody: nie je potrebné prísne dodržiavať načasovanie výsevných semien, ako v prípade iných rajčiakov, najmä vysokých hybridov a odrôd; existuje možnosť získať dôstojnú úrodu zrelého ovocia bez ohľadu na ročné obdobie alebo poveternostné podmienky; v obmedzenom priestore je možnosť pestovať rastlinné produkty šetrné k životnému prostrediu s vynikajúcou chuťou.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Otužilá a zimná odolná angrešt "Prune"

Angrešt (Prune slivka) (Ribes uva-crispa) sa aktívne pestuje v záhradách regiónov Ural, Central a Middle Volga. Odroda bola vyšľachtená vo Výskumnom ústave Michurin a je výsledkom kríženia dvoch odrôd: "slivka 259 - 23" a "slivka". V zozname štátneho registra je závod zapísaný od roku 1992.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Uhorka "Connie f1": obľúbený parthenokarpický hybrid

Uhorka „Connie f1“ je vynikajúci skorý dozrievací parthenokarpický hybrid, ktorý je vynikajúci na pestovanie vonku a na pestovanie v skleníkoch. Hybrid sa získa krížením odrôd s rôznymi dominantnými znakmi. Hybridná forma nevyžaduje opeľovače a hromadné vaječníky sa tvoria do mesiaca a pol po objavení prvých vstupov.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Rastúci fikus Robusta s obsahom gumy doma

Gumové ložisko Ficus Robusta z latinského názvu Ficus elastica Robusta je veľmi populárne v kvetinárstve indoor a podľa väčšiny odborníkov je jednou z najlepších odrôd v tejto podobe. Všeobecné informácie Ficus Robusta je gumovitý druh fikusu indoor a je jednou z najnáročnejších rastlín.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Pravidlá pre jesenné prerezávanie viniča pre začínajúcich záhradníkov s videom

Prerezávanie hrozna na jeseň má priaznivý vplyv na úrodu rastlín, ako aj na kvalitu bobúľ. Takáto udalosť znamená prísne definovanú postupnosť akcií, ktorá je pre začiatočníka veľmi ťažká. Pre záhradníkov, ktorí práve začínajú ovládať pestovanie hrozna, sa pri prerezávaní viniča odporúča obrátiť sa na príručky o vinohradníctve, kde je tento postup znázornený na obrázkoch.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Ako správne zasadiť zimný cesnak

Cesnak nie je horší v popularite a význame pre takú bežnú rastlinu ako je cibuľa. Obe zelené plodiny sú vysádzané v letných chatkách a na pozemkoch pre domácnosť nielen začiatočníkmi, ale aj skúsenými záhradníkmi. Možno by mal každý záhradník, ktorý sa podieľa na pestovaní rastlinných rastlín, vedieť, kedy vysadiť cesnak v zime, ako aj vybrať pestovateľský materiál a akým spôsobom by mal byť pripravený pozemok na pestovanie.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Jabloň červený šifón: vlastnosti a vlastnosti pestovania

Jablone sú najvýznamnejšou plodinou ovocia, ktorá predstavuje viac ako 70% celkovej plochy výsadby záhrad. Chovatelia každý rok vytvárajú nové odrody, ktoré môžu zaujať aj tých najnáročnejších z hľadiska výberu rôznych záhradníkov v našej krajine. História výberu odrody „Červený šéf“ Jablone odrody „Červený šéf“ (varianty názvu: „Červený kuchár“, „Redchief“) nie sú populárne a obľúbené odrody červenej farby, ale sú veľmi krásne a chutné.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

No, vŕtané: výrobné funkcie pre domácich majstrov

Záchvadlo je vŕtací nástroj, pomocou ktorého sa vykonáva zdvíhanie kvapaliny, piesku a nečistôt na povrch. Okrem toho sa mechúrik môže podieľať na vŕtaní na pôdach, ako sú piesok, piesok na piesok alebo štrk. Charakteristiky a účel nárazníka Použitie kormidla je žiaduce pre vŕtanie šokových lán akýchkoľvek voľných hornín alebo piesku.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Zemiaky "Ryabinushka": opis odrody a pestovateľské znaky

Zemiaky „Ryabinushka“ priaznivo porovnávajú s mnohými odrodami ruského a zahraničného výberu pre svoju vysokú produktivitu, vynikajúcu chuť a tiež veľmi stabilné ukazovatele udržania kvality. Pôvodcom odrody je výberová stanica Vsevolozhskaya. Odroda Odroda Ryabinushka je zaradená do štátneho registra Ruska a odporúča sa na pestovanie v regiónoch severného, ​​severozápadného, ​​stredného a stredného Volhy.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Pôvabná uhorka: osvedčená odroda

Jeden z najpopulárnejších a overených dlhoročnými skúsenosťami záhradkárov ruských záhradníkov odrôd uhoriek je v súčasnosti „pôvabný“, chovaný na kultiváciu na hrebeňoch v otvorenom teréne. Je tiež možné pestovať rozmanitosť v skleníkových podmienkach. Táto odroda bola vybraná na VNIISSOK a je žiadaná nielen u nás, ale aj v susedných krajinách.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Sladké zemiaky (sladké zemiaky): výhody a pravidlá pestovania

Sladké zemiaky (lat.Ipomoéa batátas) nie sú priamym príbuzným zemiakom, ale kvôli podobnému vzhľadu hľúz sa to často nazýva sladké zemiaky. Chuť plodov tejto kultúry je skutočne sladká, čo naznačuje prítomnosť veľkého množstva cukrov. Táto zelenina má množstvo užitočných vlastností, vďaka ktorým ju môžete používať ako hodnotný potravinový produkt.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Zemiaky vo vreckách: nezvyčajná metóda pestovania pre záhradkárov a experimentátorov

Zemiaky sú najobľúbenejšou kultúrou obyvateľov Ruska v lete. Doslova každý sa zaoberá jeho kultiváciou pre svoju vlastnú spotrebu. Existuje veľa technológií na získanie skorej zdravej plodiny, ale metóda pestovania zemiakov vo vreckách sa objavila pomerne nedávno. Táto metóda sa na prvý pohľad zdá absurdná a nie je vhodná na sanie, ale získala tisíce fanúšikov.
Čítajte Viac
Dom a záhrada

Zemiaková "etiketa": opis a pravidlá pestovania

Skoré zrelé stolové zemiaky Labella od pôvodcu Den Hartigh sú zaradené do štátneho registra Ruskej federácie pre oblasť severného Kaukazu. Odrody sa vyznačujú vysokou produktivitou a vynikajúcou adaptáciou na nepriaznivé podmienky pestovania. Opis odrody Zemiakové kefky Labella sú stredne vysoké, veľmi dobre listnaté, polopriamené, s atraktívnymi kvetmi červeno-fialovej.
Čítajte Viac