Dom a záhrada

Hruška "Otradnenskaya": jesenná domáca odroda


Hruška "Otradnenskaya" - rôzne jesenné dozrievanie. Dostali ju odborníci S.P. Potapov a S.T. Chizhov na Moskovskej poľnohospodárskej akadémii Timiryazev. Pri krížení sa použili odrody "Tyoma" a "Forest Beauty". Pred viac ako pätnástimi rokmi bol opis odrody uvedený v štátnom registri Ruskej federácie.

Ovocná kultúra sa odporúča na pestovanie v stredných čiernych zemiach, východných Sibíri a severozápadných oblastiach našej krajiny. Pozitívna spätná väzba a hodnotenie sa získali pri pestovaní tejto odrody v pôdnych a klimatických podmienkach moskovského regiónu.

Opis ovocia

Hruška s názvom „Otradnenskaja“ vytvára veľmi atraktívne ovocie. Ich priemerná pružina presahuje 85 - 105 g. Plody sú jednorozmerné, podlhovasté alebo zaoblené a niekedy tvaru bikonvexného. Povrch je mierne rebrovaný, pokožka je hladká, matná, bez hrdze, stredne hrubá. Boli pozorované početné, nedostatočne výrazné malé subkutánne bodky. Hlavné sfarbenie pleti je žltkasto-zelené s červeným krycím tónom.

Stopka sa vyznačuje strednou dĺžkou a malou hrúbkou. Lievik je úzky a plytký. Semená strednej veľkosti, tmavohnedé sfarbenie. Priemerný počet semien jedného ovocia sa môže pohybovať od 5 do 10 kusov.

Zrelé mäso úplne dozretého ovocia je jemné, kyslé, biele, krémovo sfarbené. Vyznačuje sa jemnou zrnitosťou, priemernou šťavnatosťou a pomerne hustou textúrou. Vôňa ovocia je zanedbateľná. Skladovateľnosť zozbieranej plodiny pri teplote nie vyššej ako 0 ° C je približne štyri mesiace.

Ako pestovať hrušku v strednom pruhu

Charakteristiky stromu

Hruška odrody Otradnenskaja, ktorá je v našej krajine obľúbená, tvorí stromy štandardného typu pod priemernou výškou. Charakteristickým rysom mladých rastlín je prítomnosť lievikovitej koruny. Tvar koruny už dozretých a produktívnych ovocných stromov je okrúhly alebo oválny so strednou hustotou a silnou listnatosťou.

Hlavné zafarbenie kôry na stonke je tmavosivé. Kostrové vetvy šedej farby sú umiestnené v šikmom vertikálnom smere. Rukavice sedavého typu, konečná forma. Miera renálnej vzrušivosti sa hodnotí ako vysoká. Tvorba výhonkov je mierna.

Schéma kŕmenia

Správne a včasné obliekanie hrušky Otradnenskaja je zárukou pravidelného a hojného plodu. Vysoko produktívne ovocné porasty závisia viac od kvality a množstva použitých hnojív. Skúsení záhradníci odporúčajú dodržiavať túto schému kŕmenia hrušiek vo všetkých fázach vegetačného obdobia:

  • Po takmer úplnom roztopení snehovej hmoty a začatí aktívneho toku miazgy potrebujú ovocné plantáže najmä dusíkaté hnojivá. Látky ako síran amónny, dusičnan amónny a močovina sa osvedčili veľmi dobre.
  • V lete je veľmi dôležité zavedenie hnojív na báze fosforu a draslíka vo forme superfosfátu a síranu draselného. Nedostatočné množstvo takýchto látok v pôde sa často stáva príčinou sekania listov a plodov, ako aj skladania vaječníkov.

  • Až do polovice septembra, posledného uvedenia hnojív obsahujúcich dusík. Povinné je jesenné obliekanie ovocných porastov s minerálnymi komplexmi.
  • Kompost, hnoj, trus vtákov, zelený hnoj a hnojovka sa najlepšie hodia na ročné ekologické kŕmenie.

Značná časť amatérskych záhradkárov veľmi aktívne používa obväzy na listoch, ktoré vykazujú vysokú účinnosť. Pri takomto obliekaní dostávajú ovocné rastliny postrekom základné živiny priamo cez lístie., Použitie mikrofertilizérov, organických hnojív a minerálnych komplexov dáva dobrý výsledok. V prípade obväzu na list sa vyžaduje použitie pomerne slabých roztokov liekov.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o odrodových vlastnostiach hrušky "Lira".

Recenzie záhradníkov o odrode

Pomerne bežná odroda hrušiek nazývaná „Otradnenskaja“ sa vyznačuje zanedbateľným drobením zrelého ovocia a vysokou mierou transportovateľnosti zozbieranej plodiny. Odroda patrí do kategórie čiastočne sebestačných, takže skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu odrôd hrušiek, ako sú Moskvichka, Marble a Elegant Efimova.

Ako prerezávať hrušky

Hruška "Otradnenskaja" bola ocenená pre svoju skorú zrelosť a vysokú produktivitu: výnos, ktorý podlieha rastúcej technológii, dosahuje 40 - 42 kg na strom pre dospelých. Pravidelné rodenie v kombinácii s vysokou odolnosťou voči ťažkým kultivačným podmienkam a závažným chorobám robí túto odrodu veľmi populárnou.