Návrh

Hruška "Delbaru": technológia výsadby odrezkami


Hruška "Delbarju" - jedna z najplodnejších odrôd jesenného dozrievania. Odroda bola chovaná francúzskymi chovateľmi v škôlke zvanej Delbara.

Opis a odrodové charakteristiky

Hrušková odroda "Delbarju" vytvára trpasličí stromy, ktoré sa veľmi rýchlo objavujú. Už na dvojročných sadbách je možné pozorovať rukavice pripravené na plodenie.

Zrelé plody sú veľké, majú pravidelný a veľmi atraktívny hruškovitý tvar. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia je najmenej 255 - 325 g. Hmotnosť jednotlivých plodov dosahuje 470 g. Pleť je zelenej farby, ktorá po dozretí mení na slamovožltú farbu.

Na slnečnej strane plodu sa pozoruje mierne ružové začervenanie. Buničina zrelého ovocia je biela. Chuť je veľmi jemná a sladká, s pikantnou kyslosťou. Podľa výsledkov ochutnávky bola odroda dezertov hodnotená na piatich miestach, podľa väčšiny ochutnávačov je štandardnou chuťou hrušiek.

Odroda má vynikajúci výrobný výkon. Zozbierané prepraviteľné. Obdobie odstrániteľnej splatnosti pripadá na začiatok októbra. Fáza spotrebiteľskej zrelosti sa začína v októbri až decembri. V chladničke si ovocie zachová svoju chutnosť a atraktívny vzhľad až do januára.

Ako zasadiť hrušky na jeseň

Rezacia technológia

Rezne hrušky Delbarju sú červenkastej farby, s obličkami širokými, okrúhlymi a pritlačenými k odrezkom. Technika očkovania je jednoduchá a zahŕňa nasledujúce manipulácie:

 • na rozmnožovanie sa odporúča pripraviť odrezky získané z úplne a úplne zdravých ovocných rastlín, ktoré zodpovedajú všetkým odrodovým znakom a vlastnostiam;
 • prítomnosť listov na rukoväti vám umožňuje kontrolovať prežitie rastliny;
 • odrezky sa musia zbierať z úplne dozretých vetiev s dvojročným drevom;
 • v prípade prerušenia by sa mala vykonať „uzavretá zlomenina“ vetvy k jadru, ale bez poškodenia kôry;
 • optimálna miera prežitia má odrezky, ktorých dĺžka je 15 až 20 cm;
 • bod zlomu musí byť obviazaný očkovacou páskou alebo iným vhodným materiálom vrátane elektrickej pásky;

 • v priebehu prvých desiatich dní v apríli musíte odvinúť obväzový materiál a odrezať odrezky pozdĺž zlomovej zóny;
 • do vysoko plastových fliaš nalejte dážď alebo roztopenú vodu, pridajte aktívne uhlie a nasaďte tam odrezky;
 • pre rýchlejšiu tvorbu koreňov je možné do vody pridať heteroauxín alebo iné stimulačné lieky;
 • odrezky nainštalované vo vode pri izbovej teplote po dobu jedného mesiaca tvoria kalusový „kužeľ“, po ktorom začnú korene rastliny aktívne rásť.
 • po dĺžke koreňa približne 5 cm sú odrezky pripravené na výsadbu na otvorenom teréne.

Vysadené rastliny sa musia priviazať na podpery drevených kolíkov. V prvých dňoch by sa sadenice hrušiek mali zatieniť a pri izbovej teplote napojiť dostatočným množstvom vody. V závislosti od technológie pre jesenné obdobie je možné získať výkonné a dobre vyvinuté rastliny.

Starostlivosť po pristátí

Po výsadbe je potrebné starostlivo sledovať stav ovocnej dreviny, jej rast a vývoj. Vykonávajú sa štandardné opatrenia týkajúce sa starostlivosti, vrátane buriny a uvoľňovania pôdy v blízkosti stoniek, zalievanie a obliekanie.

Včasný vrchný dresing má veľký význam pri starostlivosti o hojne plodnú hrušku odrody Delbarju. Pri výpočte množstva a výbere typu hnojiva by sa malo zohľadniť zloženie pôdy. Ročné kŕmenie po výsadbe by sa malo vykonávať:

 • organická hmota vo forme vtáčieho trusu alebo hnoja;
 • dusičnan amónny alebo močovina;
 • superfosfát;
 • síran draselný alebo drevný popol.

Akékoľvek hnojivo sa musí nanášať výlučne na vlhkú pôdu alebo na vrchné šaty spolu so zavlažovaním.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s technológiou pestovania hrušiek Sverdlovchanka.

Recenzie záhradníkov

Pozitívna spätná väzba o odrode bola získaná od mnohých vlastníkov tejto ovocnej plodiny, ale v súčasnosti nie je možné nájsť spoľahlivý zdroj homologického opisu, takže pôvod odrody a jej kvalitatívne vlastnosti sa musia považovať za samozrejmý.

Podľa záhradníci, hruška "Delbaru" - veľkoplodá, plodná, veľmi chutná a predajná. Určité plus možno považovať za skorší vstup do ložiska. Veľké ovocie výrazne korunujú korunu, preto skúsení záhradníci odporúčajú inštaláciu podpery včas, aby sa chránila pred rozbitím vetvy.

Ako prerezávať hrušky

Napriek tomu, že táto plodina je schopná samostatne regulovať zaťaženie plodiny, odporúča sa normalizáciu ovocia. Odroda je pomerne mrazuvzdorná, ale v príliš silných zimách sa pozoruje poškodenie kôry, ktoré sa však často obnovuje nezávisle.