Nápady

Hruška "Beauty Chernenko": charakteristika odrody a ochrana pred chorobami

Hruška "Beauty Chernenko": charakteristika odrody a ochrana pred chorobami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška "Beauty Chernenko" je v našej krajine populárnou jesennou odrodou, ktorú získali chovatelia All-ruského ústavu pre vedecký výskum genetiky a selekcie ovocných drevín pomenovaného podľa Michurina. Pri krížení sa ako rodičovský pár použili odrody „Dcéra Blankova“ a „Bere Ardanpon“.

Popis odrody a jej hlavné charakteristiky dal autor odrody, šľachtiteľ S.F. Chernenko, ktorý vychovával veľké množstvo odrôd zaujímavých pre záhradkárstvo. Hruška "Beauty Chernenko" je určená na pestovanie v strednom regióne Ruska a často sa používa v amatérskom záhradníctve v strednej čiernej Zemi a stredných regiónoch.

Opis a odrodové charakteristiky

Hruškový kultivar "Beauty Chernenko" tvorí silnú a vysokú rastlinu s korunou pyramidálneho tvaru. Výhonky sú stredne silné, s miernym zakrivením a kĺbom, červenkasto-hnedú farbu. Listy sú veľké, pretiahnuté.

Plody veľkého tvaru, podlhovasté hruškovité, s priemernými indexmi jednorozmernosti a zreteľnou tuberozitou, pokryté stredne silnou kožou s jemným voskovým povlakom. Zafarbenie vo fáze odberu je nazelenalé, môže sa vyskytnúť mierne začervenanie. V štádiu zrelosti spotrebiteľa je pokožka zelenkavo žltá s rozmazaným červenkastým začervenaním.

Stopka je dlhá a hrubá, zakrivená. Semená sú pretiahnuté a tmavohnedé.

Buničina zrelého ovocia je biela, mierne matná, veľmi šťavnatá, s priemernou hustotou. Konzistencia je polo mastná. Chuť je dobrá, kyslá, bez výraznej arómy. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia sa môže v závislosti od pôdnych a klimatických podmienok a charakteristík pestovania pohybovať od 175 do 305 g.

Obdobie odstrániteľnej splatnosti pripadá na koniec augusta. Zberaná plodina môže za podmienok skladovania dokonale ležať asi mesiac a pol. Aby sa zvýšil výnos hrušiek, odporúča sa pestovať opeľovacie odrody, z ktorých najlepšie je obľúbená Yakovleva v sezóne.

Rastliny prinášajú ovocie sedem rokov po výsadbe na stálom mieste. Ukazovatele výnosov rastú pomerne pomaly. Priemerné ukazovatele dosahujú 195 - 205 kg / ha. Mrazová tolerancia dospelých produktívnych rastlín je priemerná. Ovocie a lístie sú odolné voči poškodeniu chrasty.

Ako zasadiť hrušku

Sčernenie listov: príčiny a liečba

Záhradníci môžu zažiť sčernenie listov na mladých aj už dospelých plodných ovocných sadoch odrody hrušiek Beauty Chernenko. Dôvodom zmeny farby listov môžu byť faktory, ako je poškodenie ovocných plantáží chorobami a škodcami, ako aj poveternostné podmienky a nedostatok stopových prvkov.

Dôvod tohto javuLiečebné metódy
Porážka ovocia stojí pri bakteriozeVčasné spracovanie ovocných porastov s fungicídnymi prípravkami "Strobi" a "Skor"
Hladovanie rastlín bóromListové kŕmenie stromov hnojivami s maximálnym obsahom bóru
Poškodenie rastlín s chrastou alebo hubou DothidealesSpracovanie koruny rastlín pomocou 3% roztoku zmesi Bordeaux a postrek v štádiu pučenia s Topazom alebo Horusom
Porážka rastlín drotármiPostrek koruny tinktúrami z opálených, cesnakových alebo cibuľových šupiek s pridaním popola v konečnom zložení
Zvýšená suchosť vzduchuSprinklerová koruna okrem štandardných zavlažovacích metód

Prevencia iných chorôb

Hruška odrody "Beauty Chernenko" je zriedkavo postihnutá chorobami a škodcami. Vykonávanie preventívnych opatrení znižuje riziko poškodenia na minimum:

  • aby sa zabránilo poškodeniu chrasty alebo hrdze, stromy sa ošetrujú pred kvitnúcimi púčikmi a po kvitnutí 1% Bordeauxovou tekutinou alebo 0,5% roztokom chloridu medi;
  • proti striekaniu ovocia sa používa v štádiu pučania a bezprostredne po odkvitnutí 1% Bordeauxovou tekutinou;

  • aby sa zabránilo hruškám, je múčnatka postrekovaná raz týždenne roztokom koloidnej síry, pripravenou v množstve 25 g látky na 10 l vody s prídavkom 5 g síranu meďnatého;
  • koloidná síra sa používa na ochranu proti rastlinám pred hruškovými žlčovými roztočmi a postrek sa vykonáva v štádiu opuchu obličiek s Nitrafen a po odkvitnutí s Karbofos;
  • proti hruškovitému tinitu sa rastliny postriekajú 3% roztokom Nitrafenu alebo 0,3% roztokom Karbofosu.

Včasná profylaxia s použitím účinných liekov môže významne znížiť riziko straty úrody v dôsledku choroby alebo poškodenia škodcami.

Záhradníci recenzie a tipy

Hruška odrody "Beauty Chernenko" má také nesporné výhody, ako je tvorba vysokokvalitného ovocia, ako aj zvýšená odolnosť rastlín voči poškodeniu hubovými chorobami. Mali by sa však brať do úvahy niektoré mínusové odrody vrátane významnej výšky stromov, neskorého vstupu do plodu a tvorby nejednotného ovocia.

Ako bieliť hrušku

Hruška odrody "Beauty Chernenko" alebo "Russian Beauty" sa vo všeobecnosti vyznačuje záhradníkmi. Táto odroda je žiadaná v záhradníctve nielen u nás, ale aj v Bielorusku, Moldavsku a na Ukrajine.


Pozrite si video: Minecraft-Survival - První diamanty !!! tvorba zahrádky a průzkum w Hruška (November 2022).