Návrh

Malinový „marhuľový“: charakteristika odrody a tajomstvá úspešnej kultivácie


Malinový „marhuľový“ je jedným z najproduktívnejších a má vynikajúce chuťové vlastnosti opravujúcich odrôd, ktoré patria do štandardov žltej plodiny. Túto veľmi zaujímavú a neobvyklú novú malinovú odrodu získal profesor V. V. Kichina. Je súčasťou štátneho registra pre stredný región.

Opis stupňa

Kríky malín "Marhuľové" stredne silné, stredne silné, mierne roztiahnuté. Výstrely béžovej alebo svetlo hnedej farby, silné a rovné. Na spodnej časti výhonkov je mierny hrot. Hroty strednej veľkosti, ohnuté dole, majú zelenú základňu.

Výhonky prvého roka sú zelené, s mierne voskovým povlakom a úplnou absenciou puberty. Listy strednej veľkosti, zelené, mierne pokrčené, bez dospievania. Okraje listov sú stredne ostré. Kvety sú stredne veľké, tyčinky sa nachádzajú pod pestmi. Bobule tupého tvaru, marhuľovej farby, s jemnou dospievaním. Priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov nepresahuje 3 g.

Chemické zloženie buničiny zrelých bobúľ:

  • priemerný obsah cukru nie je vyšší ako 10,2 - 10,4%;
  • priemerný obsah kyselín v plodoch nie je vyšší ako 1,3 - 1,4%;
  • priemerné hladiny vitamínu C 36 mg /%.

Dužina zrelého bobule je veľmi jemná, sladká a kyslá, so slabou arómou. Chuť spotrebiteľov je 4,5 bodu. Priemerné výnosy s náležitou starostlivosťou 117 kg / ha. Miera výskytu chorôb a škodcov je zanedbateľná.

Malinový „marhuľový“: vlastnosti odrody

Pestovateľská technológia

Maliny pod názvom "Marhuľa" sú nenáročné, pri dodržaní technológie výsadby a pri použití všetkých poľnohospodárskych techník sa dodržiava maximálna a najvyššia produktivita.

Pravidlá vykládky

Vzhľadom na pomerne vysoké nároky na opravy odrôd pre podmienky výsadby je potrebné starostlivo zvážiť výber pozemku pre maliny a prípravu pôdy pred výsadbou sadeníc bobúľ. Jeseň je najvýhodnejšou sezónou pre pestovanie bobúľ. však ak sa výsadba vykonáva na jar, potom už na konci leta rastlina určite poteší záhradníka s prvou úrodou.

Ak sa zákopový spôsob pestovania najčastejšie používa pre bežné odrodové maliny, odporúča sa pripraviť špeciálne pristávacie jamy pre sadenice opravných odrôd. Je lepšie zvoliť oblasti s voľnými a úrodnými pôdami, ktoré nemajú bažinaté oblasti a sú dobre ohrievané slnečným žiarením.

Výsadba sadeníc je potrebná v vopred pripravených výsadbových jamách s hĺbkou najmenej 30 - 35 cm a priemerom rovnakej veľkosti. Hnojivá zavedené do jám sa musia zmiešať s ornicou. Na každú pristávaciu jamu by sa malo minúť najmenej 5 kg humusu, dve polievkové lyžice superfosfátu a približne 1 kg drevného popola.

Funkcie starostlivosti o rastliny

Opravy malín prinášajú ovocie dvakrát v jednej sezóne, a ak sa prvá plodina vytvorí na minuloročných výhonkoch, druhá plodina sa môže zozbierať z mladých výhonkov bežného roka. V roku výsadby prestanú maliny, mladé rastúce výhonky vstúpia do ovocnej fázy do jesene. Takáto vynikajúca produktivita vyžaduje veľmi kvalitnú starostlivosť.

Na jar, hneď ako zmizne snehová pokrývka z rastlín, sa močovina nevyhnutne pridáva v množstve 40 g na každý meter maliny. V suchom lete musia byť rastliny napojené, pretože táto plodina bobúľ veľmi bolestivo reaguje na nedostatok vlhkosti. Použitie kompostu zníži množstvo zalievania, buriny a uvoľnenia. Koncom jesene sa vykonáva hojné zavlažovanie v zime, čím sa zvyšujú zásoby vlhkosti pred zimovaním rastlín. Všetky výhonky remont malín pred začiatkom chladného počasia je potrebné rezať, pričom malé pne, ktoré bude v zime pokryté snehom, zostanú.

Po prečítaní príslušného článku o našom zdroji sa dozviete, ako správne priviazať maliny.

Recenzie záhradníkov

Malinový „marhuľový“ je pripomínaný veľmi krásnou zlatou marhuľovou farbou zrelých bobúľ, ktorá sa vyznačuje veľkou veľkosťou a vynikajúcou dezertovou chuťou. Podľa záhradkárov je výnos s náležitou starostlivosťou veľmi vysoký a presahuje 3 kg z každého dospelého kríka. Rastliny sú pomerne kompaktné, skladajú sa z niekoľkých priamych výhonkov a nezaberajú veľa miesta na záhrade. Plodina pokrýva viac ako 50% dĺžky výhonkov. Zrenie začína v polovici augusta a je charakterizované ako nepretržité.

Opravy malín: pestovanie a starostlivosť

Opravy malín tejto odrody sú veľmi nenáročné a mrazuvzdorné. Pokiaľ ide o zimnú vytrvalosť, je ďaleko pred populárnou odrodou žltého obra. Neprítomnosť tŕnia v hornej časti kríka uľahčuje a uľahčuje zber bobúľ. Po druhé sa rodenie pozoruje skôr, takže pred začiatkom mrazu je možné zozbierať viac zrelých bobúľ. Úroda je ideálna na varenie džemu, ktorý je nielen chutný a aromatický, ale má tiež veľmi krásnu slnečnú farbu.