Tajnosť

Najlepšie odrody repy pre Sibír

Najlepšie odrody repy pre Sibír


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výber odrôd cukrovej repy pre sibírsky región je v súčasnosti veľmi rozmanitý. Hlavnou podmienkou pestovania vysokokvalitnej koreňovej zeleniny tejto užitočnej obľúbenej zeleninovej plodiny je správny výber odrody, ako aj dodržiavanie všetkých kultivačných procesov vrátane výsadby, starostlivosti a včasnej úrody.

Hlavné kritériá pre výber odrody

Napriek skutočnosti, že pôdne a klimatické podmienky na Sibíri nie sú pre poľnohospodárstvo veľmi priaznivé, pestovanie takejto relatívne nenáročnej zeleninovej plodiny, ako je repa, nie je pre záhradkárov zvlášť ťažké. V tejto oblasti je pestovanie väčšiny krmovín, zeleniny a zemiakov veľmi dobre zvládnuté.

Pri výbere odrody sa odporúča uprednostniť regionalizované, prispôsobené pestovaniu v zóne rizikového poľnohospodárstva, odrodám stolovej repy odolnej voči chladu a nenáročným na chovanie.

Početné domáce odrody cukrovej repy majú obrovské výhody, pretože ruskí chovatelia sa sústredili na zvýšenie miery adaptácie a vynikajúce prežitie zeleninových plodín aj v tých najnepriaznivejších poveternostných podmienkach.

Pokiaľ ide o dozrievanie, všetky odrody stolovej repy sa delia na skoré zrenie, stredné zrenie a neskoré zrenie. Odrody prispôsobené na pestovanie v sibírskom regióne majú bez ohľadu na dĺžku vegetačného obdobia vynikajúcu odolnosť proti chladu.

Kedy a ako pestovať semená

Príprava pôdy na mieste, ako aj siatie semien a udržiavanie takej rastlinnej zeleniny, ako je repa, si vyžaduje, aby záhradkárka poznala svoje základné biologické vlastnosti a štandardné potreby v kultivačnom procese. Aby semená lepšie klíčili rýchlejšie a rýchlejšie, musia sa najskôr niekoľko dní pred výsevom namočiť do vody pri izbovej teplote.

Kľúčom k hojnej úrode je umiestnenie hrebeňov s červenou repou na slnečných a dobre osvetlených miestach. Pre repu nemôžete použiť oblasti predstavované príliš kyslými a podmáčanými pôdami. Optimálna pôda by mala byť hlinitá, bohatá na organické látky. Pred výsevom by sa mali hrebene vykopať, mal by sa pridať celý komplex základných hnojív av prípade potreby by sa malo pridať aj vápno alebo malé množstvo dolomitovej múky.

Cviklu môžete pestovať priamo zasiatím semien na hrebene alebo sadenice. Priamy výsev semenného materiálu vyžaduje jednoradové usporiadanie rastlín so štandardným rozstupom riadkov 0,4 až 0,45 ma dvojsadbovým výsevom 0,25 m medzi radmi a 0,5 m medzi samotnými prúžkami. Pripravené semená je potrebné uzavrieť do hĺbky nie viac ako 3 až 4 cm, vynikajúci výsledok sa zaznamená pri mulčovaní organickou hmotou medzi riadkami.

Semenáčiková metóda je určená na pestovanie osiva v skleníku alebo doma. V tomto prípade sa používa metóda hniezdenia výsevu, ktorá spočíva v umiestnení troch alebo štyroch semien do každej jamky a následnom zriedení sadeníc. Pri pestovaní sadeníc tejto zeleniny je veľmi dôležité dodržiavať teplotný režim, ako aj včasné obaľovanie a zalievanie rastlín.

Ako pestovať repu

Opis najlepších odrôd

V rôznych odrodách, ktoré v súčasnosti predstavujú výrobcovia, je veľmi ťažké identifikovať najkvalitnejšie a najlepšie odrody. Napriek tomu existujú určité ukazovatele a charakteristiky, vďaka ktorým je odroda medzi záhradníkmi obľúbenejšia a obľúbenejšia.

Záhradníci a pestovatelia zeleniny v sibírskom regióne veľmi často uprednostňujú skoré odrody dozrievania, čo vám umožňuje získať maximálny výnos s minimálnym časom a úsilím pestovať zeleninové plodiny.

akosťKoreňová plodinamäsoproduktivita
"Egyptský byt"Tmavo červená, s priemerom 6,5 - 12,5 cm, plochého tvaru. Hmotnosť obchodovateľných koreňových plodín je 305 - 524 gVeľmi šťavnaté a jemné, tmavočervené, s výrazným fialovým odtieňom5 - 8,3 kg na meter štvorcový pristátia
Sibírsky bytČervená, s fialovým odtieňom, plochá, s hmotnosťou najmenej 195 - 350 gŠťavnatá, jemná, vynikajúca chuťvysoký
"Gribovskaya byt A-473"Plochý tvar, s hmotnosťou 162 - 410 gRužovo-červená, s fialovým odtieňom. Chuť je vysoká30-57 t / ha
"Puškinový plochý A-473"Ploché, hladké a vyrovnané s hmotnosťouJemná, tmavo červená, s fialovým odtieňomvysoký
"K-249" Flat Polar "Plochá, s hladkým povrchom, farba pokožky je tmavá alebo čierno-červená, s fialovým odtieňomVeľmi chutná, veľmi šťavnatá dužina s vysokým obsahom karoténuvysoký

Nemenej populárne sú tzv. Stredne dozrievajúce odrody a hybridné formy repy, ktoré, napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam, majú čas na úplné dozrievanie v krátkom lete a potešenie záhradníkov s vysokými výnosmi plodín koreňového vädnutia.

akosťKoreňová plodinamäsoproduktivita
"Bravo"Kaštanové, okrúhle, napoly ponorené do pôdy, s hmotnosťou 203 - 652 gTmavo červená, šťavnatá, jemná, cukor3-8 kg na meter štvorcový
"Mulati"Kaštanové, okrúhle, s purpurovým axiálnym koreňom, s hmotnosťou 162 - 352 gČervená, bez valcovitých krúžkov, vynikajúca258 - 447 kg / ha
"Pablo F1"Krásny, s priemerom 10 - 15 cm, zaoblený, s hmotnosťou 118 - 455 gTmavo červená, s fialovým odtieňom, šťavnatá a nežná6-7,5 kg na meter štvorcový
"Rocket"Valcový, s hmotnosťou najmenej 300 gSvetlý, bez krúžkov, nežný a veľmi šťavnatý.5,5 - 7 kg na meter štvorcový
„Vital valca“Tmavo červená, s priemerom 3,5 - 6 cm, valcovitá, s hmotnosťou 215 - 455 gTmavo červená, šťavnatá, bez bielych žíl, veľmi chutná a jemná3,8 - 5,7 kg na meter štvorcový

Na siatie v zime a skorý zber v klimatických podmienkach na Sibíri sa odporúča pestovať také osvedčené odrody, ako sú A-474 Podzimnaya a Cold -proof-19.

Odporúčania a recenzie záhradníkov

Rôzne pôdne a klimatické podmienky v oblastiach, v ktorých sa pestujú rôzne rastlinné plodiny, vrátane stolovej repy, spôsobujú významné rozdiely v používaní hnojív pre rastlinné rastliny, ako aj v striedaní plodín.

Obzvlášť populárnou v uvedenej oblasti je odroda egyptskej plochej repy. Recenzie záhradkárov ju charakterizujú pozitívne, podľa odborníkov je táto odroda veľmi citlivá na včasné používanie potašových hnojív a drevného popola.

Červená repa "Podzimnaya A-474" je v regióne veľmi žiadaná. Koreňové plodiny sú zaoblené, s hladkým povrchom, gaštanovo hnedé. Priemerná hmotnosť obchodovateľnej koreňovej zeleniny nie je nižšia ako 230 g. Chuť buničiny je vynikajúca. Odroda sa osvedčila pri zavádzaní skorých jarných a zimných plodín, je vhodná aj na dlhodobé skladovanie počas zimného obdobia.

Ako pestovať repu

Sibírsky pestovatelia zeleniny ocenia najmä odrody s vysokou odolnosťou proti chladu, vhodné pre zimné plodiny, odolné voči rozkvetu a chorobám, s vysokou udržiavacou kvalitou už pozberanej plodiny.