Tipy

Hruška "Guidon": opis odrody a pravidiel tvorby koruny


Obdobie letného dozrievania hrušky Gvidon je súčasťou štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa na pestovanie na osobných pozemkoch a záhradných pozemkoch regiónu Volga-Vyatka. Odroda bola vyšľachtená L. A. Kotovom v záhradníckej chovateľskej stanici v Sverdlovsku v dôsledku výsevu semenného materiálu získaného voľným opelením odrody September Fun.

Opis a vlastnosti odrody

Hruška "Guidon" sa vyznačuje strednou silou. Podľa opisu ide o rýchlo rastúci ovocný kultivar so širokým pyramidálnym tvarom so strednou hustotou koruny.

Výstrely sú dosť kompaktné. Vetvy strednej veľkosti a slabého oblúka, výraznej olivovo-zelenej farby. Listy sú veľké, tmavo zelené, hladké. Plody strednej veľkosti, s hmotnosťou do 110 - 115 g, jednorozmerné hrušky, Povrch plodu je hladký, žltý. Dužina je žltkastá, jemná a polo mastná, s výraznou šťavnatosťou.

Chuť je sladká a kyslá, s jemnou arómou. Podľa výsledkov degustácie bola odroda ohodnotená 4,2 bodmi. Ukazovatele priemernej produktivity dosahujú 245 kg / ha. Odroda sa stala odolnou voči mrazu a ukazovatele mrazu v podmienkach silne negatívnych teplôt väčšinou nepresahujú jeden bod. Táto odroda vstupuje do ovocnej fázy vo štvrtom roku po výsadbe na stálom mieste.

Ako pestovať hrušku v strednom pruhu

Pravidlá formovania koruny

Pri pestovaní takej ovocnej plodiny, ako je hruška, bude musieť záhradník vykonávať vyrezávanie, úpravu a sanáciu proti starnutiu. Hruška Gvidon nie je výnimkou, rastlina predovšetkým potrebuje kompetentné a včasné prerezávanie v prvých rokoch života. Hlavnou úlohou tvorby koruny hrušiek je získať rastlinu so silnou a stabilnou kostrou, ktorá znesie významné zaťaženie plodiny.

Správne prerezávanie umožňuje regulovať rastovú silu rastliny a tiež ovplyvňuje životnosť ovocného stromu a zmenu svetelnej expozície koruny. Súlad s technológiou formovania orezávania priaznivo ovplyvňuje produktivitu stromu a kvalitatívne vlastnosti výsledného ovocia.

V južných oblastiach našej krajiny sú najbežnejšie ovocné sady ovocných stromov so zaoblenou korunou na semenných sadbách. Vo väčšine regiónov Ruska sa odporúča tvoriť ovocné dreviny s riedkym druhom koruny, pozostávajú z centrálneho vodiča, piatich kostrových vetiev prvého rádu, šiestich vetiev druhého rádu, ako aj poloskeletových alebo zarastajúcich ovocných vetiev.

Záhradníci pomerne často praktizujú tvorbu koruny hrušky pomocou metódy ohýbania vetiev. Táto metóda vám nielen umožňuje regulovať rast a vývoj ovocných rastlín, ale tiež pomáha zrýchliť vstup hrušiek do plodov asi o dva roky.

Osobitná pozornosť pri prerezávaní ovocného stromu vyžaduje ochranu koruny pred silným zhrubnutím, ako aj udržiavanie podriadenosti vetiev a reguláciu sily ich rastu. Musia sa odstrániť nielen poškodené vetvy, ale aj vetvy rastúce v hĺbke koruny. Pravidelné prerezávanie vytvorí optimálne podmienky pre vysoko kvalitné plodiny.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s odrodovými charakteristikami hrušky Svarog.

Tipy a recenzie letných obyvateľov

Podľa názoru a spätnej väzby letných obyvateľov, ktorí pestujú hrušku Gvidon vo svojich domácich záhradách a sadoch, medzi výhody tejto odrody patrí zvýšená mrazuvzdornosť, skorá zrelosť a nízke riziko poškodenia ovocných plantáží najbežnejšími škodcami.

Plodiny sa tvoria veľmi hojne a pravidelne a ukazovatele priemernej produktivity sú okolo 55 kg ovocia z jedného dospelého produktívneho ovocného stromu. Výška dospelej rastliny nepresahuje tri metre, čo uľahčuje vykonávanie základných opatrení starostlivosti a uľahčuje proces zberu.

Ako zalievať hrušku

V tejto odrode nie sú výrazné mínusy. Medzi nevýhody záhradníkov patrí nemožnosť dlhodobej konzervácie zozbieraného ovocia.

Pozrite si video: Minecraft-Survival - První diamanty !!! tvorba zahrádky a průzkum w Hruška (Júl 2020).