Nápady

Čierne ríbezle „Zelený opar“: dezert a plodné


Čierny ríbezľ "Zelený opar" - vysoko výnosný výber získaný pomocou VNIIS pomenovaného po I. V. Michurinovi. Pred desiatimi rokmi bol zaradený do štátneho registra odrôd Ruskej federácie.

Odrôdová charakteristika

Čierny ríbezľový opar „Green Haze“ sa v domácej záhradníctve ukázal veľmi pozitívne, a odrody uvedené v opise nám umožňujú priradiť ich k vysoko výnosným a sľubným odrodám.

kroviaStredne nízko rozmetávané
Mladé výhonkyNepatrná hrúbka, rovný rast, svetlozelené sfarbenie, bez výraznej puberty
Dospelé výhonkyStredne sivasto žltá
obličkyStredne veľké, podlhovasté, vejčité. Sfarbenie je svetlo hnedé. Noha je krátka. Od výhonkov je malá odchýlka
olistenie5-laloková, veľká, svetlozelená farba. Chýba puberta a lesk
kvetyStredne veľké, pohárovité, s miernou doskou a červenkastými sepálmi
štetecDĺžka sa môže meniť od 6 do 10 cm. Tvar je kónický, puberta je slabá, stopka je skrátená
jarabinyS hmotnosťou od 1,25 do 1,65 g, okrúhle, čierne s leskom. Množstvo semien v buničine je priemerné. Koža je pomerne hustá. Separácia suchého ovocia

Odroda demonštruje dobrú produktivitu a zozbierané bobule s výraznou dezertovou príchuťou sa dajú univerzálne používať. Na základe technológie pestovania, ako aj optimálnych pôdnych a poveternostných podmienok, môžete z jedného bobuľového ovocia zhromaždiť až 3,5 - 3,7 kg vysoko kvalitnej plodiny.

Príčiny žltnutia listov

Odroda Green Haze nepatrí do kategórie príliš náročnej starostlivosti, nedodržanie rastúcich technológií však môže znížiť produktivitu a výrazne oslabiť plodnicu. Jedným z príznakov poškodenia rastlín je žltosť na listoch.

Dôvod žltnutia listovFunkcie prejavu
Nesprávna výsadba sadenícBobuľová kultúra je slabo rozvinutá v suchých oblastiach, ktoré nie sú chránené pred studeným vetrom, ako aj v mokradiach
Neprimeranosť dátumov výsadbyNa jar je výsadba sadeníc komplikovaná oneskorenými mrazmi, takže sa rastlina adaptuje rýchlejšie a najlepšie sa vyvíja počas jesennej výsadby.
Nesprávna tvorba puzdraPri výsadbe je nesmierne dôležité skrátiť výhonky, čo zlepší rast a urýchli vznik nových, silnejších výhonkov. Nedostatok prerezávania spôsobuje preťaženie rastliny listami
Infekcia voškami a hubamiKríky oslabené nesprávnou starostlivosťou sú rýchlejšie postihnuté chorobami a škodcami. Prevencia minimalizuje poškodenie rastlín
Starnutie rastlínŠtandardné produktívne obdobie pestovania bobúľ nepresahuje 16 - 18 rokov. Implementácia kompetentnej starostlivosti vrátane vrchného obväzu, tvorby kríkov a systematického zalievania môže predĺžiť produktívne obdobie závodu.

Čierne ríbezle veľmi dobre reagujú na vysokú poľnohospodársku technológiu. Kultivačná technológia tejto odrody má poskytovať vyvážený vrchný dresing vo všetkých fázach vegetačného obdobia. Aby sa minimalizovala strata obchodovateľných plodov, osobitná pozornosť by sa mala venovať včasným a kompetentným preventívnym opatreniam, ako aj zabráneniu nadradeniu plodiny.

Recenzie záhradníkov

Čierne ríbezle "Green Haze" sú veľmi populárne vo väčšine regiónov Ukrajiny a Ruska, záhradníci sú veľmi spokojní s dezertnou chuťou bobúľ, výnosom a skorou zrelosťou rastliny.

Odroda Green Haze je hodnotená ako vysoko odolná proti hubovým chorobám, a recenzie ho charakterizujú ako celok pozitívne. Najvýraznejšou nevýhodou odrody je podľa letných obyvateľov nedostatok rezistencie voči obličkovým kliešťom. Podľa záhradkárov, hlavné vlastnosti tejto odrody sú veľmi podobné čierne perlové ríbezle "Black Pearl".

Čierne ríbezle: užitočné vlastnosti