Inštrukcia

Populárna hruška "Perm"

Populárna hruška "Perm"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda hrušiek Permyachka patrí do letnej kategórie. Chovateľ: L. A. Kotov, chovateľ, ako výsledok hybridizácie kultivaru „Tyoma“ a formy založenej na odrodách „Elena“ a „Cosmic“.

Opis a charakteristika

Hruška "Perm" tvorí pomerne vysokú rastlinu, ktorá sa vyznačuje vysokou mierou rastu. Strom má širokú pyramídovú alebo takmer zaoblenú korunu. Plody sú veľké. Priemerná hmotnosť dozretej hrušky sa pohybuje od 140 do 160 g a pri náležitej starostlivosti hmotnosť plodu dosahuje 260 - 280 g. Povrch plodu je hľúzovitý, s výrazným rebrovaním. Tvar je bližší ku hruškovitému alebo kužeľovitému tvaru. Hlavná farba je svetlo žltá a integumentárna farba je vyjadrená malým začervenaním oranžovej farby. Celulóza je biela, s výraznou jemnozrnnou textúrou, celkom šťavnatá a jemná. Chuť kyseliny takmer úplne chýba.

Obdobie odnímateľnej zrelosti ovocia pripadá na posledné desaťročie augusta alebo začiatok septembra a môže sa mierne líšiť v závislosti od poveternostných podmienok v pestovateľskej oblasti. Opis odrody hrušiek Permyachka deklaruje potrebu výsadby v blízkosti opeľovača, konkrétne hrušiek odrody Severyanka.

Metódy pristátia

Hruška Permyachka sa odporúča vysádzať do dvojročných, dobre vyvinutých sadeníc, ktoré je možné vysádzať na pripravenom mieste nielen na jar, ale aj na jeseň. Jesenná výsadba sa vykonáva v prvej polovici októbra a jarná výsadba by sa mala vykonávať v poslednej dekáde apríla. Záhradníci častejšie praktizujú jarné kladenie záhradných výsadieb. Na výsadbu na jar sa jamy musia pripraviť pred začiatkom prvých mrazov, okolo októbra alebo novembra.

Optimálne pre pestovanie hrušiek je miesto s piesočnatými a ílovitými pôdami. Pôda by mala byť neutrálna alebo mierne kyslá. Nevhodné na pestovanie nížinných hrušiek, kde masy studeného vzduchu stagnujú.

Ako zasadiť hrušku

Celá oblasť vyhradená na výsadbu ovocných sadeníc by sa mala vykopať hlboko a je potrebné pridať aj organické a minerálne hnojivá. Vykládka sa vykonáva v súlade s týmito pravidlami:

  • štandardná veľkosť pristávacej jamy sa môže meniť v závislosti od objemu koreňového systému od 60 do 80 cm;
  • hĺbka vykladacej jamy na ťažkých a ílových pôdach by mala byť najmenej 0,9 - 1 ma na úrodných a rašelinových pôdach stačí, aby sa dodržala hĺbka 70 - 80 cm;
  • do jamy by sa mala umiestniť zmes pozostávajúca z dvojíc vedier humusu, dvoch vedier piesku, pohára superfosfátu, pár lyžíc síranu draselného a záhradnej pôdy;
  • Pred výsadbou sadenice by sa mala v južnej časti jamy, na ktorú sa prvýkrát pripevní mladá rastlina, pripevniť drevená podpera pre vertikálny smer rastu;
  • koreňový systém v výsadbovej jame by sa mal starostlivo narovnať a sadenice samotné by nemali byť príliš hlboko v zemi.

Po výsadbe by sa sadenice mali napojiť rýchlosťou dvojice vedier pre každú rastlinu. Na zavlažovanie v blízkom stonkovom kruhu sa odporúča vytvoriť špeciálny otvor s priemerom nie väčším ako 20 - 25 cm. Po zavlažovaní sa odporúča mulčovať rašelinu. Štandardná vrstva mulča nie je väčšia ako 8 až 10 cm.

Pravidlá kŕmenia

Aby ste sa správne nakŕmili, mali by ste vziať do úvahy oblasť kmeňa kruhu hrušiek, ktorá sa každoročne zvyšuje. V rastlinách mladších ako 4 roky je oblasť kŕmenia 5 metrov štvorcových. m. Pre rastliny vo veku 6 - 8 rokov sa množstvo hnojiva vypočíta na základe výživnej plochy 10 metrov štvorcových. m. Ovocný strom starší ako 8 rokov potrebuje 20 metrov štvorcových. m) oblasť potravín.

Aby sa úplne rozvinul a zvýšil produktivita, hruška Perm by sa mala kŕmiť systematicky:

  • jarná úprava pôdy sa vykonáva pomocou rašeliny, kompostu, hnoja a humusu, ktoré obohacujú pôdu o živiny a majú priaznivý vplyv na stav pôdy;
  • Obväz si môžete pripraviť sami za predpokladu, že optimálny pomer dusíka, fosforu a draslíka je 3: 1: 4;

  • organické látky sú ideálne pre hrušky, kašu a kompost, ktoré sa dajú použiť bez predchádzajúceho kvasenia, ale musia sa riediť usadenou vodou v pomere 1: 5;
  • Účinné je kŕmenie fosfátovými hnojivami vo forme fosforečných hornín alebo superfosfátov, ako aj vrchné obväzy draselné pomocou síranu draselného.

Je veľmi dôležité pamätať na to, že včasné obliekanie hrušky po odkvitnutí je nevyhnutné opatrenie, ktoré pomáha zlepšovať kvalitu ovocia.

Recenzie letných obyvateľov

Záhradníci reagujú na odrodu Permyachka celkom pozitívne a charakterizujú ju ako dobrú úrodu a skorú zrelosť. Rastlina sa rodí od tretieho alebo štvrtého roku života.

Ako prerezávať hrušky

Ukazovatele priemerného výnosu za priaznivých pôdnych a klimatických podmienok sú asi 30 - 32 kg na strom dospelého jedinca. Všeobecne sa táto odroda podľa letných obyvateľov prejavuje dobre v záhradníctve a má dostatočnú zimnú odolnosť na to, aby sa pestovala v strednom Rusku.