Tajnosť

Čedar "Šchedryk f1": odroda pre bohatú úrodu

Čedar "Šchedryk f1": odroda pre bohatú úroduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorka Gavrish Shchedryk f1 je predčasná hybridná forma, ktorá sa osvedčila pri pestovaní na osobnú spotrebu aj na predaj. Táto hybridná forma je zahrnutá v štátnom registri záhradných a domácich pozemkov, ako aj malých fariem.

Opis stupňa

Hybrid hybridného typu s predčasnou parenokarpickou charakterizáciou sa vyznačuje univerzálnym použitím a vysokou odolnosťou proti chorobám. Kríky čerešní "Shchedryk f1" sú silné, s priemernou úrovňou tkania, vysoko listnaté, so samičím typom kvitnutia a tvorbou 2-3 vaječníkov v uzloch. Plodná fáza sa objaví 47. deň od výskytu sadeníc.

Plody s dĺžkou 10 až 12 cm, s hľúzovitým a bielo-tŕňovým povrchom, valcovitého tvaru, s priemerom prierezu na úrovni 3,7 cm. Priemerná hmotnosť plodu je 98 g. Buničina dobrej hustoty bez horkosti je pokrytá voňavou a jemnou pokožkou.

Celkový výnos rastliny sa môže v závislosti od kultivačných podmienok pohybovať od 5,5 do 7,0 kg. Plody sa vyznačujú vynikajúcou udržiavacou kvalitou a môžu sa prepravovať na veľké vzdialenosti bez straty trhovej hodnoty a vkusu.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody sľubnej hybridnej formy Shchedryk f1 sú potvrdené prítomnosťou nasledujúcich charakteristík:

 • má dobrú udržiavaciu kvalitu;
 • má vysokú úroveň prepraviteľnosti;
 • odolnosť proti múčnatke, pravej a nepravej, špinenie olív, hniloba koreňov a TMV;
 • vynikajúca chuť a vzhľad ovocia;
 • na kultiváciu sú vhodné otvorené aj uzavreté pôdy;
 • vysoký výnos obchodovateľného ovocia na úrovni najmenej 12,8 kg na každý štvorcový meter výsadby tejto zeleniny;
 • vhodnosť na implementáciu a univerzálnosť použitia.

Plody tejto hybridnej formy nie sú nikdy horké. Jednoducho nedokážu akumulovať horké látky kkurbitacínu ani za veľmi nepriaznivých pestovateľských podmienok. Tento hybrid tiež vytvára plody bez opelenia, čo zvyšuje úroveň produktivity za akýchkoľvek podmienok.

Uhorky: výber odrody

Pestovanie osiva

Hybrid Shchedryk f1 je určený na kultiváciu v otvorenej a chránenej pôde. Semená je možné osiať na hrebene v poslednej dekáde mája za týchto podmienok:

 • je lepšie používať hrebene s priedušnými a stredne hlinitými pôdami, ktoré sú na jeseň hnojené základnými živinami;
 • pôda, v ktorej sa plánuje pestovať uhorky, je veľmi dôležité vopred obohatiť organickú hmotu a vyrobiť kvalitný kompost alebo zrelý hnoj;
 • Odporúča sa zasiať semená do pôdy zohriatej na najmenej 16 - 18 ° C, čo zaručuje vysoké percento klíčivosti;
 • pri bežnom sejbe je potrebné dodržať vzdialenosť medzi semenami 10 cm a vzdialenosť medzi radmi najmenej 60 cm;

 • pri uskutočňovaní výsevu hniezd sa používa schéma s rozmermi 50 x 70 cm, pričom semená sú prehĺbené z 2 na 3 cm;
 • zeleninové plodiny ako kapusta, zemiaky, strukoviny, paprika, paradajky a cibuľa môžu pôsobiť ako prekurzory uhoriek;

Pred výsevom by sa semená mali podrobiť príslušnému ošetreniu pred výsevom, ktoré umožní vylúčiť všetky semená nižšieho a nižšieho typu a tiež prispeje k priateľskejším a skorším sadbám. Plodiny by mali byť chránené pred nízkymi teplotami pomocou akéhokoľvek krycieho materiálu.

Výsadbová metóda výsadby

Napriek tomu, že uhorka „Shchedryk f1“ označuje skoré hybridné formy, pre regióny s chladnou klímou sa odporúča použiť spôsob pestovania sadenice:

 • Pred výsevom sadeníc je potrebné vykonať prípravné opatrenia a vykonať dezinfekciu, zahrievanie, tvrdenie a namáčanie semien;
 • Predtým, ako sa objavia prvé výhonky, sa sadenice výhodne pokryjú filmom alebo sklom a udržiavajú sa pri teplote 25 - 28 ° C, aby sa udržala vlhkosť pôdy;

 • vzniknuté sadenice musia byť osvetlené, sadenice umiestniť do svetlej miestnosti s teplotným režimom 20 ° C;
 • na prípravu sadeníc na výsadbu na stálom mieste by sa mali vykonávať desaťdenné postupy kalenia.

Vek sadeníc uhoriek v čase výsadby by mal byť približne 25 - 30 dní. Pri hybridných formách, ako aj odrôd kríkov, je žiaduce zasadiť sadenice so vzdialenosťou 90 cm od seba as rovnakou medzerou medzi radmi.

Pravidlá starostlivosti

Uhorka "Shchedryk f1" je schopná zvýšiť produktivitu pri dodržiavaní poľnohospodárskej technológie. Technológia pestovania tohto hybridu je štandardná a zahŕňa celý rad aktivít:

 • zalievanie rastlín po tom, čo ustúpilo denné teplo, s vodou zohrialou na slnku;
 • kŕmenie pomocou organických a minerálnych hnojív, ktorých použitie je potrebné striedať;
 • dvojité ošetrenie rastlín pomocou moderných fungicídov, aby sa zabránilo poškodeniu patogénnymi mikroorganizmami a hubovými infekciami;

 • priviazanie rias na mrežách, ktoré zlepší vetranie rastlín, uľahčí rovnomerné dozrievanie plodov a menej časovo náročné ošetrenie;
 • hrebene by sa mali pravidelne buriť a malo by sa vykonávať systematické plytké uvoľňovanie pôdy.

Vysoká teplota vnútri skleníkového priestoru alebo pod filmovým prístreškom môže mať nepriaznivý vplyv na kvalitu ovocia a môže tiež spôsobiť výrazný nárast počtu kvetov samčieho pohlavia. Preto sa odporúča v obzvlášť horúcich dňoch zatieniť rastliny a dodržiavať režim vetrania.

Recenzie záhradníkov

Čedar "Šchedryk f1" tvorí vínnu révu, takmer úplne zdobenú malými zeleňami a čím častejšie sa žatva vyskytuje, tým viac ovocia sa objavuje. Skúsení záhradníci z každého kríka dostávajú viac ako 120 drobnozrnných, hustých, s veľmi príjemnou chuťou a úplnou absenciou horkosti ovocia. Hybrid je odolný voči chorobám a dozrel, čo nie je pre potešenie záhradníkov.

Ako pestovať uhorky

Recenzie záhradníkov nám umožňujú charakterizovať tento hybrid ako absolútne nenáročný, ale zároveň vysoko výnosný. U mnohých záhradkárov sa uhorka Shchedryk f1 stala obľúbenou a pestuje sa z roka na rok. Okrem toho, semená od spoločnosti "Gavrish" sú už dlho medzi obyvateľmi leta populárne kvôli vysokému percentu klíčivosti a kvalite semenného materiálu, ktorý vždy spĺňa deklarované vlastnosti.