Inštrukcia

Cedar "Cedric f1": novinka od spoločnosti "Enza Zaden"

Cedar "Cedric f1": novinka od spoločnosti "Enza Zaden"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi skorá partenokarpická uhorka „Cedric f1“ je ideálna na pestovanie na prvom a druhom konci, ako aj na pestovanie plodín vo vyhrievaných skleníkoch. Vyvážená otvorená zeleninová plodina s veľmi rozvinutým koreňovým systémom si rýchlo získala popularitu medzi ruskými záhradníkmi.

Opis a vlastnosti novej hybridnej formy Enzy Zaden sú zaujímavé nielen pre záhradkárov, ktorí sa zaoberajú pestovaním tejto plodiny na statku, ale aj pre pestovateľov zeleniny malých fariem, ktorí pestujú uhorky celoročne.

Opis stupňa

Cedar "Cedric f1" tvorí v každom uzle najmenej dva vaječníky, z ktorých sa vytvárajú zelené listy s maximálnou dĺžkou 12 - 14 cm. Zelentsy majú veľmi atraktívny vzhľad, vyznačujú sa tmavozelenou uniformnou farbou bez prítomnosti pruhov a pruhov.

Forma Zelentsy je podlhovastá valcovitá, pomer dĺžky ovocia a jeho priemeru je v priemere 3,75 na 1. Výrobca deklaroval vysokú odolnosť hybridnej formy voči škvrnám olív alebo kladinporióze, strednú odolnosť proti poškodeniu múčnatkou múčnatkou, vírusom mozaiky uhoriek a vírusom vaskulárneho žltnutia uhoriek.

Výhody a nevýhody

Cedar „Cedric f1“ má nielen vonkajšiu príťažlivosť, ale aj množstvo výhod:

 • výkonný a dobre rozvinutý koreňový systém;
 • zväzkové vaječníky;
 • možnosť celoročného pestovania;
 • prijímanie nadradených rastlinných výrobkov;
 • vysoká kvalita a vynikajúca prezentácia Zelentsy;
 • stabilná a vysoká produktivita;
 • odolnosť proti stresu, zmeny teploty a nedostatočné osvetlenie nemajú nepriaznivý vplyv na rast, vývoj a produktivitu;
 • intenzívny výnos počas celého obdobia plodenia;
 • priemerný výnos hybridnej formy je najmenej 18 až 22 kg na meter štvorcový hrebeňových uhoriek.

Nevýhody zahŕňajú pomerne vysoké náklady na výsadbový materiál.

Ako pestovať uhorky na sadenice

Pravidlá vykládky

Hybridné uhorky „Cedric“ majú veľmi vysokú produktivitu, čo naznačuje prítomnosť významného množstva minerálov pre správnu výživu rastlín. Hybridné formy majú vynikajúcu odolnosť a rýchle prispôsobenie sa prítomnosti veľkého množstva solí v pôde, preto sa táto hybridná forma môže pestovať v oblastiach charakterizovaných zvýšenou slanosťou výsadbovej pôdy v oblasti, ako aj so zvýšenou vodou EÚ.

Výsev semien by sa mal vykonávať po úplnom zahriatí pôdy v hĺbke 10 - 14 cm. Pristátie sa vykonáva metódou pásky. Štandardná vzdialenosť medzi rastlinami nie je menšia ako 25 cm. Rozstup riadkov by mal umožňovať bezproblémovú starostlivosť o rastliny, ako aj poskytnúť rastlinnej plodine dostatočný výživný priestor pre hojné plodenie.

Pred výsadbou semien alebo sadeníc by sa mal každý výsadbový otvor hojne naliať teplou vodou a potom by sa malo pridať malé množstvo humusu a drevného popola, čo urýchli adaptáciu sadeníc a klíčenie sadivového materiálu. Na ochranu pred neskorými jarnými mrazmi sa používa dočasné zakrytie plodín záhradným filmom.

Pestovateľská technológia

Uhorky nazývané „Cedric f1“ nie sú na podmienky pestovania príliš náročné, ale reagujú na kompetentnú starostlivosť:

 • indexy optimálnej teploty vzduchu by nemali byť v priemere nižšie ako 20 - 22 ° C;
 • zalievanie sa vykonáva po vyschnutí pôdy a je zvlášť dôležité pre rastliny v štádiu napĺňania skleníkov;
 • na zavlažovanie sa používa iba teplá voda, ale najlepšie je používať zavlažovací systém na zavlažovanie, ktorý nielenže zvlhčí pôdu, ale tiež kŕmi rastliny tekutými hnojivami;

 • v prípade absencie systému zavlažovania rastlín sa môžu organické hnojivá používať ako hnojivá, ktoré by sa mali striedať s minerálnymi zlúčeninami;
 • ak je to potrebné, uskutočňujú sa hrebene burín, ako aj odstraňovanie pôdnej kôry prostredníctvom plytkej kultivácie.

V rastlinách uhoriek by malo byť osem slepých prvých päť uzlov. Pred návrhom mreží sa odporúča, aby sa rastlina udržiavala v jednom stonku s odstránením bočných výhonkov. Po raste hlavného stonku na mrežoviny je vrchná časť rastlín zaseknutá bodom rastu asi tri listy nad štruktúrou, po ktorej nasleduje prepletenie stonkou mreží. Zovretie hlavnej stonky pomáha stimulovať rast krátkych postranných výhonkov, čo umožňuje intenzívnejší výnos.

Hodnotenie stupňa

Uhorky z holandského výberu s názvom „Cedric f1“ dostali veľké množstvo pozitívnych hodnotení od súkromných záhradníkov a malých poľnohospodárov. Klíčenie semien je veľmi dobré a neklesne pod 97 - 98%. Uhorky majú vynikajúcu chuť, nemajú veľké semená a horkosť a póry úplne chýbajú. Chuť je sladkastá, ale v prípade porušenia technológie zberu a nadmerného rastu sa značne zníži predajnosť a chuť skleníkov.

Ako sa starať o uhorky

Podľa záhradkárov sa vo fáze pestovania sadeníc uhorky tejto odrody nelíšili v rastovej a vývojovej aktivite od ostatných holandských hybridov. Mnoho záhradkárov praktizuje priame siatie semien na hrebeňoch vo vyhrievaných skleníkoch bez použitia umelého osvetlenia v prvej dekáde januára. Doba kvitnutia počas takejto kultivácie je stanovená po 35 - 38 dňoch a prvá úroda sa môže uskutočniť približne dva mesiace po vysiatí. Pri priemernej výške rastliny dva metre a vytvorení jediného kmeňa sa zelené listy nalievajú spolu po celej dĺžke rastliny.


Pozrite si video: Cedar Point's 150th Anniversary Announcement (November 2022).