Návrh

Biela kapusta "Glory 1305": opis odrody a technológia pestovania

Biela kapusta "Glory 1305": opis odrody a technológia pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Biela kapusta "Glory 1305" je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa používať čerstvé aj na morenie. Opis odrody, ako aj jej vlastnosti svedčia o nenáročnosti tejto stredne zrelej zeleniny v kombinácii s vysokou produktivitou.

Vlastnosti triedy

Biela kapusta odrody Slava tvorí okrúhle a okrúhle ploché kapusta s priemernou hmotnosťou do 4 až 4,5 kg, hlavy strednej hustoty. Táto odroda je odolnejšia voči praskaniu hlavy ako väčšina ostatných odrôd v polovici sezóny.

Mobilita zberu je veľmi vysoká. Chuť je vynikajúca. Priemerný výnos v závislosti od technológie pestovania je 10 kg na meter štvorcový vysadenej plochy. Táto odroda je vynikajúca pri pestovaní v rôznych pôdnych a klimatických zónach.

Kapusta "Glory 1305": vlastnosti odrody

Pestovanie sadeníc

Pestovanie kapusty zelí je spravidla takmer rovnaké pre všetky odrody kapusty. Mnajkvalitnejšie sadenice kapusty "Glory 1305" sa získavajú na základe technológie pestovania:

  • Ako pôdna zmes na pestovanie sadeníc kapusty sa najlepšie hodí kompozícia založená na jednej časti pustej pôdy a jednej časti humusu s prídavkom malého množstva drevného popola, ktorý pomáha chrániť rastliny pred poškodením čiernou nohou.
  • Kapustové plodiny by sa mali vysádzať na dezinfikovanú, vysokoteplotnú, priedušnú a úrodnú pôdu.
  • Spracované semená, ako uvádza výrobca na obale, stačí na zahriatie 20-25 minút v horúcej vode pri teplote 50 - 55 ° C.
  • Pripravené na výsadbu semien strednej kapusty sa môže vysiať približne od posledných desiatich dní marca do posledných desiatich dní apríla; optimálny teplotný režim pred vznikom je + 18 - 20 ° C a pre sadenice kapusty, ktoré sa už objavili, by denná teplota mala byť na úrovni 15 - 17 ° C av noci - nie vyššia ako 10 ° C.

  • Po výskyte sadeníc sa vykoná riedenie a odstránenie najslabších sadeníc a minimálna výživná plocha pre každú rastlinu by mala byť najmenej 2x2 cm.
  • Vo veku 14 až 18 dní sa sadenice musia ponoriť do samostatných kontajnerov s kazetovým pristávaním.
  • Nezabudnite vyčeriť sadenice asi 12-14 hodín denne pomocou bežných žiariviek.
  • Je dôležité kŕmiť sadenice kapusty. Prvý vrchný dresing by sa mal vykonať desať dní po zbere sadeníc. Ako hnojivá by 1 g vody malo rozpustiť 2 g potašových hnojív, 2 g dusičnanu amónneho a 4 g superfosfátu. Jeden liter pripraveného výživného roztoku sa použije na kŕmenie 50 sadeníc kapusty. Asi po dvoch týždňoch sa uskutoční druhá vrchná úprava - s kalom alebo Kemira-Lux.

Ochrana proti rastlinným parazitom

Odrody bielej kapusty "Glory" majú pomerne vysokú odolnosť proti poškodeniu závažnými chorobami. Pri pestovaní by sa mali prijať štandardné preventívne opatrenia.

Škodlivý faktorPreventívne a liečebné opatrenia
Root rotSpracovanie sadeníc s Trichodermin alebo Rizoplan. "Trichodermín" sa zavádza do sadivovej pôdy v množstve 1 g na rastlinu. Rizoplan sa riedi vodou s koncentráciou 1 g na 100 ml vody
Čierna nohaPostrek rastlín pomocou Fitoflavínu, Bactofitu alebo Planrizu
AlternariaBuriny a zvyšky rastlín musia byť z miesta odstránené včas.
peronosporosisPostrek rastlín s roztokom Topaz, nariedený rýchlosťou 1 ampulka liečiva na 10 litrov vody
Vaskulárna bakteriózaSpracovateľské závody s Planriz a Trichodermin

Z preventívnych dôvodov sa na ochranu pred voškami, blchami a slimákmi odporúča kapusta každé dva týždne ošetrovať špeciálnymi insekticídmi, medzi ktorými sú obzvlášť účinné Zolon, Sherpa, Volaton, Karate a Sumyalfa. Správna starostlivosť a dodržiavanie pestovateľskej technológie sú zárukou vysokého výnosu takého obľúbeného rastlinného ovocia, ako je biela kapusta.

Recenzie záhradníci

Biela kapusta odrody Slava 1305 bola zónovaná už v roku 1940 a bola vybraná a vyšľachtená chovateľom E. M. Popovou na experimentálnej stanici Gribovsky. Pre záhradníkov sa biela kapusta odrody Slava zamilovala do vynikajúcich chutí a schopnosti odolávať hlavným chorobám, ktoré túto zeleninovú plodinu ovplyvňujú. Je to jedna z najproduktívnejších a najlepších odrôd na morenie. Kapusta je dokonale uložená do januára. Hlavy kapusty nie sú príliš náchylné na praskanie.

Ako potápať kapustu

Recenzia tejto veľmi populárnej odrody v našej krajine sú vždy pozitívne. Správca môže získať dobrú úrodu bez osobitnej starostlivosti. Kýl je však často ovplyvňovaný kýlom, takže včasné a správne vykonávanie preventívnych opatrení je povinné.