Inštrukcia

Strawberry "Kamrad winner": pravidlá a vlastnosti pestovania

Strawberry "Kamrad winner": pravidlá a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahoda "Kamrad Winner" je pomerne zriedkavá veľkoplodá odroda záhradných jahôd, ktorá sa chovala nemeckými profesionálnymi chovateľmi. Doba dozrievania je stredne oneskorená. Vysoký výnos sa dosiahne pri výsadbe kríkov jahôd v množstve nie vyššom ako štyri rastliny na hrebeň štvorcových metrov.

Vlastnosti triedy

Jahodový „Kamrad winner“ tvorí pomerne vysoké a silné kríky, ktorých výška dosahuje 38-40 cm. Listy sú široké, tmavozelenej farby, kvety veľké, biele. Počas sezóny rastlina tvorí asi dva pomerne vysoké stopky, na ktorých dozrieva viac ako desať veľkých a krásnych bobúľ.

Táto odroda záhradnej jahody patrí do kategórie veľkoplodých plodov a pri zbere prvej plodiny je priemerná hmotnosť bobúľ vyššia ako 40 - 45 g. Bobule sú svetlé, červené, s charakteristickým leskom, šťavnaté a veľmi sladké.

Jahodový „Kamrad winner“: vlastnosti odrody

Požiadavky na vykládku

Ďalšia produktivita a kvalita plodiny závisí od toho, ako správne sa pestuje jahodový Kamrad Winner:

  • ak je pôda silne kyslá, mala by sa hnojiť vápnom asi rok pred výsadbou záhradných jahôd rýchlosťou 1 pohár na každých 1 m²;
  • štandardná schéma pre pestovanie záhradných jahôd je 60x20 cm, odporúča sa však pestovať túto odrodu so vzdialenosťou jahodových kríkov od 50 do 55 cm od seba, umiestnením hrebeňov od východu na západ a udržiavaním vzdialenosti medzi radmi 70 cm;
  • pri nedostatočnej úrodnosti pôdy by sa malo do každej pristávacej jamy pridať malé množstvo humusu;
  • pri výsadbe by ste mali sledovať prehĺbenie rastlín.

Ihneď po výsadbe sa jahodové kríky zavlažujú postrekovaním, ktoré pôdu navlhčí do hĺbky výsadby. Počas týždňa by sa mali vykonávať starostlivé zavlažovacie opatrenia, ktoré udržia optimálne ukazovatele pôdnej vlhkosti. Pri správnej výsadbe a dobrej starostlivosti nie je doba prežitia sadeníc dlhšia ako týždeň.

Funkcie starostlivosti

Malo by sa pamätať na to, že prežitie rastlín, ich ďalší vývoj a ukazovatele produktivity nezávisia iba od kvality sadivového materiálu. Jahody z nemeckého výberu Kamrad Winner sú preto veľkoplodé zvýšené požiadavky na vykonávanie starostlivosti vo všetkých fázach rastu a vývoja rastlín:

  • zalievanie jahodových kríkov po výsadbe je potrebné zabezpečiť, aby voda nevystavovala koreňový systém a nezaplavila strednú časť alebo „srdce“ tekutou pôdou;
  • skoro na jar sa hnojenie záhradných jahôd dusičnanom amónnym nevyhnutne uskutočňuje v množstve 10 g na 1 štvorcový meter. m;
  • vo fáze aktívneho kvitnutia je žiaduce ošetrovať jahodové rastliny stimulátorom tvorby ovocia „vaječníky“;

  • Na boj proti hlavným škodcom a chorobám je potrebné ošetrovať jahody špeciálnymi prípravkami, z ktorých sú Fitosporín a koloidná síra dobre účinné;
  • Pri pestovaní záhradných jahôd odrody Kamrad Pobeditel niekoľkokrát počas sezóny by ste mali nielen zavlažovať a hnojiť, ale aj burinu rastlín, uvoľniť pôdu, odrezať fúzy a tiež odstrániť staré listy a použiť ochranný preventívny postrek.

Po poslednom zbere jabĺk na jeseň je potrebné zakryť jahodové hrebene smrekovými smrkovými vetvami alebo suchými malinovými vetvami. Použitie sena alebo lístia je neúčinné a veľmi často sa stáva dehydratáciou záhradných jahôd. V prípade neprítomnosti prírodného krycieho materiálu je povolené kryť jahodové kríky pomocou Agrotekov.

Recenzie záhradníkov

Jahoda s názvom „Kamrad Winner“ má pozitívne recenzie a ocenenie od profesionálnych aj začínajúcich záhradníkov. Táto veľmi skorá odroda vytvára jednoducho gigantické bobule o veľkosti a hmotnosti, ktorých hmotnosť sa pri dobrej a správnej starostlivosti môže meniť od 40 do 100 g. Najmä veľké prvé bobule.

Chuť je vynikajúca. Bobule sú veľmi sladké, s jemnou a voňavou dužinou. Jasne červené mäso má vysoký obsah cukru. Opis odrody predpokladá veľmi dobrú odolnosť voči suchu a mrazu, čo potvrdzujú aj recenzie záhradníkov.

Jarná starostlivosť o jahody: prvý vrchný dresing

Ak chcete získať veľmi veľké a maximálne šťavnaté bobule, musíte vykonať kvalitné kŕmenie aspoň dvakrát do roka. Prítomnosť veľkých bobúľ, ktoré pomerne často pri váhe padajú na zem, zahŕňa použitie mulča alebo čierneho filmu na hrebeňoch. Bohaté plodenie sa pozoruje najmenej päť rokov, po ktorých sa jahodové kríky nahradia novými. Fúzy rastú a zakorenujú celkom dobre, preto vznikajú problémy s reprodukciou tohto druhu.