Tipy

Kapusta "Kolobok f1": vlastnosti odrody

Kapusta "Kolobok f1": vlastnosti odrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kapusta "Kolobok f1" - veľmi produktívna hybridná forma, ktorá tvorí hlávku kapusty, má tvar a veľkosť, má vynikajúcu chuť. Pôvodcom odrody kapusty "Kolobok f1" je šľachtiteľská stanica pomenovaná po N. N. Timofeev. Opis odrody a jej vlastnosti sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie.

Opis stupňa

Neskoré zrelé kapustové hybridy tvoria listovú ružicu s polovičným vzrastom. Štandardná výška nepresahuje 30 - 34 cm Priemerný priemer ružice listov je od 45 do 55 cm. Listy sú hladké, obovovitého tvaru, s výraznou tmavo zelenou farbou.

Vosk je veľmi výrazný a má slabé zvlnenie, úplne dozreté hlávky kapusty sú okrúhle, husté. Hmotnosť hláv kapusty v štádiu technickej vyspelosti je najmenej 4,2 kg. Buničina kapusty v sekcii je belavá, veľmi atraktívna. Charakteristická je prítomnosť priemernej dĺžky vonkajšieho pokeru a krátkeho vnútorného pokeru. Chuť je vynikajúca. Obchodovateľný výnos sa v závislosti od charakteristík pestovateľskej oblasti môže pohybovať od 860 do 1015 kg / ha alebo od 7 do 12 kg na meter štvorcový výsadby.

Tento hybrid sa vyznačuje vysokým obsahom všetkých cukrov, kyselinou askorbovou, ako aj úplným nedostatkom horkosti, vynikajúcou chuťou a obchodovateľným vzhľadom. Neskoré zrelé kapusta je ideálna pre čerstvú spotrebu, a to aj po dlhodobom skladovaní. Tento hybrid bez preháňania sa dá označiť ako naj šťavnatejší z väčšiny odrôd. Počas skladovania úplne nestráca svoju farbu a šťavnatosť.

Hodnota tejto hybridnej formy je prítomnosť vysokého morfologického zarovnania, súčasného dozrievania plodiny, vynikajúcej hustoty hláv kapusty a zaručenej udržania kvality počas šiestich alebo siedmich mesiacov, ako aj vysokého obchodovateľného výnosu zberanej plodiny.

Kapusta "Kolobok f1": opis odrody

Dátumy a pravidlá zberu

Kapusta "Kolobok f1" dozrieva veľmi priateľsky, čo umožňuje pestovateľom pripraviť kapustu v čo najkratšom čase. Zber sa musí uskutočniť včas, keď hlávková kapusta dosiahne obchodovateľnú veľkosť. Hlavy kapusty sú rezané tromi alebo štyrmi ružicami. Pre správny zber sa musíte zamerať na hlavné znaky dozrievania takej zeleninovej plodiny, ako je biela kapusta:

  • stupeň zrelosti hláv kapusty sa určuje dotykom, tvrdé a zrelé veľkosti, ktoré sú charakteristické pre hybridnú formu, hlávky kapusty sa musia vyčistiť;
  • zrelosť je tiež určená rastom hláv kapusty. Ak hlavy kapusty prestali rásť, mali by sa zbierať, aby sa zabránilo praskaniu.
  • zrelá a vhodná na zber bielej kapusty sa vyznačuje žltnutím dolných listov.

V každom prípade sa musí úroda neskorých dozrievajúcich odrôd a hybridných foriem pozbierať pred začiatkom silného mrazu. Rezané hlavy smerujúce k negatívnym účinkom nízkoteplotného režimu nie sú predmetom dlhodobého skladovania a najčastejšie sa používajú na konzerváciu alebo morenie počas zimného obdobia.

Recenzie pestovateľov zeleniny

Hybridná kapusta "Kolobok" je podľa pestovateľov zeleniny ideálna na pestovanie na osobnom alebo záhradnom pozemku. Kapusta je veľmi dobrá v tom, že hlávky kapusty nie sú prasknuté alebo horké. Pozitívna spätná väzba od záhradníkov sa tiež uvádza, pokiaľ ide o trvanlivosť zozbieranej plodiny. Skladovací výkon hláv je vynikajúci. Kapusta od obdobia zberu do samého leta na chladnom mieste dokonale zachováva prezentáciu a chuť.

Pestovanie kapusty pod fľašami

Hlavy kapusty majú okrúhly tvar, sú dosť husté a pri správnej starostlivosti dosahujú hmotnosť 4 až 4,5 kg. Vonkajšia kapusta je veľmi atraktívna, svetlozelená a rezaná dužina môže byť biela alebo žltkasto-biela.

Tento obľúbený hybrid bielej kapusty je tiež veľmi vhodný na morenie v zime. Hybridná forma tejto rastlinnej kultúry je veľmi odolná voči poškodeniu vaskulárnymi a mukóznymi baktériami, vinutím fusária, sivou a bielou hnilobou, vďaka čomu je táto odroda obľúbená aj u pestovateľov zeleniny. Pre hybrid "Kolobok" je prijateľné pestovanie ako sadenice a sadenice, čo je veľmi vhodné v záhradníctve.


Pozrite si video: Horkýže Slíže - Kapusta (Smieť 2022).