Inštrukcia

Kapusta "Centurion f1": vysoký výnos a vynikajúca chuť

Kapusta "Centurion f1": vysoký výnos a vynikajúca chuť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kapusta „Centurion f1“ alebo „CENTURION F1“ označuje stredne neskoré hybridné formy pochádzajúce z doložky pôvodcu a je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie na kultiváciu v oblasti severného Kaukazu. Hybridnú formu vyvinuli francúzski chovatelia.

Opis stupňa

Hybridná kapusta „Centurion f1“ patrí do kategórie odrôd, ktoré sú obľúbené a požadujú záhradníci, ktoré sa úspešne pestujú na domácich a záhradných pozemkoch. Opis odrody charakterizuje túto stredne neskorú kapustu ako rastlinu so zvýšenou ružicou listov.

Listy samotné majú relatívne priemernú veľkosť a modrozelenú farbu. Listy majú stredne intenzívny voskový povlak, temperamentný, so slabou vlnou pozdĺž okraja. Hlavy kapusty sú zaoblené, zakryté, v sekcii je vidieť žltkastý odtieň. Vonkajšie a vnútorné stokery sú dosť krátke. Priemerná hmotnosť hlávkovej kapusty v štádiu technickej vyspelosti sa môže meniť od 1,7 do 2,5 kg. Ukazovatele hustoty sú 4,3 bodu. Chuť je vysoká.

Priemerný výnos komodity môže byť 445 - 615 kg / ha, čo je asi o 35 - 135 kg / ha vyššia ako štandardný výnos pre také populárne a rozšírené odrody kapusty ako Kryumon-F1 a Amtrak-F1. Maximálny výnos počas pestovania kapusty hybridnej formy „Centurion f1“ na území Krasnodar môže dosiahnuť 650 - 655 kg / ha.

Kapusta "Centurion f1": vlastnosti odrody

Dátumy a vlastnosti vykládky

Obdobie od sadeníc po technickú zrelosť hlávok kapusty v závislosti od klimatických a klimatických podmienok pôdy v pestovateľskej oblasti môže byť od 130 do 150 dní. Výsev osiva sa odporúča v marci podľa týchto pravidiel:

  • siatie sa vykonáva vo vlhkej pôde;
  • štandardný vzor výsevu je 50 - 60 x 40 cm Pri raste na otvorenom priestranstve je potrebné dodržať hĺbku výsevu na úrovni 1,5 - 2 cm;
  • Najlepšími predchodcami takejto zeleninovej plodiny na osobnom alebo záhradnom pozemku sú strukoviny a plodiny, ako aj uhorky, cibuľa a koreňové plodiny.

Podľa pravidiel výsadby bude štandardný výnos obchodovateľných rastlinných výrobkov predstavovať najmenej 88%.

Prevencia chorôb

V lokalitách výsadby a siatia bielej kapusty sa zistí viac ako päťdesiat druhov škodlivého hmyzu a značný počet chorôb. Najčastejšie choroby bielej kapusty sú bakterie kýlu, fusária, vaskulárnych, mukóznych a bodových baktérií, moru, peronosporiózy alebo plesne, plesne šedej a bodovej nekrózy.

Kapusta "Centurion f1" je celkom odolná proti infekcii Fusarium, vyžaduje však preventívne a ochranné opatrenia proti iným chorobám a škodcom hmyzu. Riziko poškodenia kýlu môžete znížiť nahradením organického hnojiva vo forme hnoja minerálnymi hnojivami.

Je dôležité dodržiavať správne poľnohospodárske postupy v oblastiach vyhradených na pestovanie kapusty vrátane naparovania a morenia osiva a pôdy na výsadbu fungicídmi, ako aj v boji proti zamokreniu a zahusťovaniu výsadby.

Recenzie záhradníkov

Bielu kapustu s názvom „Centurion f1“ charakterizujú záhradníci ako odroda, ktorá si nevyžaduje zvýšenú pozornosť a vysokú poľnohospodársku technológiu. Hlavy kapusty sú veľmi husté a krásne, vhodné na spracovanie, dlhodobé skladovanie a čerstvú spotrebu. Recenzie sú vždy pozitívne. Je potrebné poznamenať, že hybridná forma vykazuje vynikajúcu produktivitu vo väčšine regiónov našej krajiny. „Centurion f1“ je najbežnejšou odrodou na pozemkoch pre domácnosť a na farmách Ukrajiny.

Ako pripraviť a zasiať kapustu

Vynikajúca hustá vnútorná štruktúra a pomerne krátke hlávky kapusty s tenkými a hladkými listami robia z tejto odrody veľmi obľúbenú záhradníci a spotrebitelia čerstvých zeleninových produktov. Výhody tejto kapusty sú univerzálnosť, pokiaľ ide o výsadbu pre prvé a druhé otočenie, ako aj využitie zozbieranej plodiny. Táto hybridná forma sa vyznačuje vysokou uniformitou, vhodnosťou na dlhodobé skladovanie, optimálnymi veľkosťami hláv a veľmi vysokými výnosmi, ktoré v priemere dosahujú 90 - 110 t / ha.