Návrh

Knedle s jahodami: recepty z cesta a technológia varenia


Strawberry príde čoskoro. Každý rok sa na to každý teší - od malých po veľké. Voňavé, chutné, šťavnaté a veľmi zdravé bobule sa dajú jednoducho jesť s veľkým potešením, môžete ich pripraviť na zimu. Dobrou možnosťou je tiež ich použitie ako náplne do koláčov a knedlí. Knedle s čerstvými jahodami sú vítanou liečbou pre dospelých a deti.

Možnosti knedľa pre knedle

Cesto je základom každého knedľa. Pri tejto možnosti je veľmi dôležité, aby zodpovedala vynikajúcej náplni. Ako urobiť jednoduchý knedlík na knedle? Všetko, čo potrebujete, je múka, voda, vajcia, maslo a soľ. Múka by sa mala brať v tej najlepšej kvalite - snehobiely a jednotný. Musí sa preosiať, aby sa táto múka stala sypkou a vzdušnou.

Ako vyrábať knedle

Možnosti testu sú však zložitejšie ako v základnej verzii:

Na kyslej smotane

Na 3 šálky múky potrebujete pol pohára teplej vody, 3 polievkové lyžice kyslej smotany, trochu sódy a soľ.

Cesto premiesime, zabalíme na pol hodiny do filmu a potom pristúpime k vyrezávaniu knedlí. Takéto cesto sa nelepí na ruky, je veľmi jemné a snehovo biele. Môže sa vyrábať na kefír, mlieko, srvátku. Avšak pre mnoho žien v domácnosti je vhodnejšia kyslá smotana.

Na kefír

Rozmery výrobkov: pohár kefíru alebo jogurtu, vajce, 3 šálky múky, 3 polievkové lyžice slnečnicového oleja, 2 polievkové lyžice cukru, trocha sódy a soľ. Môžete tiež pridať vanilkový cukor. Cesto sa pripravuje podobne ako predchádzajúce.

Pôvodný recept na skúšku s minerálnou vodou

Potrebuje pohár akejkoľvek minerálnej vody, vajce, 4 šálky múky, 4 polievkové lyžice slnečnicového oleja, trochu cukru a soli.

Toto cesto je veľmi ľahké a mäkké.

Cesto v pekárni

Hnetenie knedľa na knedle v pekárni je oveľa jednoduchšie ako jeho hnetenie. vďaka kvalitnému mieseniu sa ukazuje ako elastický a homogénny. Takéto cesto sa bez veľkého úsilia vyvaľkáva do tenkej vrstvy. Je však dôležité prísne dodržiavať nasledujúce rozmery: 600 g múky, vajcia, trocha soli, 2 polievkové lyžice slnečnicového oleja, jednu a pol pohára prevarenej vody.

Olej sa naleje do kaprárskej pekárne, pridá sa vajíčko zmiešané s vodou a soľou a potom sa preosieva múka. Vo vozidle je nastavený čerstvý testovací šaržový program na 14 minút. Pred začatím soškrabania knedľa by cesto malo „odpočívať“ 30 minút na stole pod filmom.

Technológia a tajomstvá výroby jahodových knedlí

Jahody po celý rok môžu byť náplňou pre chutné knedle. Začiatkom leta je to čerstvé bobule, inokedy sa používajú mrazené jahody. Na tento účel je prijateľný aj džem s celými plodmi.

Ako variť alebo presnejšie formovať knedle s čerstvými jahodami? Tajomstvo je jednoduché:

 • zatiaľ čo cesto „odpočíva“, je čas uvariť náplň knedlí. Jahody by sa mali umyť tečúcou vodou, potom ju nechať úplne vypustiť, aby sa výplň nestala vodnatou. Potom z bobúľ vyberte bobúľ;
 • posypte múku na stôl alebo dosku a cesto rozvaľkujte čo najtenšie pomocou valčeka;
 • nakrájajte pohárik pohára;
 • dajte pár bobúľ do stredu každého, trochu posypeme škrobom a cukrom. Bobule môžete tiež len ponoriť do cukru;
 • potom okraje knedlíc dôkladne uzavrite, aby sa cesto počas varenia neroztrhlo;

 • pre krásu a trvanlivosť môžu byť hrany zabalené do „pigtail“ alebo na okrajoch môže byť vytvorený vzor stlačením vidlice;
 • hádzať toľko knedlí do vriacej slane osolenej vody, aby neboli preplnené;
 • keď knedle plávajú na povrch, po niekoľkých minútach sa môžu zbierať štrbinovou lyžičkou a položiť na tanier;
 • proces varenia by sa mal opakovať dovtedy, kým sa neuvaria všetky knedle;
 • musí sa použiť aj všetky upravené cesto.

Nemyslite si, že chutné knedle s bobuľovou plnkou sa dajú tvarovať iba z čerstvých jahôd. Použitím jahodových prípravkov na zimu (džem, mrazené bobule a ovocné nápoje) je možné leto „predĺžiť“ o celý rok.

Mrazené jahody sa musia najskôr rozmraziť. Na odstránenie prebytočnej tekutiny sa musí držať v cedníku. Potom môžete robiť to isté ako v predchádzajúcom recepte s čerstvým ovocím.

Výroba knedlí z konzervovaných bobúľ nie je náročnejšia ako z čerstvých jahôd. Je dôležité starostlivo oddeliť bobule od sirupu.

V každom prípade knedle nepotrebujú priveľa bobúľ. Na cesto vyrobené z 3 pohárov múky potrebujete asi pol kilogramu bobúľ.

Možnosti informačného kanála

Najbežnejším spôsobom podania knedľa je ich naplnenie kyslou smotanou. Existujú však aj iné možnosti, nie horšie ako toto:

 • s medom alebo hustým sirupom pripraveným na škrob;
 • môžete si dať na stôl niekoľko omáčok s rôznymi polievkami, z ktorých si môžete vybrať;
 • ovocné jogurty rôzneho vkusu sa hodia knedle;
 • ich podávanie s bobuľovou, čokoládovou alebo smotanovou omáčkou je úspešné;
 • a ak ozdobíte tanier s knedľami s farebnými čerstvými bobuľami a ovocím so sladkou, kyslou alebo sladkou chuťou, táto chutná a atraktívna misa bude mať dvojaký úžitok;
 • klasickým výrazom sú „jahody so šľahačkou“. Šľahačka nie je o nič menej vhodná pre knedle s jahodovou náplňou ako pre samotné bobule. A sladkým zubom sa bude páčiť ich kombinácia s kondenzovaným mliekom a kúskami čokolády.

Dušené knedle s jahodami

Jahoda sama o sebe je chutné bobule. Nenechajte si ujsť príležitosť pripraviť knedle s mäkkým, našuchoreným cestom. Toto jedlo je obzvlášť chutné, keď ho naparujete. V tomto prípade sa knedle umiestnia na cedník, ktorý stojí nad nádobu vriacej vody a zakryjú sa vekom na rovnomerné tepelné spracovanie. Keď ste toto jedlo vyskúšali raz, nemôžete sa toľkokrát poprieť. V skutočnosti je tiež možné si v zime vychutnať knedle s použitím mrazených alebo konzervovaných bobúľ.