+
Návrh

Broskyňa „Fleming Fury“: pravidlá pestovania a vlastnosti odrody


Broskyňa „Fleming Fury“ („Flemin'Furi“) je jednou z najlepších odrôd pozdného dozrievania chovaných americkými chovateľmi.

Úplné dozrievanie úrody za prítomnosti priaznivých pôdnych a klimatických podmienok a dodržiavanie pestovateľskej technológie nastáva v prvej dekáde alebo polovici septembra. Plody tejto odrody boli zaradené do Guinessovej knihy rekordov ako najväčšia broskyňa na svete.

Opis stupňa

Rastliny sa vyznačujú výrazným prerastaním, produktivitou a skorou zrelosťou. Broskyne sú okrúhleho tvaru, veľmi veľké. Hmotnosť obchodovateľného ovocia je 250 - 450 g. Na koži je dosť výrazná tmavočervená červenka, zaberajúca takmer 80-85% povrchu. Plne dozreté ovocie má žltooranžové, šťavnaté mäso s veľmi chutnou chuťou. Je úplne a pomerne ľahko oddelený od kosti. Ochutnávacia známka je 4,9 - 5 bodov.

Rastliny sú samoopelené, veľmi nenáročné na kultiváciu, ale reagujú na vysokú poľnohospodársku technológiu. Okrem pomerne vysokej zimnej otužilosti je táto odroda priaznivo porovnateľná s absolútnou imunitou proti zlomu. Broskyňa „Fleming Fury“ patrí do kategórie sľubnej priemyselnej pestovateľskej činnosti, preto malé rastliny a veľké poľnohospodársko-priemyselné komplexy v mnohých krajinách veľmi žiadajú sadenice.

Broskyňa „Fleming Fury“: rôzne vlastnosti

Ako získať sadenice zo semien

Broskyňový americký výber „Fleming Fury“ je známy takmer vo všetkých krajinách sveta. Kvalitný výsadbový materiál v našej krajine je však v súčasnosti dosť problematický. Medzitým skúsení záhradníci dlhodobo as veľkým úspechom pestujú najsľubnejšie a najzaujímavejšie odrody z hľadiska záhradkárstva samostatne bez pomoci škôliek a pestovateľských spoločností.

Sadenice druhu "Flemin'Furi" sa dajú pomerne ľahko získať z bežného ovocného semena. Tento proces nie je príliš náročný, ale vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel:

  • na pestovanie produktívnych sadeníc ovocia sa odporúča používať semená už úplne vyzreté, ale bez známok poškodenia ovocia;
  • mali by sa uprednostňovať odrody odrôd, ako aj ovocie, ktoré sa pestuje skôr na koreňových rastlinách než na štepených ovocných stromoch;
  • je potrebné dôkladne umyť extrahovanú kosť zo zvyškov buničiny a potom vykonať stratifikáciu umiestnením sadivového materiálu na chladné miesto na celé zimné obdobie;

  • rozvrstvenie sa najlepšie robí v ovocnej škatuľke bežnej domácej chladničky, ktorá ukladá kosti do vlhkých pilín alebo piesku;
  • Kosť môžete zasadiť až po jej prasknutí a objavení sa klíčku;
  • výsadba pôdnej zmesi sa môže pripraviť samostatne, ale najlepšie je používať výživnú pôdu určenú na pestovanie záhradných plodín alebo záhradných rastlín;
  • pred výsadbou je potrebné sadivovú zmes dezinfikovať vystavením vysokým teplotám a potom ju naplniť dostatočne priestrannými nádobami na sadenie;
  • Štandardné umiestnenie semien v dostatočne zvlhčenej živnej pôde je približne 4 až 5 cm.

Pri domácom pestovaní sadeníc broskýň sa odporúča pravidelne kŕmiť rastliny komplexnými hnojivami, ktoré musia nevyhnutne obsahovať draslík a dusík. Okrem toho, mali by sa dodržiavať mikroklimatické podmienky, ako aj pravidelné zavlažovanie rastlín vodou s izbovou teplotou.

Sadenice broskýň transplantované na trvalé miesto v pôde by mali byť po tom, ako bude rastlina dostatočne silná a hrozí nebezpečenstvo návratu jarných mrazov. Výsadba takýchto sadeníc na jeseň nie je vždy opodstatnená, pretože nedostatočne zrelé rastliny v zime zamrznú.

Recenzie záhradníkov

Broskyňová dužina „Fleming Fury“ nezanecháva ľahostajnosť tak spotrebiteľom, ako aj záhradníkom. Má sýto žltú farbu, neuveriteľne chutné, veľmi šťavnaté a voňavé. Broskyne majú navyše veľmi kvalitný vzhľad.

Recenzie ruských záhradkárov o tejto odrode sú málo, ale vždy pozitívne, a to nielen z dôvodu vysokej produktivity broskyne Fleming Fury a vynikajúcich chuťových charakteristík ovocia, ale aj z dôvodu vynikajúcej prepraviteľnosti zberanej plodiny. Plody dokonale prenášajú prepravu na veľké vzdialenosti a dokážu si udržať svoj pôvodný vzhľad a chuť päť až šesť dní.

Ako zasadiť broskyňu

Vzhľadom na vynikajúce odrodové charakteristiky a možnosť prepravy plodiny je pestovanie broskyne Fleming Fury za účelom marketingu ekonomicky realizovateľné.