Inštrukcia

Opis odrody hrušiek "Silent Don"

Opis odrody hrušiek "Silent Don"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška "Tikhiy Don" sa vzťahuje na jesenné odrody z výberu experimentálnej stanice Rossoshanskaya zonal. Popis odrody a podrobné charakteristiky sú uvedené jej autorom - A. M. Ulyanischeva.

Odroda bola získaná ako výsledok práce na krížení odrôd "Rossoshanskaya beautiful" a "Marble". „Quiet Don“ sa osvedčil v pestovaní v záhradníctve a na pestovanie v strednom čiernom zemskom Rusku.

Opis stupňa

Hrušky tichého Don sú relatívne slabé. Výška ovocného stromu pre dospelých vo veku desiatich rokov nepresahuje tri metre. Crohn atraktívny okrúhly tvar, trochu plačový typ, s priemernou hustotou. Kôra na stonke je sivasto sfarbená a na kostrových vetvách má sivohnedú farbu. Kostrové vetvy sú umiestnené šikmo a zvisle.

Výhonky sú rovné, smerujú vertikálne, hnedasto-červenkasté sfarbenie. Intersticiálna stredná veľkosť bez puberty. Púčiky vyčnievali, hnedé, v tvare kužeľa. Listy strednej veľkosti, vejčité, s malými prúžkami a výrazným leskom. Kvetenstvo sú zastúpené dáždnikovými kefami. Farba pukov a kvetov je mliečna biela.

Plody sú veľké a veľmi veľké. Priemerná hmotnosť hrušky je asi 275 g. Plody sú oválne alebo tupo-kónické, rovnoramenné. Pokryté hustou pokožkou zelenožltej farby s prítomnosťou malinovo červenej rozmazanej červenka. Stopka je stredne hrubá. Dužina zrelej hrušky je krémovej bielej farby, ktorá sa vyznačuje jemnosťou a šťavnatosťou. Konzistencia je mastná. Chuť je sladká, s mierne kyslosťou a svrbivosťou.

Ako zasadiť hrušku okom

Pristátie

Hruška "Silent Don", rovnako ako iné odrody, môže byť vysadená na jar alebo na jeseň. Pôda na výsadbu by mala byť čo najmenšia, čo umožní dobrú cirkuláciu vzduchu a jeho prístup do koreňového systému rastliny.

Príprava pôdy v oblasti určenej na sadenie hrušiek, ako aj kvalitná organizácia územia by sa mala vykonávať analogicky s kladením jabloňového sadu. Sadenice hrušiek by mali byť vysadené do vopred pripravených výsadbových jám, ktorých priemer je 0,9 - 1 m v hĺbke 0,6 m, kvalitatívne ochutený výživnou pôdou.

Jarná výsadba sa odporúča na konci apríla alebo začiatkom mája, predtým, ako sa rastlina prebudí. Na jeseň je vhodné zasadiť hrušku v prvých desiatich dňoch októbra.

V strednom Rusku sa odporúča pristátie na jar. Optimálna vzdialenosť medzi sadenicami hrušiek alebo jabloní by mala byť vždy asi 5 m. Postupné pokyny pre pestovanie sadeníc hrušiek sú tieto:

  • vykopať výsadbovú jamu s priezračnými stenami zodpovedajúcimi veľkosti koreňového systému sadeníc pripraveného na výsadbu;
  • nalejte zmes humusu, trávnika, vrchnej pôdy a komplexných hnojív do výsadbovej jamy;
  • urobte hromadu zeminy v strede pristávacej jamy a do nej vsuňte spoľahlivý oporný kolík;
  • umiestniť koreňový systém sadenice ovocia na hlinenú pahorku a opatrne šíriť všetky korene vo forme ventilátora;
  • vyplňte korene úrodnou pôdou a ľahko zhutnite a zhutnite pôdu cez koreňový systém.

Koreňový krk sadeníc by mal stúpať asi 3-4 cm nad zemou. Všetky vysadené rastliny by sa mali pripevniť k podporným kolíkom a potom hojne zaliať vodou v pomere dvoch vedierok vody na jednu hrušku.

Veľmi pozitívnym účinkom na rast a vývoj sadených ovocných rastlín je mulčovanie pôdy v kmeňoch stromov. Odporúča sa, aby ste v prvom roku po výsadbe hrušky udržiavali uličky pod čiernou parou. Okolo kmeňa sa odporúča urobiť malú dierku na zalievanie rastlín.

Dátumy a pravidlá zberu

Obdobie zberu hrušky populárne medzi záhradníkmi odrody Tikhiy Don závisí okrem iného od kultivačnej zóny a poveternostných podmienok počas vegetačného obdobia.

Hruška "Quiet Flows the Don" sa vzťahuje na jesenné odrody, ktorých odstrániteľná zrelosť sa vyskytuje okolo začiatku alebo do polovice septembra. Obdobie tzv. Spotrebiteľskej zrelosti sa pozoruje od poslednej dekády septembra do novembra. V štádiu zberu je šupka ovocia charakterizovaná zelenkavo žltou škvrnou. Vo fáze plnej zrelosti sú hrušky žltkasté s rozmazaným začervenaním, ktoré má krásny oranžový odtieň.

Zber sa odporúča približne v polovici septembra, keď kôra ovocia začína naberať žltý odtieň. V chladnom suteréne si hrušky dokážu udržiavať vizuálnu príťažlivosť a vynikajúcu chuť mesiac a pol.

Recenzie záhradníkov

Záhradníci našej krajiny ocenili pozitívne vlastnosti jesennej hrušky odrody Tikhiy Don a recenzie o tejto odrode sú väčšinou pozitívne. Rastlina je priaznivo porovnateľná s vysokými výnosovými ukazovateľmi, odolnosťou proti poškodeniu chrasty, krásnymi a veľkými plodmi, ktoré majú príjemnú chuť a sú predmetom dostatočne dlhého skladovania.

Je potrebné poznamenať, že táto odroda sa vyznačuje nedostatočnou mrazuvzdornosťou. Z tohto dôvodu sú ovocné porasty v podmienkach zasneženej a mrazivej zimy často vážne poškodené.

Ako zalievať hrušku

Vykonávanie opatrení zameraných na zvýšenie odolnosti rastlín a zabezpečenie ochrany pre hrušky v zime znižuje riziko poškodenia ovocných drevín v dôsledku agresívneho vystavenia silným mrazom.


Pozrite si video: Ivan Hričovský: Hruska a ceresna na palmete (December 2022).