Inštrukcia

Japonská parthenokarpická uhorka "Urán F1"

Japonská parthenokarpická uhorka "Urán F1"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

„Urán F1“ je ušľachtilá uhorka parthenokarpového typu s vysokým výnosovým potenciálom pre obchodovateľné výrobky. Odroda je novinkou na trhu s osivom v našej krajine a jej opis sa môže zaujímať nielen amatérskych záhradníkov, ale aj profesionálnych pestovateľov zeleniny.

Vlastnosti triedy

Uhorka „Uran“ je jedným z prvých parthenokarpických hybridov japonskej spoločnosti SAKATA. Vyznačuje sa vynikajúcou rastovou energiou, ktorá prispieva k vysokému výťažku. Hybrid sa vyznačuje aj schopnosťou dobre sa zotaviť a vynikajúcou produktivitou počas vegetačného obdobia. Prvá plodina sa vytvorí o niečo viac ako mesiac po výsadbe.

Priemerná hmotnosť Zelentsy je 60 - 80 g, dĺžka - 9 - 12 cm a priemer - 2,2 - 2,5 cm. Ovocná farba je tmavozelená s výrazným modravým náterom, ktorý na konci vegetačného obdobia nezmizne. Dužina je chrumkavá, bez horkosti a dutín. Chuť uhoriek je veľmi vysoká. Odroda sa vyznačuje dobrou udržiavacou kvalitou a je vhodná na dlhú prepravu.

Tento hybrid sa môže pestovať v skleníkových podmienkach, poľných tuneloch a na posteliach v otvorenom teréne. Odroda je vhodná na dlhodobé skladovanie, má komplexnú odolnosť voči chorobám. Zberaná plodina je vhodná ako na čerstvú spotrebu, tak na akékoľvek spracovanie.

Ako pestovať uhorky

Pravidlá vykládky

Pestovanie uhorky „Urán F1“ je pomerne ľahké. V počiatočných fázach pestovania, keď je úroveň osvetlenia výsadieb pomerne vysoká, môžete zvýšiť hustotu výsadby rastlín na 2,2 na meter štvorcový. Výsadba by sa mala vykonávať s prihliadnutím na niektoré biologické vlastnosti odrody a musia sa dodržiavať tieto podmienky:

  • na získanie skorého zberu sa použije metóda kultivácie sadenice; zasiate pripravené semená s hĺbkou 2 - 3 cm a keď sa objavia prvé výhonky, zabezpečte ďalšie osvetlenie a zvlhčenie;
  • sadenice pestujte v kvetináčoch s rozmermi 8x8 cm bez zberu a je potrebné ich vysadiť po vytvorení 5-6 listov as výškou rastliny najmenej 25 cm;
  • v prípade partenokarpických hybridov dodržujte optimálny rozstup riadkov 1,3 - 1,5 m.

Výsev osiva na hrebeňoch otvoreného terénu bez použitia prístreškov v neererzemickej zóne našej krajiny sa uskutočňuje od polovice mája do začiatku júna.

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o uhorky Uran F1 by mala byť rovnaká ako u hybridov opeľovaných včelami, s výnimkou toho, že im venujete trochu viac pozornosti:

  • pozorujte optimálnu teplotu pre rast + 18 ... +24 ° С;
  • v neprítomnosti dažďa a keď sa pestuje v chránenej pôde najmenej dvakrát týždenne, uhorka sa krúti výlučne teplou vodou, najlepšie večer;
  • kŕmiť pod koreňom minerálnymi hnojivami rozpustnými vo vode;
  • po zavlažovaní vykonávať burinu a povrchové uvoľňovanie pôdy.

Pri starostlivosti o odrody partenokarpov by sa osobitná pozornosť mala venovať postupu formovania kríkov uhoriek. Štipnutie začína oslepením odstránením výhonkov a kvetov v dutinách prvých piatich listov. Dĺžka nasledujúcich šiestich výhonkov by mala byť 20 - 25 cm a potom sa výhonky zaseknú až do 35 - 40 cm. Keď hlavná riasa dosiahne svoju maximálnu dĺžku, môžete ju stlačiť alebo nasmerovať jej rast.

Recenzie záhradníci

Uhorka „Uran F1“, na rozdiel od mnohých nových hybridov, nikdy nerastie do hrúbky a zachováva si atraktívny vzhľad, aj keď je prezretá. Ďalšou dôležitou charakteristickou črtou tejto odrody je jej schopnosť vynikajúcich ovocných sadov v stresových podmienkach, ako sú náhle zmeny teploty a silný vietor.

Jemnosti starostlivosti o uhorky

„Urán F1“, podľa hodnotenia záhradníkov, má mnoho výhod: dobrý rast, bohaté nepretržité rodenie, vysoká produktivita, odolnosť voči mnohým chorobám. Chuť uhoriek je pre spotrebiteľov charakteristická ako vynikajúca. Zrelé uhorky si zachovávajú vynikajúcu chuť a zostávajú chrumkavé, aj keď sú v konzervách. Odroda nevyžaduje opeľovanie hmyzom a vynikajúce ovocie pri pestovaní v skleníku.