Inštrukcia

Jahoda "Borovitskaya": opis a odporúčania pre starostlivosť

Jahoda "Borovitskaya": opis a odporúčania pre starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahoda Borovitskaya sa získala krížením takých dobre známych odrôd záhradných jahôd ako Nadezhda a Redgontlet. Odroda bola vyšľachtená poprednými odborníkmi All-ruského záhradníckeho a záhradníckeho ústavu. Jahoda „Borovitskaya“ sa týka odrôd veľmi neskorého dozrievania a opis odrody je uvedený v štátnom registri Ruskej federácie pre regióny Volga-Vyatka a Ďaleký východ.

Vlastnosti triedy

Jahody alebo záhradné jahody vytvárajú silné, vzpriamené a dobre listnaté kríky. Vývody na každom kroví bobúľ sú vytvorené dosť veľa. Stopky dlhé a silné. Sú umiestnené nad úrovňou listov. Odroda sa vyznačuje prítomnosťou polopriestrelných kvetov a kvetov s viac kvetmi. Produktivita tejto triedy je veľmi vysoká.

Sadzby bobúľ sú veľmi vysoké. Bobule sú dosť veľké. Pri prvej úrode dosahuje priemerná hmotnosť plodov na predaj 30 - 35 g. Pri následnom plodení je priemerná hmotnosť bobúľ 15 - 17 g. Bobule majú pravidelnú matnú formu. Krk na bobule úplne chýba. Hustá a voňavá dužina svetločervenej farby je pokrytá pokožkou, ktorej farba sa môže meniť od jasne červenej po výraznú oranžovo-červenú farbu. Bobule na univerzálne použitie. Skóre chuti je štyri body.

Jahody: výsadba a starostlivosť

Technológia pristátia

Jahody s názvom Borovitskaya sa vysádzajú skoro na jar alebo veľmi skoro na jeseň. Ak existuje riziko, že po výsadbe bude teplotný režim veľmi nízky a rastliny sa môžu poškodiť vratnými mrazmi, potom by sa postele s rastlinami mali chrániť oblúkami s plastovou fóliou.

Pred pristátím by ste mali správne vybrať a pripraviť miesto. Jahody sa môžu vysádzať po listových šalátoch, špenáte, strukovinách, kôpri, kapuste a kedlubni. však záhradné plodiny, ako sú reďkovky, fazuľa, horčica, reďkovky, petržlenová vňať a cesnak, sú najlepšími predchodcami jahôd alebo záhradných jahôd.

Neodporúča sa pestovať záhradné jahody po zemiakoch alebo rajčiakoch, ako aj vracať jahody na miesto skôr ako o päť až šesť rokov neskôr.

Takmer každá pôda je vhodná na pestovanie jahôd na osobnom pozemku, ale na dosiahnutie vysokého výnosu je lepšie umiestniť sadenice tejto plodiny na úrodnú a ľahkú neutrálnu pôdu. Správny plán výsadby záhradných jahôd vám umožní pestovať kvalitné a veľké plodiny.

Za najlepší spôsob pristátia sa považuje dvojradová dráha, v ktorej je vzdialenosť medzi pásikmi 65 - 70 cm. Pri tejto metóde by spravidla nemala byť vzdialenosť medzi čiarami menšia ako 30 - 35 cm a vzdialenosť medzi kríkmi v rade by mala byť približne 15 - 20 cm. Aby sa urýchlilo zakorenenie sadeníc, pred výsadbou musia byť všetky korene rastliny starostlivo orezané na dĺžku 5-7. cm a potom ošetrené stimulátormi rastu.

Výsadbové jamy by sa mali hojne naliať teplou vodou a narovnať koreňový systém rastlín, ktorý sa potom posype úrodnou pôdou. Po výsadbe sa uskutoční hojné zalievanie a odporúča sa mulčovať organickou hmotou. Výsadba jahôd na anorganickom komposte vo forme špeciálnych fólií alebo netkaného záhradného materiálu agrotexu dáva dobrý výsledok.

Tipy na starostlivosť

Záhradná jahoda "Borovitskaya" patrí do kategórie vysoko produktívnych a vyžaduje si dobrú starostlivosť, ktorá zaručuje vysokú a stabilnú úrodu. Preto by sa pri pestovaní mali dodržiavať tieto odporúčania:

  • ak existuje suchý a pomerne teplý prameň, prvé zalievanie jahôd by sa malo uskutočniť koncom apríla;
  • Odporúča sa zalievať bobuľovú kultúru skoro ráno, aby listy mohli zaschnúť, keď do nich vstúpi voda;
  • zavlažovacie opatrenia by sa mali vykonávať počas vegetačného obdobia, ktoré umožní rastlinám získať dobrú výživu vo všetkých fázach vývoja;

  • zalievanie záhradných jahôd po zbere je povinné a prispieva k úplnému položeniu pukov kvetov bobúľ;
  • niekoľko týždňov po výsadbe v dobre zakorenených rastlinách sa odporúča pridať 5 kg hnoja na meter štvorcový;
  • počas aktívneho plodenia sa odporúča kŕmiť jahody močovinou alebo roztokom s použitím obyčajného drevného popola;
  • počas celej sezóny môžete používať špeciálne hnojivá pre záhradné jahody na vrchný dresing alebo použiť organické hnojivá, ako je kuracie hnoj alebo infúzia mulleínu, na výsadbu bobúľ;
  • po poslednej úrode je potrebné rastliny kŕmiť minerálnymi hnojivami.

Počas celého vegetačného obdobia sa vykonáva pravidelné uvoľňovanie pôdy, najmä po zalievaní a všetky buriny sa systematicky odstraňujú.

Prvé kŕmenie jahôd

Recenzie záhradníci a záhradníci

Jahoda s názvom Borovitskaya nezaujala veľa záhradníkov. Napriek vlastnostiam deklarovaným pôvodcom odrody táto jahoda od domácich chovateľov dozrieva veľmi neskoro, preto v niektorých severnejších oblastiach našej krajiny je obdobie plodenia podľa niektorých záhradníkov nedostatočné. Napriek niektorým nevýhodám sa však táto odroda porovnáva priaznivo s vysokou zimnou otužilosťou a regeneračnou schopnosťou a tiež sa pomerne dobre etablovala v strednom Rusku a Moskovskom regióne.