Nápady

Technológia pestovania jahôd „Temptation f1“


Jahody Remptantny a veľkoplodé jahody „Temptation f1“ sú jednou z najlepších odrôd, ktoré sú optimálne prispôsobené na pestovanie na domácich pozemkoch a záhradných pozemkoch. Rané a veľkoplodé talianske odrody sa môžu pestovať nielen na hrebeňoch otvoreného terénu, ale aj v skleníkových stavbách, ako aj v skleníkoch.

Opis stupňa

Strawberry Temptation-f1 vytvára kompaktné kríky s tmavozelenými listami. Bobule sú v tvare kužeľa, tmavočervenej farby, s povrchovým leskom, prenosné. Rozety prvého rádu kvitnú ešte pred fázou zakorenenia, preto sa táto odroda osvedčila, keď sa pestovala ako rastlina ampel.

Odroda sa vyznačuje zimnou odolnosťou a zvýšenou produktivitou. Hybridná forma je jedinečná svojím súborom kvalitatívnych charakteristík. Ampelická záhradná jahoda nesie ovocie od polovice mája do výrazných mrazov. Opis odrody zahŕňa kombináciu veľkoplodého ovocia a údržby. Priemerná hmotnosť obchodovateľných bobúľ je 20 - 35 g. Každá dospelá rastlina bobule tvorí najmenej dvadsať stopiek.

Hodnotenie chuti podľa recenzií spotrebiteľov výrobkov z bobúľ av súlade s hodnotiacou stupnicou je 4,8 bodu. Bobule sa zbierajú, keď dozrievajú. Počas sezóny sa zbierka uskutočňuje v niekoľkých etapách. Keď sa pestujú ako ampelná kultúra, rastliny sa umiestnia do závesných kvetináčov a ružice sa zavesia, keď sa tvoria, čím sa kompozícii dodáva dekoratívny efekt.

Odrody a odrody jahôd

Rastúce vlastnosti

Záhradná hybridná lesná jahoda so zvučným názvom „Temptation“ predstavuje prvú úrodu bobúľ, ktoré sa dajú predávať asi mesiac a pol po výsadbe sadeníc na trvalom mieste. Každá dospelá rastlina tvorí za priaznivých poveternostných a klimatických podmienok, kvalitnej prípravy pôdy a súladu s technológiou pestovania asi 1,5 - 1,6 kg vybraných bobúľ.

Rastlina bobule bezprostredne po výsadbe obsahuje plodinu, ktorej hodnota nezávisí od dĺžky denného svetla a ročného obdobia. Preto je táto hybridná forma osobitne zaujímavá pre poľnohospodárske podniky, ktoré sa zaoberajú celoročným pestovaním plodov s vysokým výnosom.

Úroda sa netvorí len na kríkoch dospelých bobúľ, ale aj na tvarovaných vývodoch. Pri tejto odrode však existujú aj určité nevýhody, medzi ktoré patrí intenzívna tvorba fúzy, ktorá značne vyčerpáva materskú rastlinu. Okrem toho začínajúci záhradníci často nie sú schopní získať semená vysokej kvality.

Pravidlá vykládky

Na pestovanie jahody Temptation je potrebné zvoliť dobre osvetlenú plochu s najúrodnejšou pôdou a dodržať vzdialenosť medzi sadenicami bobúľ 45 - 50 cm. Osivá musia spĺňať všetky požiadavky medzinárodných noriem a GOST. Ako výsadbová zmes by ste mali použiť hotovú kvetinovú pôdu alebo pripraviť pôdu na výsadbu pomocou troch častí piesku a piatich dielov vysokokvalitného humusu.

Siatie sa odporúča začať vo februári alebo začiatkom marca. Semená by mali byť vysiate veľmi opatrne na hojne navlhčený povrch bez toho, aby boli pochované v pôde. Podľa teplotného režimu a optimálnych ukazovateľov vlhkosti sa prvé výhonky objavia asi po mesiaci.

Ako sadenice rastú a pred potápaním do samostatných sadeníc, je potrebné udržiavať indikátory teploty na úrovni +22-23 ° C. Po vzhľade dvoch pravých listov sa sadenice potápajú. Tvorba šiestich pravých listov je postačujúcou podmienkou pre výsadbu do pôdy na konštantnom mieste (pri pozitívnych teplotách a pri dobrom zahrievaní pôdy).

Závod reaguje na vysokú poľnohospodársku technológiu. Pri pestovaní je potrebné vykonávať zálievku a zálievku, pravidelne vykonávať uvoľňovanie pôdy a dôkladné odburinenie. Je tiež potrebné pravidelne spracovávať rastliny, ktoré budú chrániť bobuľovú kultúru pred najbežnejšími chorobami a škodcami jahôd. Na jar môžete nastriekať bobuľové kríky prípravkami Taurus alebo Caesar.

V zimnom období sa vykonáva opakované preventívne ošetrenie, odstraňovanie suchých listov a stopiek, prerezávanie odtokov av prípade potreby ich zakorenenie. Vo väčšine regiónov je potrebné, aby bobuľová kultúra bola chránená pred mrazom.

Recenzie letných obyvateľov

Záhradné jahody novej hybridnej formy „Temptation f1“ tvoria podľa záhradníkov pomerne husté, šťavnaté a veľmi sladké bobule, ktoré sa vyznačujú veľmi výraznou a príjemnou vôňou muškátového ovocia. Prítomnosť dlhých stopiek môže tejto kultúre bobúľ dodať špeciálny dekoratívny efekt. Najlepšie sa spravuje v regiónoch s miernym podnebím a teplými letami.

Ako pestovať jahody

Mnoho amatérskych záhradníkov s veľkým potešením pestuje túto novú odrodu jahôd v kvetináčoch alebo ako kultúra kvetináčov a kladie rastliny na balkóny alebo terasy. Odroda je veľmi sľubná a vďaka rastúcej technológii umožňuje vynikajúce výsledky a vysoké výnosy.