Dom a záhrada

Hruška "Perun": opis a vlastnosti pestovania

Hruška "Perun": opis a vlastnosti pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška "Perun" bola v roku 1994 odoslaná na testovanie odrôd štátu, po čom sa stala veľmi obľúbenou u ruských záhradníkov. Neskorú jesennú odrodu získali špecialisti pomenovaní sibírsky výskumný ústav záhradníctva M.A. Lisavenko.

Pri šľachtení sa použila rodičovská línia predstavovaná selektívnou formou č. 10821 a odrodou „Deccanum winter“. Autormi odrody boli chovatelia I. A. Puchkin, I. P. Kalinina, E. P. Karataev a M. I. Borisenko

Opis a odrodové charakteristiky

Odroda je rozdelená na zóny v západosibírskych a východosibírskych regiónoch. Okrúhla koruna hrušky Perun je dosť rozľahlá. Stromy sú stredne veľké, s dobre vyvinutými jednoduchými a zložitými prstencami na tvorbu ovocia.

Výstrely oblúkovitého tvaru, hnedej farby. Listy strednej veľkosti, široko vajcovitého tvaru, tmavozelenej farby, hladké. Listové dosky sú konkávne, s nevýznamnými zárezmi na rovnom okraji.

Plody sú relatívne stredne veľké. V štádiu technickej zrelosti dosahuje priemerná hmotnosť 135 - 145 g, hruškovité, hľúzovité a nerovnaké. Krycia pokožka je hladká, s výraznou olejnatosťou a charakteristickým leskom. Hlavné integumentárne farbenie vo fáze odstrániteľnej zrelosti je zelené. V štádiu spotrebiteľskej zrelosti sa farba ovocia zmení na zlatožltú, s červeným rozmazaným typom červenania.

Opis buničiny v štádiu zrelosti spotrebiteľa znamená vysokú chutnosť. Buničina je šťavnatá, biela, mastná, jemná, jemnozrnná, kyslá a veľmi aromatická.

Hruška: pestovanie a starostlivosť

Dátumy a pravidlá orezávania

V roku výsadby hruška Perun rastie pomerne slabo a prakticky nevyžaduje jarné prerezávanie. V budúcnosti sa orezávanie ovocných stromov najlepšie vykonáva v zimnom období jar, od februára do začiatku mája. Prerezávanie mladého ovocného stromu a hojnej ovocnej hrušky staršieho veku má, samozrejme, určité rozdiely.

Správne prerezávanie dokáže vrátiť rast hrušiek, a tiež výrazne zvyšuje produktivitu a umožňuje vám predĺžiť čas plodenia. Okrem toho sa zlepšuje vzhľad záhrady. Pri realizácii takejto udalosti sa však musia dodržiavať základné pravidlá:

 • prvé prerezávanie sa vykonáva, keď rastlina dosiahne vek najmenej dva roky, pri prerezávaní musíte dodržať správny uhol rezu;
 • nemôžete rezať mladé výhonky, ktoré rastú z hlavnej stonky;

 • na mladých ovocných rastlinách by sa mal hlavný alebo stredný kmeň skrátiť o štvrtinu, zatiaľ čo susedné vetvy sa rozrezajú na „prsteň“;
 • vodidlom pre správne orezanie je prstencový prítok do kôry, ktorý je umiestnený na spodnej časti vetiev;
 • asi päť alebo šesť postranných vetiev by malo zostať na hlavnej časti, ktorá by mala byť umiestnená v uhle 45 stupňov k stonke rastliny;
 • všetky nadbytočné kostrové vetvy by sa mali každý rok starostlivo orezávať asi o štvrtinu dĺžky;
 • pre aktívny rast a vývoj mladých výhonkov je veľmi dôležité pravidelne skrátiť prerezávanie nielen vo vnútri koruny ovocného stromu, ale tiež aspoň raz za tri roky na celej ploche;
 • orezávanie ovocného stromu proti starnutiu by malo začať s najnižšími vetvami a postupne sa presúvať na vrchol rastliny.

Po dokončení orezania musia byť všetky sekcie starostlivo ošetrené záhradným variantom, ktorý je možné nahradiť olejovou farbou. Správne prerezávanie hrušiek zlepšuje osvetlenie koruny a tiež robí záhradné výsadby vhodnými na preventívne postrekovanie a zber.

Recenzie letných obyvateľov

Hruška "Perun" získala vysoké známky od záhradníkov a pozitívne recenzie vďaka vynikajúcej prezentácii a vynikajúcim spotrebiteľským kvalitám zrelého ovocia, ako aj prítomnosti dostatočne vysokej odolnosti voči poškodeniu hubovými chorobami. Odroda veľmi dobre reaguje na zálievku a vrchný dresing.

Skúsení záhradníci odporúčajú používať dusičnany v pomere najmenej 1:50 a močovinu v pomere 80 - 120 ga 5 l vody na ovocný strom. Malo by sa to pamätať hnojenie mladej hrušky na jar zahŕňa zavedenie minerálnych hnojív, ktoré by nemali byť v priamom kontakte s koreňovým systémom rastliny. Dobrý výsledok sa dosiahne vrchným obväzom s organickými látkami. Nedostatočná zimná otužilosť spočíva v uskutočňovaní kvalifikovanej a včasnej prípravy ovocných sadov na zimné obdobie.

Ako vytvoriť korunu hrušky

Napriek mnohým výhodám hrušky Perun záhradníci často odmietajú pestovať túto odrodu na pozemkoch pre domácnosť kvôli zlému skladovaniu plodín a pomerne častému výskytu plodov.


Pozrite si video: Minecraft-Survival - První diamanty !!! tvorba zahrádky a průzkum w Hruška (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Palben

  the phrase Incomparable)

 2. Luther

  Myslím, že nemáš pravdu. Som si istý. budeme diskutovať. Napíšte do PM.

 3. Malanris

  It's always nice to read smart people.

 4. Dassous

  Ak ste sa častejšie pozerali na jednoduchú matematickú referenčnú knihu, diskusie o tejto téme by sa mohli úplne vyhnúť.Napíšte správu