Tajnosť

Jahoda "Alba": vysoko produktívna talianska odroda

Jahoda "Alba": vysoko produktívna talianska odroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahody alebo záhradné jahody chovali Alba veľmi známa talianska spoločnosť New Fruts, ktorá sa nachádza v meste Cesena. Odroda "Alba" patrí do kategórie skorých zrelých a elitných.

Odroda sa objavila na území Európy pred viac ako desiatimi rokmi a stala sa veľmi populárnou nielen vo vlasti, ale aj medzi ruskými a bieloruskými záhradníkmi, ktorí ju radi pestujú na domácich pozemkoch. Odroda je vhodná na pestovanie na hrebeňoch otvoreného terénu a v skleníkoch.

Opis stupňa

Kríky záhradných jahôd odrody Alba sú stredne veľké, kompaktné, prispôsobené na znášanie horúceho počasia a vynikajúce znášanie sucha. Výška jahodovej kríky nepresahuje 30 - 35 cm. Kríky sa vyznačujú odolnosťou voči chorobám koreňového systému, poškodením múčnatkou a popálením baktériami. Pri vykonávaní preventívnych ošetrení by sa mala zohľadniť citlivosť rastlín na poškodenie antraskózou.

Záhradné jahody tejto odrody nie sú náročné na poľnohospodársku technológiu a vyznačujú sa vysokou dlhodobou produktivitou. Výťažok z každej jahodovej rastliny dosahuje 1,2 - 1,3 kg. Jahody alebo záhradné jahody odrody Alba sú vhodné na pestovanie ako sadenice, ktoré sa skladujú v chladiarenských skladoch, ako aj čerstvé alebo zhluky sadeníc.

Jahoda "Alba": vlastnosti odrody

Berry charakteristika

Jahoda "Alba" začína rodiť začiatkom mája na otvorenom priestranstve. Zrelé bobule majú podlhovastý tvar, jasne červenú farbu a lesklý povrch. Buničina je veľmi jemná, sladká a kyslá, s bohatou jahodovou príchuťou. Zozbierané úplne dozreté bobule sú prepravovateľné a veľmi dobre skladované. Táto odroda sa môže použiť nielen v čerstvej forme, ale aj na konzervovanie, ako aj na zmrazenie pri zachovaní vynikajúcej chuti bobúľ.

Výsev osiva

Odrody jahôd „Alba“ vykazujú vysoké percento klíčivosti pri pestovaní zo semien od známych a osvedčených výrobcov semenného materiálu. Výsev osiva sa odporúča od polovice januára do posledných dní februára.

Na pestovanie sadeníc môžete použiť nielen zakúpenú hotovú pôdu, ale sami si tiež pripraviť pôdnu zmes na pestovanie záhradných jahôd. Keďže semenný materiál záhradných jahôd je veľmi malý, mala by byť pôda na výsadbu sypká a ľahká, pokiaľ možno s malým obsahom piesku, ako aj humus a rašelina.

Pred výsevom niekoľko dní by sa semená jahôd mali namočiť do vody, ktorá sa odporúča denne čistiť. Semená jahôd alebo záhradných jahôd sa nesmú zakopávať alebo posypať pôdou, preto môžete použiť iný spôsob: vrstva snehu sa naleje na povrch pôdy v sacej nádrži a semená sa vysejú na ňu. Výsev musí byť zakrytý filmom alebo sklom. Je potrebné zabezpečiť, aby pôda nevysychala a pravidelne ju striekať teplou vodou zo striekacej pištole.

Najpriaznivejší teplotný režim na klíčenie semien záhradných jahôd je 22 - 25 ° C. Na konci marca si môžete vybrať sadenice, a opakované potápanie už pestovaných sadeníc sa uskutoční najskôr po mesiaci a pol. Je možné pestovať sadenice jahôd na trvalom mieste na otvorenom teréne, keď sa na nich objaví 5 až 7 listov a výška sadenice dosahuje asi päť centimetrov. Úplný výnos sa získa za rok.

Pestovanie zo sadeníc

Jahody s názvom „Alba“ sa najčastejšie pestujú záhradníkmi zo sadeníc, ktoré sú veľmi cenným materiálom intenzívneho pestovania rastlín, a naznačujú vynikajúce chuťové vlastnosti budúcej plodiny.

Výsadba záhradných jahôd sadbami sa uskutočňuje v apríli až máji a plodina sa získa v prvom roku pestovania. Zakúpené sadenice by sa mali dôkladne preskúmať.

Trieda sadbyVonkajšie vlastnosti a parametre
Trieda sadeníc záhradných jahôd „A“Dĺžka koreňového systému je najmenej 5 cm. Existujú tri alebo viac úplne vyvinutých letákov. Apikálny púčik rastliny je dobre vyvinutý. Sadenice Bush silné a podsadité
Trieda sadeníc záhradných jahôd „B“Dĺžka koreňového systému je najmenej 3 cm a obsahuje 2 - 3 úplné, úplne vyvinuté letáky. Apická oblička má dostatočný vývin

Kvalitné sadenice záhradných jahôd zaručujú prežitie 95 - 100%. Vyznačujú sa skorou zrelosťou a stabilnou, vysokou produktivitou a sú tiež odolné voči chorobám a parazitom rastlín. Mali by byť uprednostňované odrody a hybridné formy, ktoré sú určené na kultiváciu. a spolu s vysokou produktivitou majú najlepšie indikátory zimnej odolnosti a odolnosti voči chorobám.

Recenzie záhradníkov

Jahoda „Alba“ sa považuje za mimoriadne zrelú a pomerne produktívnu škálu zahraničného výberu. Recenzie záhradníkov charakterizujú jahody tejto odrody ako nenáročné pri vykonávaní starostlivosti, vysoko výnosné, s dlhým plodom. Bobule sú veľmi kvalitné a vhodné na spracovanie. Plne dozreté bobule môžu zostať na kríkoch niekoľko dní bez straty kvality a prezentácie.

Pestovanie jahôd zo semien

Odroda sa osvedčila pri pestovaní v kvetináčoch a je vhodná na vytváranie tunelov. Získanie vysokokvalitného sadenice nie je problém, pretože rastlina tejto odrody sa veľmi ľahko množi fúzy, ktoré sa dajú dlhodobo skladovať bez straty klíčivosti. Je možné znížiť množstvo chemickej expozície rastlín spôsobenej rezistenciou na hlavné choroby jahôd a škodcov.Komentáre:

 1. Westbrook

  Offset! a niipet!

 2. Costello

  It does not disturb me.

 3. Rudd

  veľmi dobré informácie

 4. Baecere

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Napíš mi v PM, povieme.

 5. Moll

  Potvrdzujem. Prihlasujem sa k odberu všetkých vyššie uvedených.Poďme o tom diskutovaťNapíšte správu