Návrh

Uhorka "Emerald Náušnice F1": ideálna odroda pre uhorky a uhorky


Parthenokarpická hybridná uhorka „Emerald Earrings F1“ sa vzťahuje na odrody rané zrením odporúčané na pestovanie v nevykurovaných skleníkoch na jarnom filme. Odroda vytvára priateľskú hojnú úrodu za 43 až 47 dní.

Vlastnosti triedy

Uhorka „Emerald Earrings F1“ je stredne veľkým typom kvitnúcej samice s 8-10 vaječníkmi v každom uzle. Dĺžka Zelentsy v technickej fáze zrelosti je 9-11 cm. Plody sú valcovité, stredne veľké, s hľúzami a bielymi ostnami. Chuť a predajnosť Zelentsy sú veľmi vysoké. Odroda sa vyznačuje univerzálnosťou použitia ovocia.

Priemer prierezu úplne dozretej zelenej hmoty nepresahuje 4 cm. Buničina je šťavnatá a chrumkavá, bez dutín a príznakov horkosti. Priemerná hmotnosť obchodovateľných zelených rastlín je 105 g. Odroda je odolná proti porážke kladuchózou, vírusom mozaiky uhoriek a múčnatkou. Produktivita dosahuje 11 až 12 kg na každý meter štvorcový výsadby. Priateľské ovocie a veľké množstvo vaječníkov v uzloch umiestnených na hlavných a bočných výhonkoch vám umožní získať najmenej 6 až 7 kg zelených listov z jednej rastliny.

Ako pestovať uhorky v skleníku

Pravidlá vykládky

Podobne ako väčšina moderných odrôd, aj semenný materiál uhoriek „Emerald Earrings F1“ od pôvodcu „Gavrish“ prechádza úplnou prípravou pred výsadbou a nevyžaduje ďalšie opatrenia, ako je zahrievanie a namáčanie v stimulátoroch rastu.

Výsev osiva priamo do pôdy v skleníku by sa mal vykonávať v polovici mája, v súlade s odporúčanou schémou 50 × 50 cm odporúčanou výrobcom. Táto odroda ukazuje maximálny výnos vo filmových skleníkoch, ale môže rásť na hrebeňoch v otvorenom teréne, za predpokladu, že sa semenáčiky vysadia po tom, čo hrozí nebezpečenstvo spätného mrazu. Výsev sadeníc sa uskutočňuje v poslednej dekáde apríla a sadenice sa môžu vysádzať do pôdy od konca mája do polovice júna, ak rastliny majú 3-4 pravé listy. Pre túto uhorku sú vhodné dobre osvetlené a netienené oblasti s úrodnou a ľahkou pôdou zahriatou do hĺbky 10 - 12 cm (aby nedošlo k zamrznutiu koreňového systému sadeníc a urýchleniu klíčenia semien). Do výsadbových otvorov sa odporúča pridať humus a trochu drevného popola, najlepšie breza, a vyliate ich veľkým množstvom vody.

Funkcie starostlivosti

Uhorky odrody "Emerald Náušnice F1" dobre reagujú na vysokú poľnohospodársku technológiu, ktorá spočíva v týchto činnostiach:

  • pravidelné, včasné a mierne zalievanie vodou zahriatej denne na slnku (prvé zalievanie sadeníc uhoriek alebo sadeníc sa vykonáva za dva až tri dni);
  • realizácia 3-4 obväzy pre letnú sezónu s použitím organických a minerálnych hnojív (prvé ošetrenie sa uskutoční dva týždne po klíčení);
  • uvoľnenie lôžok pred a po zavlažovaní, aby sa zabránilo tvorbe pôdnej kôry a zlepšila sa priepustnosť pôdy pre vzduch;
  • čistenie pôdy od burín;
  • preventívne postrekovanie rastlín ľudovými prostriedkami na ich ochranu pred základnými chorobami a škodcami; pri prvých príznakoch choroby sa odporúča liečba liekom Topaz, Oxychoma, Gamair a Alirin-B.

Je lepšie pestovať túto odrodu na mrežích: To vám umožní správne formovať rastliny a dosiahnuť najvyšší možný výnos.

Recenzie záhradníci

Opis hybridných uhoriek „Emerald Náušnice F1“ je uvedený v skupine spoločností „Gavrish“. Záhradníci reagujú na odrodu pozitívne, charakterizujú ju ako krátke, rovnomerne tvarované, chrumkavé, horké zelene s bielymi hrotmi. Odber zeleniny v štádiu technickej zrelosti sa uskutočňuje 8 až 11 dní po vytvorení vaječníkov. Okrem toho je odroda vhodná na zber 2 - 3-dňových uhoriek a 4 - 5-denných uhoriek.

Ako sa starať o uhorky

Je potrebné vziať do úvahy taký znak odrody, ako je pomerne krátka doba návratu plodov, ktoré rastú veľmi rýchlo. Obdobie aktívneho plodenia spravidla netrvá dlhšie ako jeden a pol mesiaca, aby sa zabezpečila úroda počas letného obdobia, by sa mali uhorky pestovať do konca júna v niekoľkých etapách. Záhradníci si musia pamätať na to, že semená z rastlín tejto odrody by sa nemali zbierať kvôli strate jedinečných vlastností hybridu v budúcej generácii.