Inštrukcia

Hruška „Pamäť anzínu“: získanie vysoko produktívnej rastliny

Hruška „Pamäť anzínu“: získanie vysoko produktívnej rastliny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška „Memory of Anzin“ je jednou z najlepších a najobľúbenejších odrôd, ktoré sa v našej krajine bežne vyskytujú na záhradných pozemkoch a pozemkoch. Odrodu koncom leta chovali odborníci z Moskovskej poľnohospodárskej akadémie Timiryazev.

Odrôdová charakteristika

Hruška odroda "Memory of Anzin" - stredne veľké stromy so stredne silnou korunou, stredne veľké plody. Štandardná hmotnosť obchodovateľného ovocia sa môže meniť od 165 do 175 g. Forma je atraktívna, hruškovitého tvaru. Pokožka je pomerne tenká, stredne hustá, lesklá. Hlavná farba je zelenkavo žltá. Krycia farba je slabo vyjadrená, je matná, červenkastá.

Dužina je svetlo žltá alebo belavá žltá, veľmi šťavnatá, topená a mastná. Charakteristické je priemerné zrno. Chuť je vynikajúca. Chuť voňavej mäsa je sladká a kyslá. Ovocie sa používa nielen v čerstvej forme, ale je tiež skvelé na zachovanie.

Požiadavky na vykládku

Hruška Pamyat Anzin sa pestuje najlepšie na jar okolo druhej polovice apríla, až do hromadného prebudenia obličiek. Výsadbový čas vo veľkej miere závisí od pestovateľskej oblasti. V južných oblastiach našej krajiny sa hruška môže pestovať už v poslednej dekáde marca. Vo viac severných oblastiach sa sadenice ovocia vysádzajú začiatkom mája.

Štandardná veľkosť pristávacej jamy môže byť 65 × 65 alebo 80 × 80 cm a hĺbka závisí od typu pôdy a pohybuje sa od 70 cm do 1,2 metra. Na spodok pristávacej jamy by sa mali položiť tri vedrá humusu a dve vedrá piesku s pridaním jednej poháre. superfosfát.

Na výsadbu je veľmi dôležité používať zdravý materiál, v prvom rade je potrebné preskúmať miesto očkovania sadenice, ktoré by malo byť zreteľne viditeľné. Neprítomnosť takéhoto pozemku môže znamenať predaj nie sadenice ovocných stromov, ale sadenice. Koreňový systém a letecká časť by nemali mať žiadne poškodenie alebo porasty.

Počet koreňov v dobre vyvinutej a vysoko kvalitnej sadbe sa môže líšiť, musí však existovať výrazný hlavný koreň a dostatočný počet ďalších koreňov, ktorých dĺžka môže byť 30 - 40 cm. Uprednostňované by mali byť zónové odrody, ktoré sa môžu pestovať na jar alebo na jeseň.

Hrušky: výber odrôd

Funkcie starostlivosti

Správna starostlivosť o hrušku „Anzin's Memory“ zahŕňa včasnú implementáciu špecifického súboru opatrení:

  • Hnojenie ovocných stromov dusíkatými hnojivami sa uskutočňuje na jar, skôr ako kvitnú rastliny. Takáto udalosť sa vykonáva pomocou superfosfátu, draslíka a humusu, ktoré sa musia aplikovať do pôdy raz za tri roky. Na pôdach bohatých na živiny a na úrodnej pôde sa hnojenie príliš často neodporúča a hnojivo sa každoročne vyžaduje na vyčerpanej piesočnatej pôde.
  • Zavlažovanie vodou sa vykonáva bezprostredne pred kvitnutím, ako aj na začiatku jesenného obdobia, rýchlosťou piatich vedierok vody na vysoko produktívnu dospelú rastlinu.
  • Po každom zavlažovaní a daždi sa odporúča vykonať intenzívne uvoľnenie pôdy, čo umožní zvýšiť priepustnosť pôdy pre vzduch.
  • Aby sa znížilo množstvo polievania a aby sa udržala vlhkosť potrebná pre rastliny, malo by sa vykonať mulčovanie pôdy rašelinou, drevnými pilinami alebo suchou trávou.

  • Pravidelný význam má pravidelné odstraňovanie buriny a udržiavanie pôdy v okolí ovocných porastov v najvoľnejšom stave.
  • Pozitívne výsledky sa dosahujú listovým vrchným obväzom v štádiu kvitnutia s použitím roztoku 2% síranu alebo 3% superfosfátu.
  • Každé tri roky by sa malo vykonávať vyrezávanie koruny ovocných stromov proti starnutiu. Počas prerezávania sa odstránia trojročné výhonky a skrátia sa dvojročné vetvy
  • Včasná implementácia preventívneho postreku koruny minimalizuje riziko poškodenia rastlín najbežnejšími chorobami, ako aj hmyzích škodcov, ktorí parazitujú na hruške.

Recenzie a odporúčania letných obyvateľov

Popis hrušky „Memory of Anzin“ je obzvlášť zaujímavý pre záhradkárov, ktorí majú osobné pozemky v strednom Rusku. Je to veľmi dobrá odroda koncom leta s vynikajúcou odolnosťou proti mrazu, vysokým výnosom. Hruška je veľmi chutná a je odolná voči chrastavitosti a žlčovým roztočom. Trvanie skladovania zozbieranej plodiny pri teplote 0 ° C však nepresahuje jeden a pol mesiaca.

Napriek tomu, že recenzie na odrodu sú najčastejšie pozitívne, je potrebné veľmi starostlivo pristupovať k otázkam výberu výsadbového materiálu. Odrody odrody sa priaznivo vyznačujú nízkym odlupovaním ovocia, skorým dozrievaním a pravidelným plodením.

Ako prerezávať hrušky

Pri správnej technológii pestovania a priaznivých poveternostných podmienkach môže priemerný výnos jedného stromu dosiahnuť 40 kg. Otužilosť ovocných stromov tejto odrody v zime je nadpriemerná, takže rastliny na zimné obdobie nepotrebujú významnú prípravu. Je vhodné chrániť mladé výsadby pred zasiahnutím skorými a silnými mrazmi v zime bez snehu mulčovaním kmeňov v humuse koní.