Dom a záhrada

Rastúca sľubná hruška "Thumbelina"

Rastúca sľubná hruška "Thumbelina"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška Thumbelina jesennej zrelosti chovali skúsení chovatelia VSTISiP ako výsledok opeľovania medzidruhového hybridu č. 9 peľovou zmesou južných odrôd. Autori uvádzajú opis odrody a jej charakteristiky. Táto odroda bola nedávno vyčlenená na pestovanie v centrálnej spolkovej oblasti.

Charakteristika a opis odrody

Hruška pod veľmi symbolickým názvom "Thumbelina" sa stala najrozšírenejšou na pozemkoch pre domácnosť a záhradných pozemkoch v Moskve a okolitých oblastiach.

Stromy sú nízke, charakterizované pomalým rastom. Koruna je pomerne hrubá, mierne klesajúca, zaoblená. Výhonky sú krátke. Listy sú stredne veľké, s hladkým povrchom.

Plody sú stredne symetrické hruškovité vajce. Priemerná hmotnosť zrelej hrušky je 55 - 65 g. Šupka je veľmi tenká, hladká, s nepretržitým povlakom hrdzavej zlatohnedej farby, čo je odrodovou vlastnosťou. Hlavná farba ovocia je žltá. Krycie sfarbenie prakticky neexistuje.

Dužina je krémovej farby, mastná, veľmi šťavnatá, topiaca sa, krehká, s výraznou arómou. Chuť je sladká dezertného typu s takmer nepostrehnuteľnou kyslosťou. Plody majú vynikajúcu chuť bez ohľadu na poveternostné podmienky a sú určené na čerstvú spotrebu..

Ako zasadiť hrušku

Opatrenia na ochranu pred letákmi

Osobitné poškodenie triedy „Thumbelina“ je spôsobené húsenicami v letáku, ktorí žijú v listoch ovocných stromov. Najrozšírenejší rastlinný parazit bol v zóne bez chernozemu. Na hruškách pestovaných v záhradníctve v oblastiach Moskvy, Leningradu a Vladimíra nájdete často ružový leták charakterizovaný zlatou alebo hnedasto-žltou farbou.

Spracovanie záhradných výsadieb tohto škodcu by sa malo začať začiatkom jari. Droga „30“ má dobrú účinnosť, ktorá by sa po roztopení snehu mala postriekať rastlinami. Medzi veľmi účinné ošetrenie patrí spracovanie hrušiek. ““Atóm, Binom, Zolon, rovnako ako silné insekticídy "Pristátie" a "Terradim".

Neopraviteľné škody na ovocných stromoch môžu spôsobiť mladé húsenice, ktoré by sa mali zničiť "Lepidocide" "Bitoksibatsillin" alebo "Fitoverm". Odporúča sa spracovanie týchto biologických produktov za teplého, suchého a pokojného počasia. Skúsení záhradníci už dlho potvrdzujú účinnosť proti veľmi známym pyretroidom ako sú Aivengo, Qi-Alpha a "Fastak".

Tipy na starostlivosť

Hruška "Thumbelina" si udržala svoju vysokú produktivitu po mnoho rokovDodržiavajte jednoduché opatrenia starostlivosti:

 • je potrebné prísne sledovať, či je pôda okolo ovocných stromov vždy voľná, bez buriny a nie je suchá;
 • štandardná miera zavlažovania pre hrušky je dve alebo tri vedrá s vodou na každý meter štvorcový kmeňa kmeňa;
 • jarné kŕmenie sa vykonáva pomocou dusíkatých hnojív vrátane močoviny, dusičnanov alebo kuracieho trusu;

 • môžete aktivovať všetky vegetačné procesy, ako aj saturovať rastliny hrušiek organickou hmotou pomocou nitroammophoska;
 • listová vrchná úprava ovocných porastov v júli má dobrú účinnosť;
 • v polovici leta sa odporúča kŕmiť hrušku fosforom a draslíkom;
 • najúčinnejšia príprava ovocných stromov na zimné obdobie umožňuje zavedenie roztoku na báze 1 lyžice. l. chlorid draselný a 2 lyžice. l. granulovaný superfosfát zriedený v 10 1 vody;
 • pravidelné pravidelné prerezávanie stromu prispieva k dobrému plodeniu a tvorbe silnej kostry rastliny, ktorá vydrží zaťaženie plodiny.

Ochranné opatrenia zamerané na predchádzanie škodám spôsobeným chorobami a parazitmi rastlín sa vykonávajú od skorej jari do konca jesene.

Recenzie záhradníkov

Hruška "Thumbelina" vytvára pomerne malé ovocie, ale mínus je vyrovnaný vďaka úžasnej chuti hrušiek. Záhradníci láskavo nazývajú túto odrodu „Alyonushka“ alebo „Nevelichka a podľa hodnotenia ju nenahradia modernejšími a veľkoplodými odrodami.

Ako pestovať hrušku

Napriek vzniku významného počtu nových a veľmi sľubných odrôd hrušiek, ktoré v posledných rokoch chovali domáci a zahraniční chovatelia, je Thumbelina stále jednou z najlepších odrôd jesene dozrievajúcich na kultiváciu v pôde a v klimatických podmienkach moskovského regiónu.Komentáre:

 1. Ruffe

  Ste podobný odborníkovi)))))))

 2. Kazralkis

  And that we would do without your magnificent idea

 3. Akiran

  Specially registered at the forum to tell you a lot for your support.

 4. Corby

  More of these thingsNapíšte správu