Nápady

Strawberry "Diamond": vlastnosti rastúcich amerických veľkoplodých odrôd

Strawberry "Diamond": vlastnosti rastúcich amerických veľkoplodých odrôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodový „Diamant“ alebo Diamante, chovaný Kalifornskou univerzitou. Táto vysoko výnosná odroda je záhradníkom v Rusku dobre známa. Vo väčšine regiónov našej krajiny je „diamant“ považovaný za jeden z najlepších ukazovateľov chuti a výkonu, ako aj za najviac prispôsobené druhy opráv.

Opis a charakteristika

„Diamond“ - pestrá paleta neutrálnych hodín denného svetla, s veľkými, pretiahnutými lesklými plodmi oranžovo-červenej farby. Priemerná hmotnosť plodov s vysokou poľnohospodárskou technológiou dosahuje 30 - 32 g. Zrelé plody sú husté, nie príliš šťavnaté, s vysokým obsahom cukru. Farba dužiny je pomerne nízka, takže bobule tejto odrody sa na spracovanie zriedka používajú. Odroda je vhodná na prepravu na veľké vzdialenosti.

Charakteristické rozdiely jahodovej jahody Diamant sú jej vysoká produktivita, vynikajúca chuť a dobrá predajnosť bobúľ.

Odroda tvorí pomerne vysoké kríky s dobre vyvinutou listovou ružicou. Kvetenstvo sú umiestnené presne nad listami. Odroda je vysoko odolná voči poškodeniu roztočmi, plesňami, bielymi a červenými listami. V aktívnej rodiacej fáze rastliny sa pozoruje výrazná tvorba fúzy. Odroda sa môže pestovať na otvorenom teréne aj v nádobách alebo kvetináčoch.

Jahody: ako sa starať na jar

Pristátie

Záhradné jahody s veľkým ovocím sa spravidla pestujú z ružíc vytvorených na fúzy rastlín maternice. „Diamant“ sa však môže množiť aj semenami, čo je veľmi výhodné pre záhradkárov, ktorí žijú ďaleko od veľkých miest a nemajú možnosť kúpiť si kvalitný sadivový materiál.

Záhradné jahody môžu rásť na väčšine druhov pôdy, ale ukazovatele výnosnosti a kvality bobúľ sú priamo závislé od úrovne úrodnosti pôdy. Najlepšou možnosťou pestovania sú ľahké a stredne silné pôdne mechanické kompozície s pH 5,0 - 6,5.

Niekoľko týždňov pred výsadbou jahodových kríkov na trvalom mieste je vhodné hnojiť pôdu minulým rokom zhnitým hnojom v množstve 10 litrov na meter štvorcový. m. Ak je pôda na mieste pomerne ťažká, musí sa do nej pridať piesok.

Tipy na starostlivosť

Jahodový „diamant“ je náročný na stav pôdy a zavlažovanie a je menej odolný voči chorobám ako bežné odrody. Vyžaduje starostlivé vykonávanie opatrovateľských opatrení:

 • potreba pravidelného zalievania teplou vodou, najlepšie ráno alebo večer;
 • je potrebné uvoľniť pôdu a úhľadne narážajúce rastliny po zavlažovaní alebo zrážaní;
 • očistenie výsadby jahôd z burín;
 • mulčovanie jahodových záhonov, aby sa zvýšila účinnosť starostlivosti a znížili náklady na prácu pri zavlažovaní, burine a uvoľňovaní;

 • systematické hnojenie, a to nielen korene, ale aj vrchné listy na listoch; najúčinnejšie je použitie hnoja a trusu vtákov, ako aj bylinných alebo žihľavových nálevov;
 • spracovanie jahodových lôžok na profylaktické účely chloridom medi pred začiatkom fázy kvitnutia; Intavir a fungicídny prepínač môžete použiť aj s pridaním Tiovit-Jet. Na ochranu výsadby pred slimákmi je Slimax najúčinnejší pri koncentrácii 5 až 7 kg / ha, ako aj Metaldehyd, ktorý sa sype medzi radmi rýchlosťou 8 až 10 kg / ha;
 • kontrola výsadby jahôd pred začiatkom chladného počasia a odstránenie chorých a slabých rastlín, ako aj holý koreňový systém podokuchivanie a mulčovanie kríkov, po ktorom nasleduje prístrešok so smrekom alebo agrofibrom.

Recenzie záhradníkov

Divoká jahoda "Diamond" chovali americkí chovatelia už v roku 1997, zatiaľ však medzi záhradníkmi v mnohých krajinách nestratila svoju popularitu. Recenzie o tejto odrode sú väčšinou pozitívne. „Diamant“ dobre rastie na jednom mieste a hojne prináša ovocie najviac 3 roky a potom si vyžaduje transplantáciu.

Ako pestovať lesné jahody

V súčasnosti sú odrody s veľkým ovocím obzvlášť žiadané kvôli ich vysokej odolnosti voči škodlivým faktorom a mrazom, ako aj vďaka schopnosti vytvárať vysoké výnosy plodín, ktoré je možné obchodovať a chutné. Podľa mnohých záhradníkov patria medzi záhradné jahody Diamant práve tieto odrody.Komentáre:

 1. Shadrach

  Mýliš sa. I offer to discuss it.

 2. Knoton

  I can recommend to visit to you a site on which there are many articles on a theme interesting you.

 3. Seabright

  myslím, že sa mýliš. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.Napíšte správu