Inštrukcia

Broskyňa "Golden Anniversary": opis odrody a ochrana proti škodcom

Broskyňa "Golden Anniversary": opis odrody a ochrana proti škodcom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Broskyňa Golden Jubilee bola americkými chovateľmi o niečo menej ako pred sto rokmi a v povojnových rokoch bola zaradená do štátneho registra Ruskej federácie pre oblasť severného Kaukazu. Po prijatí tejto odrody sa odrody Elberta a Greensboro použili ako rodičovská línia. Opis odrody ho charakterizuje ako vhodný pre záhradníctvo v domácnosti.

Popis odrody rastlín

Broskyne Golden Jubilee sú stredne veľké so široko rozšírenou korunou. Plod sa vyskytuje v treťom roku po výsadbe na trvalom mieste. Kvitnutie sa pozoruje v strednodobom výhľade, puky kvetov sa kladú s mierou. Samotné kvety sú zvonovitého tvaru, veľmi krásnej tmavoružovej farby.

Plody sú veľké, vážia 135 - 145 g, široko oválny tvar so zaobleným vrcholom. Pokryté zlatožltou pokožkou strednej hustoty, s mierne výraznou pubescenciou a výrazným tmavým karmínovým začervenaním. Buničina je jasne oranžová, s ružovým odtieňom okolo kosti, vláknitá, sladká, s miernou kyslosťou. Kameň je strednej veľkosti, ľahko sa oddeľuje. Plody dezertov.

Broskyne sa zberajú v prvej dekáde augusta. Zozbierané sú dobre prepravené a môžu sa skladovať až týždeň. Produktivita je vysoká, v priemere 195 až 205 kg / ha. Odroda sa vyznačuje dostatočnou odolnosťou voči hubovým infekciám.

Broskyňové „zlaté výročie“: vlastnosti odrody

Ochrana proti škodcom

Broskyňa odrody Golden Jubilee je v záhradníctve často ovplyvňovaná rôznymi rastlinnými parazitmi, preto je potrebné vykonať terapeutické ošetrenie stromov:

  • v štádiu opuchu ovocných pukov sú rastliny často napadnuté weevilami a voškami, proti ktorým by sa malo bojovať pomocou aktary alebo komplexných prípravkov "Enzhio" a "Horus" v množstve 3 g na 10 l vody;
  • po kvitnutí môžu byť rastliny zasiahnuté východným motýľom, voškami a ovocnými motýľmi, proti ktorým je zmes tankov založená na "Actellica", "Horus" a "Čoskoro";
  • v období jesene a zimy je veľmi dôležité kontrolovať zimujúce škodce prerezávaním a odstraňovaním výhonkov napadnutých rastlinnými parazitmi s povinným spracovaním rezov záhradnými odrodami, ako aj čistením kôry.

Aby sa zabránilo infikovaniu broskýň škodcami a chorobami, Odporúča sa včas používať moderné insekticídy a účinné fungicídy na ochranu rastlín:

  • skoro na jar je vhodné postrekovať záhradné výsadby 1% roztokom síranu meďnatého;
  • v máji sa nasledujúce ošetrenie broskýň uskutočňuje pomocou roztoku osvedčeného lieku "Topsin M";
  • V štádiu aktívnej tvorby vaječníkov sa používajú vysoko účinné prostriedky na ochranu ovocných porastov, ako sú napr Abiga Peak, Delan alebo "Čoskoro."

Veľmi dôležitou podmienkou vysokej účinnosti preventívnych ošetrení a iných ochranných opatrení je včasné odstránenie čistiacich prostriedkov a listov z rastlín a okolo kmeňových kruhov na jeseň, po ktorých nasleduje uvoľnenie pôdy. Dodržiavanie technológie pestovania ovocných plodín zvyšuje imunitu rastlín a umožňuje im odolávať škodám spôsobeným závažnými chorobami a škodcami.

Preskúmania a odporúčania

Pri kultivácii v strednom Rusku by sme mali pamätať na nedostatočnú odolnosť odrody proti mrazu. V štádiu plnohodnotnej spotrebiteľskej zrelosti môžu plody spadnúť zo stromov. Zberané plodiny nemajú vysoké ukazovatele prenosnosti. (predtým sa hovorilo, že prenosnosť je dobrá) Pri nedostatočne vysokej poľnohospodárskej technológii sa pozoruje prudký pokles produktivity a výrazne sa ovplyvní aj kvalita ovocia. Z tohto dôvodu sa odroda neodporúča na kultiváciu pre začiatočníkov a neskúsených záhradníkov.

Ako prerezávať dvojročnú broskyňu

Napriek niektorým nedostatkom celkovo získala broskyňa Golden Jubilee veľmi dobré recenzie od skúsených letných obyvateľov. Poznamenáva sa, že plody majú pomerne hustú nevláknovú dužinu. Bol ocenený veľmi atraktívny pretiahnutý ovocný tvar. Medzi hlavné výhody rozmanitosti záhradníkov patrí vysoká chuť a predajnosť ovocia, ako aj univerzálnosť zberu. Podľa mnohých rokov pozorovania sú záhradné rastliny tejto odrody zriedkavo postihnuté múčnatkou.


Pozrite si video: Elán-Bosorka (December 2022).