Rastliny

Broskyňa "Kyjev skoro": charakteristika odrody a pravidlá pestovania

Broskyňa "Kyjev skoro": charakteristika odrody a pravidlá pestovania


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Broskyňa "Kyjev čoskoro" má niekoľko výhod a opis odrody je zaujímavý nielen pre záhradkárov a letných obyvateľov, ale aj pre profesionálnych poľnohospodárov zapojených do pestovania tejto plodiny v priemyselných objemoch.

Túto odrodu získali skúsení chovatelia v Kyjevskom záhradníckom ústave v dôsledku kríženia odrody "Kashchenko-208" a obľúbenej odrody "Gross Mignon". Broskyňa „Kyjev skoro“ je vhodná na pestovanie na západnom a severnom území Ruska, kde dozrie na konci druhej dekády júla.

Opis a odrodové charakteristiky

Broskyňa "Kyjev čoskoro" tvorí nízke stromy, dosahuje výšku nie viac ako 4-4,5 m. Crohnovy kruhový tvar, kompaktný, s priemernou hustotou výhonkov.

Plody majú zaoblený tvar. Hmotnosť zrelého ovocia sa môže meniť od 60 do 100 g. Charakteristická je prítomnosť výrazného brušného švu. Pokožka je jemná, sfarbenie sa líši od svetlo žltej po belavý krém, mierne rozmazané začervenanie. Buničina je biela, bez červenkastých žíl okolo kosti. Líši sa šťavnatosťou, hustou textúrou a sladkou chuťou s miernou kyslosťou. Chuť je veľmi vysoká.

Odroda "Skorý Kyjev" má vynikajúcu odolnosť proti múčnatke, kučeravým listom a iným najbežnejším chorobám. Zimná odolnosť ovocných stromov a pukov je pomerne vysoká, takže odroda sa môže pestovať takmer v každom regióne. Produktivita sa zvyšuje. V podmienkach vysokej poľnohospodárskej technológie je priemerný výnos z každého stromu najmenej 60 kg. Plodiny tejto odrody sa pestujú v treťom roku po výsadbe.

Broskyňa "Kyjev skoro": kultivácia

Dátumy a pravidlá vykládky

V závislosti od kultivačnej zóny môžete na jeseň alebo skoro na jar vysadiť broskyňu odrody Kiev. Čím bližšie je pestovateľská oblasť na juh, tým efektívnejšia je jesenná výsadba.

Pri výsadbe a pestovaní broskýň by ste si mali zvoliť nie bažinaté, ale skôr suché a vyvýšené pozemky, ktoré sú počas celého dňa dobre osvetlené slnkom. Pravidlá výsadby tejto rastliny majú určité rozdiely od výsadby iných ovocných stromov, ktoré určite by ste mali zvážiť, či chcete získať vysoko produktívnu kultúru:

  • broskýň je veľmi náročný na kvalitatívne zloženie pôdy, preto by sa malo uprednostniť vlhké mierne kyslé pôdy s dobrou drenážou a dostatočnou priedušnosťou. Najlepšie pôdy na pestovanie sadeníc broskýň sú piesočnaté alebo štrkové hlinky s veľkým množstvom organických látok;
  • jamy by sa mali pripraviť vopred na výsadbu s priemerom najmenej 60 cm a rovnakej hĺbky;

  • výsadbové jamy by sa mali plniť zmesou na báze humusu s prídavkom minerálnych hnojív vrátane draselnej soli, superfosfátu a dusičnanu amónneho;
  • všetky korene umiestnené v výsadbovej jame by sa mali starostlivo narovnať a potom by mal byť koreňový systém posypaný výživnou pôdnou zmesou.

Pri výsadbe by sa mala venovať pozornosť miestu očkovania, ktoré sa musí zakopať asi 5 až 7 cm pod zemou. Po výsadbe sa rastliny zavlažujú rýchlosťou dvojice vedierok vody pre každú sadbu ovocia. Odporúča sa mulčovať pôdu okolo stromov organickými látkami.

Recenzie záhradníkov

Broskyňa "Skorý Kyjev" sa osvedčila v priemyselnom pestovaní aj v letnom záhradníctve. Plody tejto odrody na západe a severe Ruska sa úplne dozrievajú 20. júla a v južných oblastiach o pár týždňov skôr.

Hlavnou nevýhodou tejto odrody broskýň je vysoký stupeň poškodenia rastlín kučeravými listami, takže odborníci odporúčajú proti tomuto škodlivému faktoru približne štyri postreky za sezónu. Okrem toho, ovocné plantáže v Kyjeve skoré broskyne reagujú mimoriadne negatívne na zamokrenie alebo nadmernú suchosť pôdy, ktorú je potrebné zohľadniť pri pestovaní v podmienkach záhradkárstva.

Ako zahriať broskyňu na zimu

Plody boli chválené - krásne, stredne veľké, žltkasté alebo mierne ružové s výrazným zobákom. Recenzie odrody sú veľmi pozitívne, čo určuje jej popularitu v našej krajine. V prvom roku po výsadbe je veľmi dôležité venovať rastlinám maximálnu pozornosť a prísne dodržiavať technológiu pestovania.