Tajnosť

Zemiaková "pevnosť": odolná voči horúčave a suchu

Zemiaková "pevnosť": odolná voči horúčave a suchu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaková „pevnosť“ od pôvodcu VNIIKH pomenovaná po A.G. Lorch sa získal ako výsledok šľachtenia odrodou Shurminsky-2 a hybridnou formou 2953-34. Táto sľubná skorá odroda bola zaradená do štátneho registra v roku 2005 a odporučila sa na pestovanie na území regiónu strednej čiernej Zeme.

Vlastnosti triedy

Zemiaková „pevnosť“ sa pestuje na osobných pozemkoch pomerne nedávno. Jeho kríky sú stredne vysoké, stonkového typu, polopriepustné. Kvetinové kvetiny sú červeno-fialovej, strednej veľkosti. Listy sú svetlozelené, stredne veľké, s mierne výraznou pitvou.

Koreňové plodiny majú zarovnaný oválny tvar a sú pokryté hladkou šupkou svetlo béžovej farby. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny nie je vyššia ako 130 g. Oči koreňových plodín majú prevažne malú veľkosť. Buničina koreňovej zeleniny má krémovú farbu a neobsahuje viac ako 11,2% škrobu.

Priemerný počet hľúz je 7 - 8 kusov na krík. Celkový výnos odrody nie je nižší ako 30 - 55 t / ha, predajnosť dosahuje 86 - 99%, udržiavacia kvalita je asi 97%.

Odroda patrí do kategórie skorých odrôd požadovaných v hospodárstve domácnosti, pričom splatnosť hľúz je splatná do 70 až 75 dní. Zemiaková "pevnosť" je odolná voči háďatkám, rakovine zemiakov, vírusovým chorobám a chrastavitosti.

Poškodenie hľúz a vrcholov plesne je v tejto odrode zriedkavé.

Pestovanie zemiakov: ako získať vedro z kríka

Pravidlá výsadby

Zemiaková „pevnosť“ sa odporúča pestovať na dobre osvetlených a rovných plochách, ktoré sa na jar rýchlo zohrejú a nemajú stagnáciu vlhkosti. Pri vykonávaní výsadbových prác musíte venovať pozornosť týmto nuanciám:

 • osivo by malo prejsť celým radom prípravných činnostívrátane klíčenia, záhradkárstva hľúz a postrekovania alebo namáčania proti závažným chorobám zemiakov;
 • preplantové ošetrenie hľuzy semien a postrek listov s regulátormi rastu pomáhajú zvyšovať imunitu rastlín voči patogénom húb;
 • pôda by mala byť na jeseň hlboko vykopaná a dobre hnojená; Mali by ste tiež vykonať malé kopanie a uvoľnenie hornej vrstvy na jar, v období pred výsadbou;
 • v nížinách av oblastiach so stojatou vodou a zvýšenou vlhkosťou pôdy sadivo zemiakov by sa malo pestovať na hrebeňoch alebo hrebeňovým spôsobom;
 • optimálny čas výsadby sadiva zemiakov by sa malo stanoviť prísne individuálne pre každé miesto, berúc do úvahy úroveň prípravy semenného materiálu, ako aj načasovanie zahrievania pôdy v hĺbke 10 cm;
 • pôda pristávacej plochy sa musí zahriať na teplotu +8 ° C a viac- vo dne aj v noci, inak dôjde k oneskoreniu klíčenia semenného materiálu a jeho rozkladu;
 • je veľmi užitočné mulčovať pôdu, Po výsadbe osiva sa musí pôda pokryť mulčom (rozdrvené buriny zmiešané so slamou, rašelinou alebo kompostom zmiešané s Bionexom).

Funkcie starostlivosti

Odroda zemiakov „Pevnosť“ si vyžaduje náležitú starostlivosť, ktorá zahŕňa všetky aspekty pestovateľskej technológie.

 1. Prvé uvoľnenie sa uskutoční pár týždňov po výsadbe zemiakov a pred uvoľnením rozstupov riadkov a pestovateľských rastlín sa odporúča hnojiť pomocou rozpustných hnojív, hnoja alebo trusu vtákov.
 2. Uvoľnenie je obzvlášť dôležité pri pestovaní zemiakov na ťažkých pôdach: vykonáva sa bezprostredne po vzídení a pred niekoľkými kvitnutiami v závislosti od stavu pôdy a výskytu burín.
 3. Nedostatočné pestovanie tejto odrody vedie k zníženiu úrody a kvality hľúz, čo súvisí so schopnosťou hľuzy Krepysh rozvíjať sa v hĺbke nie väčšej ako 20 cm.
 4. Zemiaky nie sú príliš záludné na zalievanie, ale na získanie dobrej úrody by sa rastliny mali počas zavlažovania a kvitnutia zavlažovať.
 5. Ak chcete zvýšiť produktivitu, musíte urobiť tri najvyššie dresingy za sezónu. Optimálny systém hnojív pre zemiaky je organominerálny.
 6. Extrémne pohodlná in-line technológia na zber hľúz zemiakov umožňuje kopanie, triedenie, sušenie a ukladanie plodín na uskladnenie v jeden deň.

Recenzie pestovateľov zemiakov o odrode "Pevnosť"

„Pevnosť“ priťahuje pestovateľov zemiakov nielen s dobrou chuťou a optimálnym množstvom škrobu v dužine, ale tiež s vysokou udržiavacou kvalitou hľúz počas skladovania. Buničina z dužiny po varení nestmavne a pri olúpaní takmer nezmení farbu, ak je surová.

Zemiaky je vhodné čistiť ručne, pretože hľuzy sú veľmi vyrovnané a oči sú malé a plytké. Odroda "Krepysh" má vysokú odolnosť voči chorobám a podľa posudkov záhradníkov na vysoké teploty a sucho, ktoré zohráva dôležitú úlohu pri pestovaní v južných oblastiach.

Ako pestovať zemiaky zo semienKomentáre:

 1. Dalmar

  I thought it never happens

 2. Rudd

  Našiel som odpoveď na vašu otázku na google.com

 3. Jedidiah

  charming!

 4. Brandin

  Tu je volant!Napíšte správu