Nápady

Broskyňa "Big Hani": vlastnosti a vlastnosti pestovania


Broskyňový „Big Honey“ („Big Honey“) patrí medzi desať najlepších odrôd svetového výberu a má vynikajúcu kvalitu a chuťové vlastnosti.

Vlastnosti triedy

Broskyňa Big Hani vytvára vysoké stromy so strednou korunou. Plody majú veľmi atraktívny vzhľad, bez výraznej puberty. Plne zrelé broskyne, stredné alebo veľké. Priemerná hmotnosť komerčného ovocia nepresahuje 170 - 210 g, Pokožka je pomerne hustá, žltá, s jasným a veľmi krásnym červenkasto-malinovým červenaním.

Buničina je krásna, oranžovo-žltá, šťavnatá a hustá. Chuť je sladká, s jemnou jemnou kyslosťou a veľmi jemnou arómou. Kosť je ťažké oddeliť od buničiny. Úroda dozrieva v prvej dekáde augusta. Zrelé plody sú vhodné na prepravu do 3 až 5 dní.

Rastliny sú veľmi zriedkavo zasiahnuté múčnatkou a kučeravým. Odolnosť proti mrazu je -30 ° C. Charakteristiky odrody deklarujú možnosť komerčného, ​​konzervárenského a dezertného využitia plodiny.

Broskyňa „Big Hani“ sa vzťahuje na kategóriu čiastočne samonosných odrôd, ktoré je potrebné pestovať opeľovač alebo vykonať ďalšie opeľovanie, aby sa zvýšila produktivita.

Funkcie pestovania broskýň

Spôsoby, ako zvýšiť produktivitu

Značná časť odrôd broskýň reaguje na negatívne teplotné podmienky na úrovni -24-25 ° C úplným zmrazením pukov. Zimné teploty pod -29 ° C spôsobujú vážne poškodenie vzdušnej časti ovocného stromu v dôsledku zamrznutia kmeňa a vidlice kostrových vetiev. Broskyňa Big Haney sa vyznačuje pomerne stabilným a vysokým výnosom. Ak však chcete získať najväčšie predajné ovocie, mali by ste postupovať podľa jednoduchých odporúčaní pre pestovanie tohto južného stromu:

  • miesto očkovania by sa malo pri výsadbe najmenej 7-9 cm pochovať, čo prispieva k správnemu formovaniu stromu;
  • pred kvetom orežte broskyňový strom na ružovom púčiku, ktorý pomáha regulovať produktivitu;
  • účelom akéhokoľvek orezania je maximalizovať zosvetlenie koruny;
  • na jar sa všetky mrazené výhonky povinne odstraňujú, čo môže spôsobiť choroby záhradných výsadieb a výrazne znížiť ukazovatele úrody;
  • najbežnejšou a najškodlivejšou plesňovou chorobou broskýň, ktorá môže spôsobiť maximálne zníženie výnosu, sú kučeravé listy, ktoré zahŕňajú včasné a účinné ochranné opatrenia v sadoch;
  • na ovocnom strome by ste nemali nechať všetky kvety a vaječníky, pretože najlepším výsledkom je prideľovanie porastov.

Ak broskyne v južných oblastiach rastú dostatočne dobre a vyvíjajú sa a tiež tvoria hojnú úrodu bez zvláštnych trikov záhradníka, odporúča sa, aby sa v iných častiach našej krajiny pestovali tieto ovocné stromy v stene alebo plazivej kultúre.

Pestovateľské odporúčania

Pri pestovaní broskýň „Big Hani“ by sa mala venovať pozornosť dodržiavaniu poľnohospodárskej technológie a prísne dodržiavať všetky pravidlá pestovania ovocnej plodiny milujúcej teplo v osobnom pozemku:

  • v prípade broskýň sú najracionálnejšie zavlažovacie opatrenia počas kvitnutia a tvorby ovocných vaječníkov;
  • skoro na jar musí byť rastlina, ktorá začala rodiť ovocie, každoročne kŕmená močovinou, a to tým, že spadne do brázd na projekcii koruny ovocných stromov s obsahom asi 150 až 200 g hnojiva;
  • po odkvitnutí a po zbere by sa do záhrady malo pridávať roztoky komplexných minerálnych alebo organických hnojív.

Je veľmi dôležité vykonávať preventívne opatrenia proti škodcom a chorobám, ako aj systematické prerezávanie koruny ovocných stromov, čo pozitívne vplýva na ukazovatele produktivity a kvality plodiny. Chemické postrekovanie by sa malo vykonávať nielen začiatkom jari, ale aj po hromadnom zbere, pri príprave rastlín na zimné obdobie.

Recenzie záhradníkov

Broskyňa Big Haney získala pomerne vysoké hodnotenie a kladné hodnotenie od záhradníkov a poľnohospodárov v južných oblastiach Ruska. Deklarovaná vysoká odolnosť odrody proti mrazu nemusí vždy zodpovedať skutočnosti. Pri pestovaní týchto teplomilných rastlín v severnejších oblastiach sa často vyskytuje zamrznutie na úrovni snehu.

Ako sa nektárinka líši od broskýň

Nie je vždy možné získať slušnú úrodu z nedotknutej zimnej výsadby záhradných výsadieb. Zo všetkých ovocných broskýň kvitnú úplne prvé, takže pomerne často dochádza k strate kvetov v dôsledku poškodenia nočnými mrazmi. Na zvýšenie odolnosti proti mrazu odporúčajú skúsení záhradníci pestovať broskyňu tejto odrody na marhuľovom podnose.