Otázky a odpovede

Domáce Kvass recept


Dobré popoludnie Povedzte mi lahodný recept na domáci kvas, bez kvasu. Manžel sa veľmi pýta.

Odpovede:

A ja počúvam, možno niekto zahrá zaujímavý nápad. Mám taký recept, ktorý dali na Ukrajine, mojim deťom sa to páčilo. Preto povarte a ochladte 10 litrov vody, 1 liter plechovky cukru, 7 polievkových lyžíc cukru na suchej panvici do hneda. , 2 lyžice L. Citrón k vám, 2 lyžice. L. Suché droždie. Putujte po dobu 3-5 hodín, potom nalejte do chladu.

Včera dole recept

Na 3-litrovej nádobe 3 lyžice. Varte slad, 4-5 lyžice. L cukor, droždie - kocka 1 cm na cm, zasadená ráno, piť večer, ak za deň bude viac

Na 3-litrovej nádobe: prevarte vodu, pridajte 2 polievkové lyžice. L. Malt ihneď po varení vyberte zo sporáka. Keď vychladne (trochu sa zahreje), nalejte do pohára, pridajte 2 lyžice. L. Cukor, trochu droždia, 3-4 hrozienka. Zamiešajte, dajte na slnko.

Moja stará mama sušila ražný chlieb nakrájaný na kocky. Vložte ju do pohára, naleje vriacou vodou, pridá cukor. Potom, keď vychladne, bude tam teplo, droždie a hrozienka. Chutné. Keď je pena preč, vložte ju do chladničky na ďalší deň. Pomery, 1/4 časti chleba, cukor podľa chuti, dobre, sú potrebné 3 lyžice, hrsti hrozienok, kvasinky to tiež nepreháňajú, inak sa intoxikujú kvasom. To je na plechovke.

Áno, pridám tiež k svojmu receptu. Keď sa potuluje, vypite bez zahusťovania, pridajte cukor podľa chuti a chladte. Ukázalo sa to ako obchod, iba bez plynu.

Nenašiel som všetkých perilistov

Ak nájdete, napíšte

Vážený, kde máš slad?

kde

V obchode nakupujeme slad