Tipy

Hruška "Lel": opis odrody a recenzie záhradníkov

Hruška "Lel": opis odrody a recenzie záhradníkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hruška "Lel" označuje odrody výberu Výskumného ústavu záhradníctva v Sibíri pomenovaného po M. A. Lisavenkovi a vyznačuje sa prezentáciou plodov letného dozrievania. Odroda bola získaná hybridizáciou hrušky odrody Vinnaya a hrušky odrody Lyubimitsa Yakovleva, obľúbenej medzi záhradníkmi.

Odroda bola získaná skúsenými chovateľmi I.A. Puchkin, I.P. Kalinina, E.P. Karataeva a M.I. Borisenko a zónované na kultiváciu v západosibírskych, východosibírskych a urálnych regiónoch.

Opis a odrodové charakteristiky

Hrušky odrody "Lel" tvoria stredne veľkú rastlinu s elipsoidnou, stredne zahusťujúcou a veľmi dobre listovou korunou. Hlavnými ovocnými formáciami sú krátke a dlhé ovocné vetvičky. Dospelé výhonky sú mierne oblúkovité, tmavočervenej farby s výrazným tmavohnedým odtieňom a na konci puberty.

Plody nie sú veľké. Priemerná hmotnosť v štádiu technickej zrelosti sa môže meniť od 70 do 75 g. Hlavná farba plodu vo fáze odstrániteľnej zrelosti je zelenkavá. Vo fáze zrelosti spotrebiteľa získava pokožka zeleno-žltú farbu so značne tmavočervenou červenavou farbou. Zrelé mäso bielej farby, jemná, poloolejovitá, šťavnatá textúra. Chuť je kyslá, s charakteristickým korením.

Hruška "Lel": vlastnosti odrody

Ochrana pred chorobami a škodcami

Získanie vysoko kvalitnej úrody hrušky Lel závisí v mnohých ohľadoch nielen od súladu s technológiou pestovania, ale aj od včasných opatrení na boj proti hlavným chorobám a škodcom ovocných plodín. Medzi najbežnejšie ochorenia hrušiek patrí chrasta, rakovina čierna, manioza alebo ovocná hniloba, popáleniny baktérií, kmeňové hniloby alebo cytosporóza, múčnatka, hrdza a mliečny lesk.

Okrem toho môžu byť ovocné plantáže poškodené takými nebezpečnými rastlinnými parazitmi, ako je mušľa škvrnitá, zelená voška, ​​lístie a listy, hruška.

Cieľom preventívnych opatrení, ktoré sa vykonávajú začiatkom jari, je nielen ochrana ovocných porastov pred najbežnejšími chorobami, ale aj boj proti rastlinným parazitom. biť hrušky v rôznych fázach vývoja rastlín:

 • trikrát za sezónu by sa rastliny mali postrekovať voškami. Prvé postrekovanie sa uskutočňuje po prebudení rastliny Kinmix, druhé ošetrenie pred rozkvetom sa uskutoční pomocou činidla Agravertin a tretí sa v štádiu vaječníkov použije biologickým produktom Iskra;
 • Chráňte rastliny pred štiepkou pomocou Agravert, ktorý sa spracúva pred kvitnutím a bezprostredne po ňom;
 • postrek rastlín pomocou roztoku na báze koloidnej síry pomáha predchádzať poškodeniu ovocných plantáží hruškovým roztočom;

 • na zabránenie výskytu listových červov na rastlinách by sa na spracovanie mal používať moderný účinný prípravok „Tsimbush“;
 • dobrý výsledok sa dá dosiahnuť, keď sa na profylaktické postrekovanie používajú nechemické prostriedky vo forme infúzií a odvarov púpavy s cesnakom a nasekaným pracím mydlom;
 • na jeseň je nevyhnutné odstrániť všetky sčernené plody z vetiev stromov, ako aj zhrabnúť a zničiť spadnuté lístie a postrekovať pôdu v záhrade 0,3% roztokom nitrafénu.

Na jeseň sa odporúča odrezať hrušky, aby sa zabránilo šíreniu hlavných chorôb a škodcov, ako aj aby sa v zime zabezpečila náležitá starostlivosť o rastliny.

Recenzie záhradníkov

Opis hrušky "Lel" je pomerne bežný a podľa záhradníkov má odroda veľké množstvo pozitívnych vlastností. Ovocie sa úplne dozrie na konci druhej dekády augusta. Zberané plodiny sa môžu skladovať najviac týždeň a plody sa môžu používať univerzálne.

Táto odroda sa etablovala ako veľmi náročná na dostatočné množstvo vlhkosti. Kvitnutie sa pozoruje o niečo neskôr ako väčšina odrôd na zóne. Odroda ovocná sa začína vo štvrtom roku po výsadbe na stálom mieste. Produktivita je pomerne vysoká a plodnosť je veľmi pravidelná. Nevýhody odrody spočívajú v nedostatočnej kvalite udržiavania a prepravovateľnosti úrody.

Ako sa starať o hrušku

Odborníci odporúčajú kmene bielenia skoro na jar, ktoré chránia kôru pred spálením a pomáhajú čiastočne ničiť rastlinné parazity zimujúce pod kôrou. Sibírski záhradníci túto odrodu vysoko oceňujú pre dobré ukazovatele chuti, skoré a priateľské zrenie ovocia, ako aj vysokú produktivitu, ktorá pri správnom pestovaní a náležitej starostlivosti predstavuje najmenej 25 kg na dospelý ovocný strom ročne.Komentáre:

 1. Sittichai

  the message Authoritarian :), cognitive ...

 2. Alex

  In my opinion you are wrong. Write to me in PM.

 3. Stilleman

  I mean you are wrong. Napíš mi v PM, povieme.Napíšte správu