Tipy

Broskyňa "White Swan": opis a odporúčania pre pestovanie

Broskyňa "White Swan": opis a odporúčania pre pestovanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Broskyňa "White Swan" je zimná odolnosť, veľmi produktívna, odolná voči suchu, ako aj odrodám chorôb a škodcov, ktorá dozrieva v strednom Rusku v poslednej dekáde augusta. Jedna z najbežnejších a najpopulárnejších vysoko výnosných odrôd vhodných na konzervovanie.

Opis a odrodové charakteristiky

Broskyňa stredne skorého dozrievania pod názvom „Biela labuť“ tvorí stredne veľké stromy so sférickou, nedostatočne sa rozširujúcou korunou. Plody majú priemernú hmotnosť najviac 145 - 155 g. Dužina je biela s jemným krémovým odtieňom, ktorá nie je náchylná na stmavnutie vo vzduchu. Broskyne sú krásne oválneho tvaru s mierne vyčnievajúcou stranou hore.

Chuť je veľmi príjemná a harmonická, podľa odhadov degustátorov 4,5 bodov. Plody sú vhodné na spotrebu v čerstvom stave, ako aj na spracovanie na džemy, kompoty, džúsy s dužinou. Odroda sa vyznačuje sebaplodnosťou a znášanlivosťou v suchu. Pri pestovaní v strednom Rusku sa osvedčil.

Podľa opisu odrody má broskyňa "White Swan" vynikajúcu odolnosť voči múčnatke a klyasterosporiozu. Produktivita za priaznivých pôdnych a klimatických podmienok je nadpriemerná.

Ako zasadiť broskyňu

Funkcie prideľovania rastlín podľa plodín

Broskyňová "biela labuť" je veľmi vďačná plodina, ktorá reaguje na dobrú a kompetentnú starostlivosť vynikajúcimi úrodami šťavnatého, veľmi chutného a zdravého ovocia. Rastlina môže zbaviť nadbytočné vaječníky sama, niekedy to však nestačí na získanie najproduktívnejšej a najzdravšej koruny.

Ročný prídel rastlín s vaječníkmi alebo kvetmi stimuluje produktivitu rastliny a umožňuje vám získať najkvalitnejšiu úrodu broskýň.

Pomerne efektívnym a ľahkým spôsobom štandardizácie vaječníkov na broskyniach je použitie dusíkatých hnojív, ktorý by sa mal aplikovať pri hojnom zalievaní rastliny rýchlosťou aspoň 30 g na meter štvorcový projekcie koruny. Takáto udalosť sa musí uskutočniť okamžite po hromadnom rozkvetu.

Pracnejším, ale zároveň spoľahlivým spôsobom je manuálne rozdelenie plodiny. Vykonáva sa výlučne po prirodzenom odlupovaní vaječníkov, ku ktorému dochádza v júni. Použitím čistých a ostrých nožníc alebo záhradných nožníc sa odstránia vaječníky, výsledkom čoho by na každú kvetenstvo nemalo padnúť viac ako dva z najrozvinutejších vaječníkov. Pri tomto postupe by sa malo pamätať na to, že na každý zriedený vaječník by malo byť najmenej dvadsať zdravých listov.

Správnou a včasnou implementáciou štandardizácie sa výrazne zníži zaťaženie koruny rastlín a plody budú väčšie a komerčnejšie.

Po rozdelení bude ovocný strom nejaký čas pociťovať celkom prirodzený stres. Odborníci odporúčajú, aby sa spracovanie ovocných výsadieb uskutočňovalo s vysoko účinným Novosilom. Roztok tohto antistresového liečiva a biostimulantu sa zriedi rýchlosťou 3 ml na 10 l vody. Dobrým výsledkom je listová úprava rastlín pomocou dusičnanu vápenatého alebo Kemira-Lux.

Záhradníci recenzie a tipy

Podľa záhradkárov sú plody broskyne bielej labute veľmi chutné, voňavé, voňavé, s jasnou a veľmi výraznou vôňou broskýň. Ich mäso je veľmi jemné a šťavnaté, preto by sa plodina mala zbierať veľmi starostlivo a je takmer nemožné prepraviť ovocie v zrelej podobe.

Jarné prerezávanie broskýň

V posledných rokoch pestovatelia záhrady na Kryme av susedných republikách pestujú veľmi aktívne odrody broskýň biela. Je to veľmi dobrá odroda pre domácu čerstvú spotrebu a spracovanie na zimu. Broskyne s náležitou starostlivosťou prinášajú ovocie hojne a ročne.