Inštrukcia

Hruška „detská“: charakteristické znaky odrody


Hruška „Deti“ označuje odrody začiatkom leta chované odborníkmi VSTISPu. Táto odroda bola získaná krížením pomocou interšpecifickej hybridnej formy č. 8 a obľúbenej odrody „Duchess léto“ od chovateľov Yu A. Petrov a N. V. Efimova. Hruška tejto odrody je rozdelená na zóny v strednom regióne a je rozšírená v súkromných záhradách, ako aj na mnohých pozemkoch v našej krajine.

Opis stupňa

Hruška odrody Detskaja tvorí rastliny s pyramídovou korunou, ktorú tvoria silné, ale pomerne málo výhonky. Hlavné plodnice sa zameriavajú na často umiestnené rukavice. Výhonky tejto odrody sú dosť silné, rovné, béžovo hnedé. Listy sú stredne veľké, hladké, so vyvýšenými okrajmi s malými pruhmi.

Plody hrušiek sú priemerné. Štandardná hmotnosť obchodovateľného ovocia je najmenej 60 g. Tvar ovocia je hruškovitého tvaru, má nerovný povrch. Hlavná farba je svetlo žltá, s ružovo-oranžovým začervenaním v štádiu úplnej zrelosti. Buničina zrelého ovocia má krémovú farbu, je dosť šťavnatá a sladká. Chuť hrušiek je hodnotená ako vynikajúca. Pokiaľ ide o dozrievanie ovocia, táto odroda patrí do začiatku leta.

Recenzie záhradníkov

Hruška „Deti“ označuje rozmanitosť letných druhov. To bolo široko používané v záhradníctve v Moskve a susedných regiónoch. Opis odrody sa vyznačuje tým, že sa vyznačuje predĺženým starnutím. Plody dozrievajú postupne, od konca júla do polovice augusta.

Zralé ovocie je podľa amatérskych záhradníkov nielen veľmi chutné a dobré pre čerstvú konzumáciu, ale preukázalo sa aj vynikajúce spracovanie. Zberané plodiny je možné skladovať mesiac v bežnej chladničke.

Hruška: výsadba a starostlivosť

Odroda patrí medzi nenáročné a preto je obľúbená medzi začiatočníckymi záhradníkmi a letnými obyvateľmi. Plodová hruška vstupuje približne do piateho roku života. Výhodou tejto odrody je dobrý a pravidelný výnos s minimálnou potrebnou starostlivosťou.

Podľa mnohých recenzií záhradníkov v strednom Rusku je zimná odolnosť dospelých stromov pomerne vysoká. Hruška „Deti“ patrí okrem iného do kategórie rezistentných a zriedkavo je ovplyvnená hlavnými hubovými chorobami, ktoré znižujú potrebu chemických prostriedkov. Nevýhodou odrody je malá veľkosť ovocia, ako aj potreba pravidelne a kompetentne tvoriť korunu rastlín.

Ochrana proti škodcom

V prípade hrušky „detskej“ odrody nie je porážka najbežnejších škodcov ovocných porastov príliš charakteristická. Vyžaduje sa však aj vizuálna prehliadka stromov, ako aj vykonávať preventívne liečby:

  • Zelené vošky produkujú sladkasté sekréty, ktoré prispievajú k rozvoju sadzových húb. Prvé ošetrenie rastlín z tohto parazita musí byť vykonané pred pučením prípravkom Kinmix. Na druhé postrekovanie pred kvitnutím sa používa Agravertín a tretie ošetrenie v štádiu vaječníkov sa vykonáva pomocou Iskry.
  • Húsenice hrušiek infikujú ovocnú dužinu. Je možné zabrániť masívnemu poškodeniu ovocných stromov pomocou rovnakých prípravkov: Agravertín, Kinmiks a Iskra.
  • Hruška tinnitus alebo blchavka listová vysáva bunkovú šťavu z rastlín a tiež spôsobuje poškodenie hubami so sadzami. Okrem moderných insektofungicídov majú dobré účinky aj ľudové lieky: odvar z rebríčka s prídavkom tabakového prachu, ako aj infúzia púpavy alebo harmančeka bežnej lekárne.
  • Veľmi dobrý výkon majú špeciálne lovecké pásy, ktoré by mali byť umiestnené na stonke ovocného stromu.

Na jar je účinným preventívnym opatrením postrek rastlín s roztokom koloidnej síry a ošetrenie ovocných porastov prípravkom Cymbush. Je veľmi dôležité včas čistiť a dezinfikovať rany na ovocných stromoch pomocou jednopercentného roztoku síranu meďnatého a následne ošetriť záhradnými var.

Spolu s profylaktickým postrekom poskytujú roztoky Ecoberin alebo Zircon dobrý účinok, ktorý môže zvýšiť odolnosť rastlín voči najbežnejším chorobám a hlavným nepriaznivým poveternostným faktorom v kultivačnej oblasti. Hruška odrody "Deti" vyžaduje starostlivosť, ale aj začiatočníci záhradníci sú celkom schopní. Ak si vyberiete túto rastlinu na výsadbu a vynakladáte primerané úsilie na jej pestovanie, nakoniec získate dobrú úrodu pozostávajúcu zo sladkého a šťavnatého ovocia.

Ako prerezávať hrušky