Tajnosť

Kapusta "Amager 611": charakteristika odrody a odporúčania pre pestovanie

Kapusta "Amager 611": charakteristika odrody a odporúčania pre pestovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kapusta Amager 611, populárna medzi ruskými záhradníkmi, je jednou z najstarších odrôd bielej kapusty. Táto odroda VNIISSOK s neskorým dozrievaním bola schválená na pestovanie na území Ruskej federácie pred viac ako päťdesiatimi rokmi, ale neodporúča sa na pestovanie v severných, západosibírskych a východosibírskych regiónoch našej krajiny.

Opis stupňa

Biela kapusta "Amager 611" tvorí stredne veľkú polopriestrelnú farbu so vyvýšenou ružicou listov. Vonkajší pahýľ dosahuje výšku 25 - 27 cm, listy sú pevné, so stredne dlhými stopkami, ktoré sú ohraničené platňou.

Listová doska má dĺžku až 40 - 45 cm a šírku najviac 45 cm. Ohradené listy sú silne konkávne. Povrch listu je hladký alebo s jemným pokrčením. Okraje sú hrubé a hladké. Farba listov je sivozelená, so silným voskovým povlakom.

Hlavy kapusty majú zaoblený plochý tvar a vyznačujú sa vysokou hustotou. Chuť v štádiu zberu je uspokojivá, ale v štádiu skladovania hláv kapusty sa zvyšuje. Komerčný výnos dosahuje 5 až 6 kg na meter štvorcový vysadenej plochy. Kapusta "Amager 611" patrí do kategórie neskorého dozrievania a používa sa hlavne na solenie a čerstvé skladovanie v zime.

Kapusta "Amager 611": vlastnosti odrody

Dátumy a pravidlá vykládky

Semená neskoro vyzretej bielej kapusty „Amager 611“ sa musia vysiať na hrebeňoch na otvorenom priestranstve približne v tretej dekáde apríla podľa štandardných pravidiel:

  • pôda v osiatej oblasti by mala byť vlhká;
  • štandardná spotreba osiva je približne 2,5 - 3 g na desať metrov štvorcových;
  • hĺbka vkladania semien by nemala presiahnuť 2 - 3 cm;
  • Výsev sa vykonáva radovým spôsobom s rozstupom riadkov 65 až 70 cm.

Pravidlá napájania

Kapusta populárnej odrody Amager 611 medzi záhradníkmi si vyžaduje správne a včasné vykonávanie zavlažovacích opatrení vo všetkých fázach vegetačného obdobia:

  • Z dôvodu ochrany listov zeleniny pred opálením by sa malo polievanie vykonávať výlučne skoro ráno alebo po západe slnka. Ekonomickejšie je zalievanie vody v dierach, ktoré sa nachádzajú v blízkosti rastlín.
  • Frekvencia polievania kapusty závisí od charakteristík pôdy v pestovateľskej oblasti, ako aj od faktorov počasia konkrétneho vegetačného obdobia. Na zavlažovanie by ste mali používať vodu ohrievanú počas dňa slnkom, pretože príliš studená voda často spôsobuje oneskorenie rastu a vývoja rastlinnej zeleniny a môže tiež vyvolať choroby koreňového systému.
  • S blížiacim sa obdobím zberu by sa mal počet a frekvencia zalievania postupne znižovať, čím sa minimalizuje riziko praskania takmer úplne dozretých hláv kapusty. Asi mesiac pred zberom, ktoré je určené na dlhodobé skladovanie počas zimného obdobia, by sa mali zavlažovacie opatrenia úplne zastaviť.

Mulčovanie a obrábanie

Na zníženie množstva vody použitej na zavlažovanie, ako aj na zníženie počtu burín a uvoľnení sa odporúča mulčovať pôdu medzi riadkami a okolo rastlín. Veľký význam má kapusta podkuchivanie, ktorá umožňuje rastline tvoriť najsilnejší a najvýkonnejší koreňový systém, a tiež zvyšuje výnos a kvalitu hláv kapusty.

Hodnotenie stupňa

Opis odrody "Amager 611 a kladné hodnotenie záhradníkov urobilo z tejto bielej kapusty mimoriadne obľúbenú domáca záhrada. Dobrá prezentácia zrelých hláv kapusty, ktorá sa udržiava počas celého skladovacieho obdobia plodiny, a absencia tendencie k praskaniu, aj keď je režim zavlažovania narušený, robí túto odrodu obzvlášť obľúbenou pre začiatočníkov a neskúsených záhradníkov. Úroda je prenosná a veľmi obľúbená medzi spotrebiteľmi vysoko kvalitných rastlinných produktov.

Kapusta: výber odrody

Skúsení záhradníci však venujú pozornosť včasnému preventívnemu postreku rastlín z dôvodu náchylnosti tejto plodiny na vaskulárnu bakteriózu a vädnutie fusária. Počas skladovania majú hlávky kapusty tendenciu byť ovplyvnené sivou plesňou, ako aj špičkovou nekrózou. Je možné minimalizovať poškodenie zberanej plodiny takouto patogénnou mikroflórou spracovaním skladovania a hláv kapusty určených na dlhodobé skladovanie špeciálnymi prostriedkami.