Rastliny

Uhorka „Petersburg Express f1“: veľmi skorá a vysoko výnosná

Uhorka „Petersburg Express f1“: veľmi skorá a vysoko výnosná


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každý rok sa v šľachtiteľskom smere objavujú nové a perspektívne hybridné formy, ktoré sú určené na pestovanie v rôznych klimatických podmienkach. Uhorka „Petersburg Express f1“ sa vzťahuje na úplne nové odrody s zväzkom vaječníkov.

Opis stupňa

Hybridná uhorka "Petersburg Express f1" od pôvodcu "Biotechnika" je zaradená do štátneho registra našej krajiny ako zeleninová plodina na pestovanie na záhradných pozemkoch, domácich záhradách a malých farmách využívajúcich filmový kryt.

Univerzálna hybridná forma opeľovaná včelami sa vyznačuje vysokou produktivitou, ktorá dosahuje 12,5 kg na meter štvorcový, ako aj zvýšenou odolnosťou proti poškodeniu bakteriózou, múčnatkou a hnilobou koreňov. Plodenie nastáva štyridsať dní po klíčení. Hybridný neurčitý, s vysokou rastovou silou, slabo rozvetvený. Stredne listnaté a prevažne samičie kvitnutia. V uzloch sa tvoria 1-3 vaječníky.

Listy sú dostatočne veľké, tmavozelenej farby, mierne zvrásnené, na okraji správne pruhované. Zelentsy sú valcovité, s tupým vrcholom, zelenej farby s neúplnými pruhmi. Povrch zeleného listu je mierne rebrovaný, stredne hľúzovitý, s čiernymi, pomerne veľkými ostňami. Priemerná hmotnosť zelenej hmoty je asi 82 ​​g, s dĺžkou do 12 cm a priemerom 3 cm. Chuť ovocia je veľmi dobrá.

Výhody a nevýhody

Uhorky "Petersburg Express f1" sa vyznačujú týmito výhodami:

 • skoré zrenie;
 • vysoké výťažky;
 • silná krátka plodnosť;
 • hladkosť zelene;
 • dobrá odolnosť proti chorobám.

Zelentsy majú vysoko kvalitný vzhľad a dajú sa použiť nielen v čerstvej forme, ale aj na konzervovanie. Hybrid sa okrem toho vyznačuje vysokou odolnosťou proti chladu a počas chladenia s krátkym jarom nedochádza k inhibícii rastu a vývoja rastlín.

Uhorka "Petersburg Express f1": vlastnosti odrody

Technológia filmového pristátia

Hybridný „Petersburg Express“ sa odporúča na pestovanie pod krytom filmu. Výsev sadeníc sa uskutočňuje v prvej polovici apríla výsevom pripravených semien do hĺbky 0,5 - 1 cm, optimálna teplota vzduchu pre uhorky počas dňa je od +20 do +24 ° C a v noci od +16 do +18 ° C, čo ľahko prístupný pod dočasným krytom filmu.

Na siatie sa vyžaduje použitie semien plnej hmotnosti, ktoré sa na ochranu pred chorobami a na urýchlenie klíčenia odporúča namočiť do vodného roztoku šťavy z aloe v pomere 1: 1. Výsev sa prednostne uskutočňuje v polovici alebo na konci mája. Optimálny výsledok sa dosiahne dvojvrstvovým poťahom plodín plastovou fóliou a krycím materiálom, ako je agrotex.

Najlepšie prekurzorové plodiny pre uhorky sú repa, cibuľa, záhradné byliny a strukoviny, ako aj zemiaky a paradajky. Pôda na siatie by mala byť voľná, pokiaľ možno vzdušná, s neutrálnou kyslosťou. Miesto pre hrebene uhoriek by malo byť dobre osvetlené. Namočené semená by mali byť vysiate vo vzdialenosti 10 cm od seba a do hĺbky 4 cm. Ak sú sadenice vysadené, listy klíčnych rastlín sa musia nachádzať na rovnakej úrovni ako pôda.

Pravidlá starostlivosti

Hybridné uhorky veľmi dobre reagujú na kompetentnú starostlivosť. Získanie nielen vysokého výnosu, ale aj kvalitnej zelene umožňuje presné dodržiavanie techník poľnohospodárskeho pestovania. Je to nasledovné:

 • Koreňový systém uhoriek je povrchný, čo vyžaduje úrodnú a optimálne uvoľnenú hornú vrstvu na hrebeňoch.
 • Použitie kvapkovej závlahy je optimálne. Je vhodné zavlažovať uhorky najmenej trikrát týždenne, hojne pomocou večernej teplej usadenej vody. Uhorky pestované na piesočnatej pôde sa musia zalievať častejšie, ale v menšom množstve a pri pestovaní na ílovitej pôde sa zavlažovanie vykonáva menej často, ale vo veľkých množstvách. Ak je kvitnutie uhoriek oneskorené, je potrebné znížiť počet a objem zavlažovania.

 • Ak je pôda suchá a je pozorovaná prudká zmena teploty, je možné pozorovať tvorbu horkosti v buničine uhoriek, je dobré udržiavať vlhkosť a zníženie počtu burín umožňuje kvalitný mulč.
 • Po vytvorení tretieho pravého listu by ste mali do kotyledónov pridať pôdu, ktorá posilní koreňový systém rastlín.
 • Keď sa objaví piaty list, je potrebné štiepanie uhoriek, ktoré prerozdeľuje živiny a umožňuje vám zvýšiť produktivitu a predĺžiť obdobie plodenia.
 • Pri kŕmení uhoriek pestovaných pod filmovým prístreškom by sa človek nemal unášať zavedením veľkého množstva dusíkatých hnojív. Správna príprava hrebeňov s položením optimálneho množstva hnojiva výrazne znižuje potrebu hnojenia.
 • Je dôležité pamätať na to, že opeľovacie uhorky Petersburg Express Express, ktoré sa pestujú pod filmom, potrebujú opeľovače.

Táto hybridná forma uhoriek na mrežiach sa najlepšie pestuje na jednej stopke. Zber by mal byť aktuálny a zbierať skleníky každý druhý deň.

Navrhujeme tiež, aby ste sa oboznámili s charakteristikami a pravidlami pestovania uhoriek odrody Dolomite f1.

Recenzie letných obyvateľov

Hybridné uhorky „Petersburg Express“ od spoločnosti „Biotechnika“ sú medzi záhradníkmi veľmi populárne a často sa pestujú na osobných pozemkoch. Záhradnícke recenzie charakterizujú tento hybrid ako dostatočne odolný voči chladu, ktorý umožňuje skoré osivo semien v chránenej pôde alebo pod dočasným krytom filmu, čím sa zber blíži.

Uhorky: výber odrody

Klíčenie semenného materiálu je vynikajúce. Rastlina je formovaná pomerne kompaktná a objavuje sa malé množstvo postranných výhonkov. Produktivita, ktorá podlieha všetkým pravidlám starostlivosti, je vynikajúca, uhorky rastú chutne, bez horkosti a čo je obzvlášť dôležité na zachovanie - skleníky nie sú duté ani v podmienkach nedostatočného zalievania alebo nepriaznivých poveternostných podmienok.