Tajnosť

Vlastnosti non-výber hrozna "Taiga"

Vlastnosti non-výber hrozna "Taiga"


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľmi produktívne hrozno „Taiga“ sa vzťahuje na silné univerzálne odrody skorého dozrievania. Vinice sú často zamieňané s hybridnou formou Emerald Taiga, ktorú vyvinul renomovaný chovateľ Nikolai Tikhonov, aby opísala odrodu Taiga neznámeho pôvodu.

Vlastnosti triedy

Hrozno "Taiga" tvorí pomerne silné a energické kríky. Vyznačuje sa ženským typom kvitnutia. Zhluky sú usporiadané do tvaru, kužeľovitej, sypkej konzistencie, s priemernou hmotnosťou nepresahujúcou 250 až 350 g. Na každom výhonku sú v priemere asi tri zhluky.

Bobule sú zaoblené, do veľkosti 3,5 g, tmavo modré, takmer čierne. Chuť zrelých bobúľ je trochu jednoduchá, ale príjemná, s pomerne vysokým počtom pektínov. Množstvo cukru v hroznovej šťave dosahuje 20%. Bobule sú na kríkoch veľmi dobre zachované. Priemerná splatnosť nepresahuje tri mesiace.

Pravidlá vykládky

Hrozno "Taiga" sa nevzťahuje na šľachtiteľské hybridné formy, ale vykazuje vynikajúcu adaptabilitu na pestovanie v rôznych regiónoch Ruska. Najlepšie je nakupovať sadivový materiál a zasadiť ho skoro na jar (hneď ako začne tok miazgy) podľa nasledujúcej technológie:

  • hrozno sa vysadzuje do výsadbových jám alebo výkopov (vertikálne aj so sklonom), čo závisí od množstva sadivového materiálu, ako aj od veľkosti budúceho vinohradu;
  • Rastliny by sa mali nachádzať na dobre vetraných a dobre osvetlených slnečných plochách;
  • pre dobrý vývoj hroznovej kríky musí byť vzdialenosť medzi susednými sadenicami najmenej 1,5 ma medzera medzi radmi vinohradu môže byť až tri metre;
  • dno pristávacej jamy alebo priekopy by malo byť vybavené kvalitnou drenážou založenou na zlomenej tehle alebo štrku, ktorá by mala byť posypaná upravenou úrodnou pôdou s pridaním hnoja, humusu a hnojív;
  • pri výsadbe by sa mal dôkladne narovnať koreňový systém sadenice pripravený a ošetrený stimulátormi rastu a potom posypaný pôdnym substrátom.

Všetky výsadby vyžadujú bohaté zalievanie s následným mulčovaním s organickými látkami, ako sú piliny alebo lístie.

Hrozno "Taiga": vlastnosti odrody

Funkcie starostlivosti

Hrozno nazývané „Taiga“ vykazuje prekvapivo ľahkú mieru prežitia a starostlivosť je úplne nenáročná. Na dosiahnutie vysokých a stabilných výnosov stačí vykonať tieto štandardné opatrenia:

  • Odporúča sa, aby sa zalievanie a hnojenie vykonávali priamo pod rastlinami vytvorením špeciálneho zalievacieho otvoru okolo kukurice stúpajúcej z hrozna;
  • vysokokvalitné zavlažovanie je vždy kombinované s vrchným ošetrením hroznových rastlín organickými a minerálnymi hnojivami;
  • pôda vo viniciach by sa mala vždy očistiť od burín;
  • je potrebné pravidelne odstraňovať čo najviac mladých zelených výhonkov, ktoré sa tvoria na trvalých vetvách, a pri vytváraní kríkov by sa mali vytvárať ovocné spojenia iba vinice.

Zvláštnym miestom pri pestovaní hrozna je hygienické prerezávanie kríkov. Takáto udalosť je nevyhnutná pri niektorých chorobách hrozna, ako aj pri poškodení a zamrznutí viniča. Akékoľvek hygienické prerezávanie rastlín je zamerané na kompetentné a včasné odstránenie všetkých vyschnutých, poškodených, ako aj chorých výhonkov a konárov.

Možno vás bude zaujímať aj článok, v ktorom hovoríme o vlastnostiach hrozna odrody Kuban.

Recenzie vinárov

Hrozno „Taiga“ sa medzi amatérskymi vinármi stalo rozšíreným kvôli ich nenáročnosti a pomerne vysokému výnosu. Priemerný výnos z kríkov hrozna starších ako päť rokov, ktoré sú predmetom štandardnej starostlivosti, dosahuje 100 kg. Bobule sú tmavo modré, majú obchodný vzhľad, sú stredne veľké a chuť je veľmi príjemná, muškátový orech. Táto odroda má dostatočnú odolnosť proti závažným chorobám hrozna.

Podľa záhradníkov, ktorí pestujú túto odrodu po dlhú dobu vo svojich osobných pozemkoch, sú kríky silné, pomerne silné a relatívne ľahko odolávajú mrazu až do -32 ° C. V južných oblastiach našej krajiny táto odroda zimuje bez prístrešia. Z tohto dôvodu sa odporúča na jar pestovať nepokrývajúce vinice. V prvom roku po výsadbe je potrebné do jesene pestovať dve vinice s dĺžkou 1,5 - 2 m a zrelé internody na každej hroznovej rastline.

Na kultiváciu sa používajú štandardné mreže. Odroda je nadradená, plodina sa vytvára do troch mesiacov. Minimálne množstvo chémie používané na ošetrenie kríkov vám umožní získať nielen veľmi skorú, ale aj ekologickú úrodu.

Ako pestovať hrozno